Close

Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 51
  1. #11

    Domyślnie

    4, 5- wawaweewah, ktoś powraca do wielkiej formy

  2. #12
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 778

    Domyślnie

    Hm, wiele osób walczy z klasycznymi regułami. Tylko czy takie postępowanie wbrew ma sens?
    Zdj nr 1 i 2 nie znalazło wielu zwolenników.
    1 - po co obcięcie samego czubeczka głowy i koniuszka sukienki w zdjęciu gdzie jest dużo luzu?
    - oczywiście by było przekornie dużo powietrza jest za modelką, a nie przed
    2 - po co jest dużo dołu a mało nad głową? Zrobiłbym z tego kwadrat. No i po co obcięty palec i koniec spódniczki?
    Modelka na 1 i 2 jest OK. Poza, wszystko OK. Tylko kadry nieco na bakier z regułami.
    Czy to wpływa na gorsza ocenę zdjęć?
    Chętnie bym sobie tu podyskutował np z kolegą swiatlo
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  3. #13
    Oszczędny w słowach Awatar venomer
    Dołączył
    11 2009
    Miasto
    Bydgoszcz/Warszawa/Gdańsk
    Posty
    147

    Domyślnie

    Ech... Jacku. Nie raz udowadniałem, że potrafię tworzyć zdjęcia bez obcinania czubeczków czy po właściwej stronie lokowac przestrzeń. Czasem ma się dosyć poprawnych schematów, wali się coś co pokazuje produkt ciekawie jak to tylko możliwe i kompozycyjnie odmienne. Dyskutować nie ma sensu, nikogo nie będe tutaj swoimi fotografiami uczył poprawności kadrowania. Mnie i tak sie moje zdjęcia nie podobają :P Cheers!
    Podpis niezgodny z regulaminem - komercja

  4. #14
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 778

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez venomer Zobacz posta
    .. Nie raz udowadniałem, że potrafię tworzyć zdjęcia bez obcinania czubeczków czy po właściwej stronie lokowac przestrzeń.
    To potrafi każdy tylko ta reszta zdjęcia innym fotografom nie chce tak ładnie wychodzić

    Cytat Zamieszczone przez venomer Zobacz posta
    . Czasem ma się dosyć poprawnych schematów, ...
    To brzmi tak, jakby to było coś złego i nagannego, że trzeba to odrzucić, zmienić, zrobić po swojemu. Bunt? Swój styl? To ostatnie to na pewno nie, bo zdjęć tak poobcinanych jest więcej niż tych nieobciętych (niestety, znak czasu).
    "czepianie się" kadrowania jest wysmiewane, niesłusznie moim zdaniem. Na tym forum bardzo czesto dostaje sie tym, którzy się "czepiają", a bronieni są ci, którzy obcinają.

    Trzeba się zastanowić skąd w czasopismach, w edytorialach z modą, tyle poobcinanych zdjęć. Szokujące pytanie? Pozornie. Większość tych maciupeńkich cięć (bo odważne cięcia to zupełnie inna sprawa!) wynika nie z faktu, że tak zrobił fotograf na zdjęciu. Fotograf najczęsciej nic nie obciął. Obcięto to w składzie, obcięto bo tak pasowało fotoedytorowi gdy musiał zmieścić kilka zdjęć, obcięto bo brzeg zdjęcia był na spadzie i go obcięto krojąc do formatu. Obcięto to więc dlatego, że nie było innego wyjścia. Natomiast wg mnie nie ma usprawiedliwienia dla takich cięć w momencie, gdy zdjęcie jest samodzielną pracą, publikowaną przez autora, a nie pociętą przez edytora.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  5. #15

    Domyślnie

    i po co ta dyskusja ? Michałowi sie podoba i koniec! Tylko po co wystawiac zdjecia na forum pod ocene innych?ale mniejsza o to ....
    a mi sie bardzo podoba 3.... ale lubie Twoje portrety !

    buziaki dla Was wszystkich moje wariaty !!!!

  6. #16

    Domyślnie

    przepięknie!

  7. #17

    Domyślnie

    Fajne. Możesz zdradzić gdzie robiłeś zdjęcia. Ta dziewczyna ma moc.

    Pozdr
    FUJI X-T3/18-55/35 1.4

  8. #18

    Domyślnie

    widzę, że bazylika św. Vincentego przydała się na coś......

    niezłe fotki

  9. #19

    Domyślnie

    Classe
    Dxxx i inne.
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  10. #20

    Domyślnie

    4 i 5 prosi sie o wyprostowanie architektury... Wiem, wiem, ze te elementy stanowia tylko malo istotne tlo, ale wtedy czuc byloby to dopieszczenie w kazdym calu...
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •