Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1

    Domyślnie Sigma 18-200 HSM OS mydli

    Kupiłem w Sigma Centrum do swojego D60 powyższy obiektyw, jednak na niektórych zdjęciach widać efekt tzw. 'rozmydlenia'. Czy wynika to ze specyfiki tego słoika czy może z czegoś innego (mam założony filtr UV Marumi)? Czy istnieje jakaś alternatywa dla tego obiektywu w podobnej cenie?

  2. #2

    Domyślnie

    bo to nie jest zbyt dobry obiektyw, miałem kiedyś i sprzedałem, zmarnowanych ujęć nikt nie wróci...
    Trzy puszki i kilka szkiełek - ot takie tam

  3. #3

    Domyślnie

    Na 200mm to nie jest demon ostrosci. My natomiast nie jestesmy wrozami/wrozkami i nie wiemy, w jakich okolicznosciach wystepuje wspomniane mydlenie.
    Filtr UV odpusc sobie. W pewnych warunkach oswietleniowych on tez moze powodowac mydlenie.

  4. #4

    Domyślnie

    uzupełnię, stabilizacja w tym obiektywie niewydarzona, zdarzyło się kilka ujęć że zdjęcie było totalnie rozjechane bo akurat pracowała stabilizacja w momencie otwarcia migawki, nie wiem w nikkorach nigdy czegoś takiego nie miałem, w efekcie dało podwójny obraz, sama ostrość, na pełnej dziurze nie nadaje się do niczego, po przymknięciu do f8 ostry jest środek, brzegi do d..y. To jest obiektyw do zdjęć pamiątkowych jak ktoś nie wykracza poza odbitkę 10x15 - jeśli do czegoś bardziej ambitnego to sobie odpuść, ewentualnie dołóż do nikkora 18-200 który optycznie jest znacznie lepszy od tej sigmy choc niestety droższy.
    Ja kupiłem na wyjazdy backpakerskie ale jakość zdjęć była zbyt niska żeby zrekompensować wygodę kadrowania i wagę zestawu, teraz jeżdzę z tym co w stopce, cierpię z uwagi na wagę ale z jakości w końcu jestem zadowolony.
    Ostatnio edytowane przez robsonzbydzi ; 03-06-2010 o 11:01
    Trzy puszki i kilka szkiełek - ot takie tam

  5. #5

    Domyślnie

    Niestety coś co ma taki zakres nie zwali Cię z nóg jakością obrazu. Tyczy to się zwłaszcza tego szkła. N 18-200 jest troche lepszy od tej S. !8-200 to zakres "leniuch". Nadaje się do wszystkiego ale do niczego tak 100%. Robsonzbydzi napisał ostro ale napisał prawde
    Fx, D300/ mb-d10/ N 14-24/ N24-70/ N70-200/ S150-500/ sb-x/ S8mm/f3.5 Pozdrawiam

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pikusław Zobacz posta
    Kupiłem w Sigma Centrum do swojego D60 powyższy obiektyw, jednak na niektórych zdjęciach widać efekt tzw. 'rozmydlenia'. Czy wynika to ze specyfiki tego słoika czy może z czegoś innego (mam założony filtr UV Marumi)? Czy istnieje jakaś alternatywa dla tego obiektywu w podobnej cenie?
    W tym zakresie ogniskowych, to lepszy jest chyba tylko N18-200VR, ale super jakość to też nie jest. Zarówno jeden jak i drugi to MEGA zoom'y i ze względu na konstrukcję lepszy efektów poprostu się nie osiąga. O ile twój obiektyw jest sprawny (może jakieś sample?), to osobiście wątpię, czy jest sens wymiany na N18-200, gdyż znacznego skoku jakościowego raczej nie odczujesz. Aczkolwiek mam doświadczenia tylko z obiektywem w wersji I, teraz jest wersja II, więc nie wiem jak to wygląda w stosunku do poprzednika.
    MKL (Fotoblog)
    – Co jest?!
    – Nic, panie kierowniku! Oczko mu się odlepiło. Temu misiu.

  7. #7

    Domyślnie

    Biorąc na logikę to Sigma 18-200 HSM OS to prawie połowa ceny Nikkora 18-200, a jak myślisz dlaczego ? można założyć że optyka, jakość wykonania to również połowa klasy Nikkora. Jeśli chcesz oszczędzać to na pewno nie na słoikach, bo to one mają znaczący wkład w wygląd zdjęć. Następnym razem odkładaj 2 razy dłużej, ale kup coś co Cię usatysfakcjonuje.
    A po za tym przed zakupem naoglądaj się w necie fotek z tego szkła albo podepnij szkło w sklepie do puszki porób fotki wróć do domu oceń efekty i dokonaj właściwego wyboru
    D300 | MB-D10 | N35 1.8G | SB-900

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Szakall1 Zobacz posta
    Biorąc na logikę to Sigma 18-200 HSM OS to prawie połowa ceny Nikkora 18-200, a jak myślisz dlaczego ? można założyć że optyka, jakość wykonania to również połowa klasy Nikkora.
    Czyli na logikę jak ta Sigma była miesiąc temu droższa o 200zł tzn. można złożyć iż wtedy była lepsza? Cena nie jest jedynym wyznacznikiem jakości.

    Cytat Zamieszczone przez Szakall1 Zobacz posta
    A po za tym przed zakupem naoglądaj się w necie fotek z tego szkła albo podepnij szkło w sklepie do puszki porób fotki wróć do domu oceń efekty i dokonaj właściwego wyboru
    O i tu się zgodzę

  9. #9

    Domyślnie

    Nikon AF-S 18-200 nie jest może idealnym obiektywem, ale jeśli chodzi o dobrą i wyrównaną ostrość dla całego zakresu ogniskowych oraz szybkość i pewność AF - nic mu w tych konkurencjach nie można zarzucić. Dodatkowo oferuje on przydatny przy dłuższych ogniskowych i sprawnie działający VR.

    Wniosek: ww. szkło Nikona będzie zdecydowanie lepszą opcją w miejsce Sigmy.

    pozdrawiam,
    D300s, N 17-55/2.8, N 70-210/4-5.6, SB-800

  10. #10

    Domyślnie

    Znów Panowie gloryfikujecie wyroby Nikona. Ja przerabiałem 3 sztuki Nikkora 18-200VR (na wyjazdy w góry) i żadna mi odpowiadała, szczególnie na długim końcu. Teraz używam Sigmy 18-125 HSM OS i w mojej ocenie (i moich znajomych) jest lepsza niż N18-200VR (i 2,5x tańsza). Pamiętajcie, że jest to szkło wakacyjne, spacerowe, czy jak je tam zwał. Nie oczekujmy cudów.
    Pozdrawiam!
    Jakieś ciałko, szkiełko i światełko, no i jeszcze nosidełko

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •