Close

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 39 z 39
  1. #31

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez loki_p Zobacz posta
    No tak, tylko przy gwiazdach chyba trochę ciężko o taki wynik. Jedna klatka naświetlana 45 sekund, w sumie 190 klatek. Wynik.
    Trzeba bylo zrobic 300 i zamieścić je w projekcie z innymi fragmentami (ujeciami z innych miejsc, itd.). Przy 18tu takich sekwencjach, moglbys sobie zmontowac filmik 3 minutowy z calkiem dlugim podkladem muzycznym.
    Wiem, wiem, ze z gwiazdami jest problem -- dlugie sterczenie. Ja ostatnio robilem 2x ujecie wschodu slonca (tzn. architekture, na ktorej maluje sie wschod), i po niecale 600 klatek musialem sterczec od 4 do 8 rano. Przerabane.
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  2. #32

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stig Zobacz posta
    Trzeba bylo zrobic 300 i zamieścić je w projekcie z innymi fragmentami (ujeciami z innych miejsc, itd.). Przy 18tu takich sekwencjach, moglbys sobie zmontowac filmik 3 minutowy z calkiem dlugim podkladem muzycznym.
    Wiem, wiem, ze z gwiazdami jest problem -- dlugie sterczenie. Ja ostatnio robilem 2x ujecie wschodu slonca (tzn. architekture, na ktorej maluje sie wschod), i po niecale 600 klatek musialem sterczec od 4 do 8 rano. Przerabane.
    Oj znam ten ból Spróbuj to powtórzyć w zimie przy minus 25... Podstawa to interwałometr i miejscówka umożliwiająca zaparkowanie obok statywu.

  3. #33

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pchelek Zobacz posta

    Film ma sporo błędów, pewnie znajdziecie ;p Już robię następny i tym razem to się nie powtórzy
    Trudno żeby nie było jakichś błędów przy takiej ilości zrobionych zdjęć. 9k fotek i później montaż tego, jakoś nie mogę sobie wyobrazić siebie siedzącego przed kompem i składającego taki film
    Szacun za film i wytrwałość!

  4. #34

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mkrupowies Zobacz posta
    Trudno żeby nie było jakichś błędów przy takiej ilości zrobionych zdjęć. 9k fotek i później montaż tego, jakoś nie mogę sobie wyobrazić siebie siedzącego przed kompem i składającego taki film
    To nie jest zadna filozofia. Importujesz przeciez wszystkie klatki i juz mozesz tym zarzadzac jak filmem (korzystajac z odpowiedniego programu). Zmontowanie video skladajacego sie np. z 10 sekwencji po 500-1000 klatek kazda, to kaszka z mlekiem -- jak zabawa dziecka klockami.
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  5. #35

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stig Zobacz posta
    To nie jest zadna filozofia. Importujesz przeciez wszystkie klatki i juz mozesz tym zarzadzac jak filmem (korzystajac z odpowiedniego programu). Zmontowanie video skladajacego sie np. z 10 sekwencji po 500-1000 klatek kazda, to kaszka z mlekiem -- jak zabawa dziecka klockami.
    Hmm, mówisz, że nie jest to żadna filozofia, a jednak coś w tym jest. 9 tys. zdjęć i sprawdzenie tego żeby zgrało się w jedną całość bez żadnych błędów jednak jest trudne i czasochłonne moim zdaniem.

  6. #36

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mkrupowies Zobacz posta
    Hmm, mówisz, że nie jest to żadna filozofia, a jednak coś w tym jest. 9 tys. zdjęć i sprawdzenie tego żeby zgrało się w jedną całość bez żadnych błędów jednak jest trudne i czasochłonne moim zdaniem.
    Twoim zdaniem, powiadasz...? Ciekawe, ze masz na ten temat swoje zdanie, skoro jednoczesnie przyznajesz sie, ze nie masz o tym pojecia. Uwierz -- nie ma wiekszego znaczenia czy to sie sklada z 2 czy 9 czy 25 tysiecy zdjec. Caly katalog zdjec, po imporcie do odpowiedniego programu, traktowany jest jako sekwencja. Kilka, czy kilkanascie takich sekwencji, to po prostu zamkniete klocki, ktore ukladasz na sciezce czasu i to wszystko. Malo kiedy trzeba cos robic z pojedynczymi klatkami, wiec tysiace, ktore wymienia sie w danych technicznych takich video, oznaczaja jedynie czas wyczekiwania przed statywem, az aparat skonczy je robic. Oczywiscie czasami trafi sie robota extreme -- ja np. od dluzszego czasu stempluje ptaki na niebie z jednej sekwencji. 550 klatek, a na kazdej z nich od kilkunastu, do najczesciej kilkudziesieciu ptakow do wymazania. To jednak, jak juz wspominalem -- najgorsze sytuacje i generalnie pojawiajace sie bardzo rzadko.
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  7. #37
    Oszczędny w słowach Awatar lavvina
    Dołączył
    01 2010
    Miasto
    Racibórz
    Posty
    76

    Domyślnie

    Jestem pod wielkim wrażeniem .
    Proszę o więcej .
    D700: 50 f/1.4 , 14-24 f / 2.8, 24-70 f /2,8 ,

  8. #38

    Domyślnie

    Fantastyczna zabawa,a efekty przepiękne.Muszę kiedyś tego spróbować.
    A new shit has come to light...

  9. #39

    Domyślnie

    Fajny filmik. Gratuluję wytrwałości, ja już od dawna się zbieram żeby zrobić coś takiego ale... no właśnie wybieram się jak sójka za morze;P
    D800 | D60 + Grip | N18-55VR | N70-300VR | N28/1.8 | N35/1.8 | N85/1.8 | N24-70/2.8 | SB-900 | + gadżety
    www.rafalwisniewski.com.pl

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •