Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 38
  1. #1

    Question Jaka największa karta pamięci do D200?

    Witam,

    Mam obecnie puszkę D80, nie będę w najbliższym czasie zmieniał jej na coś z pełną klatką bo to są za duże koszty..

    Chciałbym ją wymienić na D200 jako że można D200 dostać na allegro już za kilkanaście baniek.. Czytałem specyfikację i widze że do D200 wchodzą karty CF I/II - i tu moje pytanie - jaką największą kartę można do D200 wsadzić? Jakiej wielkości są zdjęcia RAW robione przez ten aparat? Ciekawi mnie to bo chciałbym wsadzić jedną dużą karte zamiast kilku małych - pytanie czy sie da

    PS. i pytanie z innej beczki, czy D90 który jest 3 lata młodszą konstrukcją byłby dużo lepszy od D200? Pytam bo nowy kosztuje niewiele więcej od używki D200...
    ;]

  2. #2

    Domyślnie

    RAW z D200 niekompresowany 12bit zajmuje 15-16MB przeważnie z jedną dużą kartą jest ten problem że jak nawali to nie masz żadnego zdjęcia - jak masz kilka małych to tracisz materiał tylko z jednej Ja nie wiem jaka największa karta tam wchodzi bo wkładałem tam tylko 4 i 8GB
    czy D90 który jest 3 lata młodszą konstrukcją byłby dużo lepszy od D200?
    Dla mnie D90 przeważa nad D200 tylko trochę mniejszymi szumami jednak pod każdym innym względem puszka słabsza - Dxx to po prostu nie jest Dxxx Ja np zawsze przy dylemacie D200 vs D90 zakupiłbym D200
    Dawniej system N - obecnie L(M) + F

  3. #3

    Domyślnie

    8 GB to jeszcze nie jest tak źle to jest prawie 540 zdjęć

    Co do D90 i D200 to rzeczywiście - oczytałem sie cały wieczór porównań tych dwóch puszek i wszyscy piszą że D200 jest lepszy. Pociesza mnie też fakt że używa (bo nówek już nie ma) jest tańsza od nówki D90 (używki D90 są prawie tak drogie jak nówki więc ich nie brałem pod uwagę :P ) mam nadzieję że niedługo będę szczęśliwym posiadaczem D200 i moje obecne szkiełka będą z tym korpusem robić śliczne foty :P

    PS. później sie wymieni D200 na D2x :P bo cena też baardzo atrakcyjna jak na sprzęt który kiedyś kosztował 20 tys zł :P i dziś nadal jest bardzo dobry
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 02-06-2010 o 00:56
    ;]

  4. #4

    Domyślnie

    Ja nie wsadzałem wiekszych kart niż CF także nie wiem jakie największe wejdą

    Od początku z d200 miałem 8Gb i powiem że oprócz dłuższych wyjazdów to nie zdażyło mi się jej zapełnić.
    Na wyjazdy miałem drugie 8Gb i po problemie.
    Wiadomo że jak ktoś robi serie np na jakiś zawodach czy weselu to trzeba mieć w sumie ze dwie trzy karty.
    Moja galeria: www.darko.cal.pl, zapraszam na FB

  5. #5

    Domyślnie

    PS. później sie wymieni D200 na D2x :P bo cena też baardzo atrakcyjna jak na sprzęt który kiedyś kosztował 20 tys zł :P
    Wiem że niektórzy będą mieli inne zdanie ale wg mnie takie coś nie ma najmniejszego sensu... D200 i D2x są tak podobne technologicznie że dla mnie przesiadka nie miała sensu - owszem jest to inna puszka i ciut lepsza ale takie wymienianie małymi kroczkami wg mnie jest bez sensu - przede wszystkim jest to wyjście najdroższe to że kiedyś kosztował 20k to bym się nie sugerował - D70 też kiedyś kosztował 7k a teraz 0,7k zł dla mnie osobiście wymiana D200 na D2x to był za mały skok technologiczny - D200 miało dla mnie sens bo miało ISO100 które jest dobre np przy krajobrazie - a tam np zintegrowany grip D2x'a jest mi totalnie zbędny itd itd
    Dawniej system N - obecnie L(M) + F

  6. #6

    Domyślnie

    hmm, to ja myślałem że D2x to sprzęt dużo lepszy od d200, samo to że ma CMOSa a nie CCD, no i półka najwyższa..
    ;]

  7. #7

    Domyślnie

    Ja w D200 używałem 16 GB kart i nie zauważałem jakiś problemów.

    D90 ma inną matrycę, ale nie ma uszczelnień.
    Sądzę, że przy pracy z większymi wartościami ISO, D90 lepiej sobie poradzi, ale kolory z matrycy CCD są przez wielu chwalone i często uważane za lepsze niż z CMOS'a.

    Komfort pracy z D200 jest na pewno wyższy niż z puszki typu D80, D90 itp. jednak przepaść technologiczna między D200 a D90 dość mocno skłaniało by mnie ku tej drugiej, szczególnie, że cenowo wygląda dość atrakcyjnie.

  8. #8

    Domyślnie

    PS. dlatego małymi kroczkami bo za wesela biorę niewiele, i nie stać mnie na D700 czy nawet D300. D200 i D2x za nieco powyżej 2000zł jak najbardziej są w moim zasięgu. Ale dozbierać na D300 byłoby bardzo ciężko bo mam troche spłat itd.

    druga sprawa jest taka że ogólnie robiłbym zdjęcia cały czas swoim D80 i wogóle bym go nie zmieniał (dopiero pewnie na D300 albo D700 właśnie) ale D200 jest tak tani że jak sprzedam D80 to nie będę musiał wiele dołożyc. stąd pomysł żeby małym kosztem wymienić puszkę na lepszą.
    ;]

  9. #9

    Domyślnie

    mini21 ta przepaść technologiczna też mnie troche zastanawia, i skłania ku d90 - ma podglad na żywo, nowszą mniej szumiącą matryce, i kilka innych fajnych rzeczy które były by napewno warte jego ceny.. ale.. mi aparat potrzebny jest do ślubów, więc potrzebuję szybkiej puszki, solidnej, żeby nie padła mi na weselu, kolory podobno na ccd lepsze niż na cmosie a to też dla mnie ważne.. szumów dużych sie nie boje bo żadko używam ISO większe niż 640, mam lampe zewnętrzną więc zdjęcia raczej doświetlam.. choć nie powiem - fajnie by było móc robic foty z dużym ISO i mieć ładne ostre foty z lekkim filmowym szumem..

    dla mnie solidna budowa i jakość zdjęć jest ważniejsza od podglądu na żywo którego osobiście nie lubię używać, od nagrywania filmów i innych wodotrysków.. tyle sie oczytałem na temat D200 że z wyboru pomiędzy d90 a d200 wybrałbym d200 do fotografii ślubnej.
    ;]

  10. #10

    Domyślnie

    samo to że ma CMOSa a nie CCD
    CMOS na swoje zalety a CCD swoje nie ma czegoś takiego że CMOS jest pod każdym względem lepszy jak sobie zobaczysz np na cyfrowe średnie formaty za np 50k to tam przeważnie są matryce CCD a nie CMOS - tyle że jak tam wrzucisz ISO800 to szum urwie Ci głowę - ale to jest po prostu sprzęt do innych zastosowań

    Niestety problem CMOSa w D2x jest taki że nie jest to tak mało szumiący CMOS jak mogło by się wydawać - mimo innej technologii jest praktycznie tak samo szumiący jak CCD w D200 Dopiero D300 przyniosło poprawę jeśli chodzi o szumy.
    ale kolory z matrycy CCD są przez wielu chwalone i często uważane za lepsze niż z CMOS'a.
    Kolory z D200 są na prawdę super - i nawet WB w wielu słabych warunkach pogodowych gdzie D80 mimo tego że jest nowszy konstrukcyjnie od D200 to wymięka
    jednak przepaść technologiczna między D200 a D90 dość mocno skłaniało by mnie ku tej drugiej
    Ja dawno temu wybierałem drugą puszkę i kupiłem D200 a nie D90, D200 już sprzedałem na rzecz D700 i wciąż gdybym miał wybierać kupiłbym D200 a nie D90 - wg mnie technologicznie to D200 miażdży D90 - D90 to się broni jedynie mniejszą "szumnością" - cała reszta jest taka sama lub lepsza w D200 - obudowa, uszczelnienia, karty CF, współpraca ze szkłami manualnymi - to jest to co mimo wieku odróżnia D200 z półki semi pro od amatorskiego D90 pomijam że D90 ma MultiCAM1000 odpowiedzialny za AF czyli to samo co D80 i D200 - z tym że jak miałem równolegle D200 i D80 to mimo że D80 to ciągły AF i tak pracował lepiej w D200 mimo że puszka starsza
    bo za wesela biorę niewiele, i nie stać mnie
    To może warto trochę odczekać i dozbierać? Jak będziesz ciągle zmieniał to wciąż będziesz dokładał i dokładał a przy odsprzedaży musiał opuszczać cenę

    EDIT
    To z ciekawostek powiem że osoba która ostatnio kupiła moje D200 robi śluby i.... ma już D200 teraz będzie fotografować zestawem dwóch D200 i jakoś nie wybrała dwóch D90
    ma podglad na żywo
    Użyjesz tego kiedyś? po za tym sprawdź najpierw jak to działa...
    Ostatnio edytowane przez Mariusz888 ; 02-06-2010 o 10:48
    Dawniej system N - obecnie L(M) + F

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •