Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23
  1. #1

    Domyślnie Zamiana D40 na D80 - jest sens?

    Witam,

    Jestem nowym użytkownikiem, chociaż samo forum znam już trochę dłużej, często tu zaglądałem jako gość.

    Obecnie posiadam D40 z kitowym obiektywem, Jupiterem 37A 3,5/135 z bagnetem od Nikona i lampę SB-400. Zastanawiam się nad sprzedażą swojego D40 z kitem i lampą, a w zamian za to kupiłbym body D80 + jakieś w miarę uniwersalne szkło w niedużej cenie (tu jeszcze nie wiem dokładnie na co się zdecydować). W późniejszym czasie dokupiłbym jakąś lepszą lampę np. Nissin Di622 (w sensie lepszą od tej, którą mam obecie).

    Czy taki zabieg ma w ogóle sens? D80 było by lepsze z tego względu, że ma silnik w body i miałbym większy wybór szkieł w korzystniejszych cenach. Problemem jest to, że zakup D80 możliwy jest jedynie z drugiej ręki, a na np. D90 mnie nie stać...

    Doradźcie coś, proszę.
    Pozdrawiam.
    D40 + Nikkor AF-S 18-55 3,5-5,6 G II ED + JUPITER 37A MC 3,5/135 + SB-400

  2. #2

    Domyślnie

    Wg mnie sens jest, ale niewielki. A co do większego wyboru szkieł w naprawdę korzystnych cenach, to jest tylko jedno takie szkło czyli 50/1.8. I w sumie to bym się wahał nad zmianą, skoro jest doskonałe 35/1.8 z silnikiem, a 50/1,4 z silnikiem można już znaleźć za mniej niż 1000zł.
    "Am Anfang schaute ich mich um, konnte aber den Wagen, von dem ich träumte, nicht finden. Also beschloss ich, ihn mir selber zu bauen." F.Porsche

  3. #3

    Domyślnie

    A czy samo body D80 nie daje większych możliwości niż to co posiadam teraz, czyli D40? Bo z tego co patrzyłem aktualnie nie można dostać już nowych w sklepie, a na aukcjach można znaleźć D80 w dobrym stanie i z małymi przebiegami... co w późniejszym czasie może już nie być takie łatwe. Pomijając już kwestie atrakcyjności cen szkieł, to czy po przesiadce z D40 na D80 odczuję dużą różnicę, czy raczej nie zaprzątać sobie tym głowy i cieszyć się D40 dalej?
    D40 + Nikkor AF-S 18-55 3,5-5,6 G II ED + JUPITER 37A MC 3,5/135 + SB-400

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez KocurKRZ Zobacz posta
    A czy samo body D80 nie daje większych możliwości niż to co posiadam teraz, czyli D40? Bo z tego co patrzyłem aktualnie nie można dostać już nowych w sklepie, a na aukcjach można znaleźć D80 w dobrym stanie i z małymi przebiegami... co w późniejszym czasie może już nie być takie łatwe. Pomijając już kwestie atrakcyjności cen szkieł, to czy po przesiadce z D40 na D80 odczuję dużą różnicę, czy raczej nie zaprzątać sobie tym głowy i cieszyć się D40 dalej?
    jak masz ograniczone środki finansowe i nie stać cie na coś z obecnie oferowanych puszek - d90 etc. To sens jest - zyskasz lepszy wizjer, więcej mpix, lepszy AF, silnik AF, ergonomię (więcej guziorów bez nurkowania do menu), grip, AWL itd. itp. O różnicach dzielących te dwie półki sprzętowe (bo to dwie różne półki sprzętowe) napisano na forum duuuużo - przeszukaj archiwum i poczytaj.

    Imho jeszcze warto by się rozejrzeć za d200 w dobrym stanie - to już będzie mocny skok do przodu.
    |D7100|SB-800|T17-50/2.8|S70-200/2.8|SY8/3.5|nogi GoldPhoto|Manfrotto|SanDisk|
    Pozdrawiam Tomek Kić

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kronos28 Zobacz posta
    jak masz ograniczone środki finansowe i nie stać cie na coś z obecnie oferowanych puszek - d90 etc. To sens jest - zyskasz lepszy wizjer, więcej mpix, lepszy AF, silnik AF, ergonomię (więcej guziorów bez nurkowania do menu), grip, AWL itd. itp. O różnicach dzielących te dwie półki sprzętowe (bo to dwie różne półki sprzętowe) napisano na forum duuuużo - przeszukaj archiwum i poczytaj.

    Imho jeszcze warto by się rozejrzeć za d200 w dobrym stanie - to już będzie mocny skok do przodu.
    Z tego co piszesz to jest wiele "za" utwierdzających mnie w przekonaniu, że jednak warto zamienić obecne body na D80. Czytałem sporo i porównywałem bezpośrednio D40 i D80, ale do końca nie jestem przekonany, bo część osób mówi, że to trochę bez sensu, że jak zmieniać to na coś innego, choć by na D200, jak samo mówisz. Problem w tym, że D200 to już trochę droższa alternatywa...

    Dzięki, za wypowiedzi. Jak ktoś ma jeszcze coś do dodania w temacie to będę wdzięczny, wciąż się zastanawiam...

    Jeszcze zapytam dla upewnienia, nie ma już możliwości nabycia fabrycznie nowego D80 w żadnym sklepie?
    D40 + Nikkor AF-S 18-55 3,5-5,6 G II ED + JUPITER 37A MC 3,5/135 + SB-400

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez KocurKRZ Zobacz posta
    Jeszcze zapytam dla upewnienia, nie ma już możliwości nabycia fabrycznie nowego D80 w żadnym sklepie?
    Ośmielę się napisać: nie ma... A może uzbroić się w cierpliwość i dozbierać do używki D90? D200 jest już wiekowe i miałbym wątpliwości czy brać coś z 2 albo 3 ręki.
    Nikoś D90 + MB-D80 + Nikkor 16-85 VR + Nikkor 70-300 VR + Cosina 100 macro + SB-600 + Velbon Sherpa 600R
    Moja racja jest mojsza, niż Twojsza. Moja racja jest najmojsza!

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez żółto-czarny Zobacz posta
    Ośmielę się napisać: nie ma... A może uzbroić się w cierpliwość i dozbierać do używki D90? D200 jest już wiekowe i miałbym wątpliwości czy brać coś z 2 albo 3 ręki.
    W sumie jak będzie taka możliwość to chętnie nabyłbym D90, chociaż to dość nowy sprzęt i nie dużo jest ofert sprzedaży z drugiej ręki... Póki co będę chyba powoli i bez pośpiechu rozglądał się za body D80, tylko pozostaje kwestia jakiegoś szkła do niego, możecie polecić coś w miarę uniwersalnego? Jupiter 37A 3,5/135 cały czas ze mną będzie, ale dobrze też mieć coś z AF, bo nie zawsze jest czas i możliwość na manuala.
    D40 + Nikkor AF-S 18-55 3,5-5,6 G II ED + JUPITER 37A MC 3,5/135 + SB-400

  8. #8

    Domyślnie

    Zmiana na D80 nie ma zadnego sensu. Przehandlujesz maly, lekki aparacik na duzego kloca z drugiej reki, ktory NIE bedzie robil ladniejszych zdjec! To ze jest wygodny, ma wiele opcji itede to sprawa IMHO drugorzedna. Jesli chcesz robic lepsze fotki kup 35/1.8. W zyciu nie zamienilbym D40+35/1.8 na D80 z obiektywem "uniwersalnym".

    A glowny argument jaki wytocza zwolennicy D80, czyli silnik AF moim zdaniem nie ma i tak zastosowania jesli masz skromne srodki finansowe na tyle aby isc w uzywke D80.

    Uzywke 35/1.8 mozesz kupic za 600plnow albo i mniej bo jest ich calkiem sporo.

    Zeby nie byc goloslownym powiem, ze sam od dlugiego czasu zastanawiam sie nad zmiana puchy na D90, nowke. I doszedlem do wniosku, ze zamiast ladowac kase w kolejny sprzet (ktory mi sie jus nie miesci w plecaku) powinienem robic wiecej zdjec, ot co
    D40 + SY8/3.5FE + S10-20/4-5.6 + N35/1.8 + S50/1.4 + N55-200 + Tair300/4.5 + SB-600
    Yashica 108MP + Y35-70 + Y75-200 + YCS-220
    http://picasaweb.google.com/mt.mostowski

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mmost Zobacz posta
    Zmiana na D80 nie ma zadnego sensu. Przehandlujesz maly, lekki aparacik na duzego kloca z drugiej reki, ktory NIE bedzie robil ladniejszych zdjec! To ze jest wygodny, ma wiele opcji itede to sprawa IMHO drugorzedna. Jesli chcesz robic lepsze fotki kup 35/1.8. W zyciu nie zamienilbym D40+35/1.8 na D80 z obiektywem "uniwersalnym".

    A glowny argument jaki wytocza zwolennicy D80, czyli silnik AF moim zdaniem nie ma i tak zastosowania jesli masz skromne srodki finansowe na tyle aby isc w uzywke D80.

    Uzywke 35/1.8 mozesz kupic za 600plnow albo i mniej bo jest ich calkiem sporo.

    Zeby nie byc goloslownym powiem, ze sam od dlugiego czasu zastanawiam sie nad zmiana puchy na D90, nowke. I doszedlem do wniosku, ze zamiast ladowac kase w kolejny sprzet (ktory mi sie jus nie miesci w plecaku) powinienem robic wiecej zdjec, ot co
    Teraz to dałeś mi do myślenia. Ogólnie to sam już nie wiem, co zrobić, ale chyba zastanowię się nad pozostaniem przy obecnej konfiguracji, z ewentualną przesiadką w przyszłości na coś innego, jak już będę miał odłożony większy budżet pozwalający na zakup nowego body.

    Co do szkła 35/1.8, ciekawa sprawa, przeglądam sample i na prawdę daje dobre dobre efekty... chyba zastanowię się poważnie nad jego zakupem z drugiej ręki. Poza tym szkieł nigdy nie za wiele i zawszę może mi służyć do nowego body w przyszłości .

    Jedyne co to chyba sprzedam lampę SB-400 i kupię Nissina Di622, bo z tego co czytałem na forum to dużo lepsze światło... Zapytam się jeszcze, czy taka zamiana będzie dobrym posunięciem? Czy jest może inna alternatywa, którą możecie mi polecić? Dodam, że lampę używam głównie w średniej wielkości pomieszczeniach, do robienia zdjęć na imprezach prywatnych.
    D40 + Nikkor AF-S 18-55 3,5-5,6 G II ED + JUPITER 37A MC 3,5/135 + SB-400

  10. #10
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2009
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Posty
    33

    Domyślnie

    Na D80 nie bardzo się opłaca zamieniać bo nie zyskasz zbyt wiele. Lepiej zainwestować w szkła i odkładać na coś lepszego, np d90 albo i d300.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •