Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: Live View

  1. #1

    Domyślnie Live View

    Mam pytanie do wszystkich użytkowników aparatów wyposażonych w Live View. Czy podczas tego trybu można podglądać zarówno kadr jak i histogram???
    Zależy mi na pomiarze światła (choć przybliżonym) z obiektywami bez procesora. Trudno o D200 w dobrym stanie za rozsądne pieniądze, a D300 jest obecnie poza moim zasięgiem . (Zresztą, w moim przypadku byłby to przerost formy nad treścią.)

  2. #2

    Domyślnie

    Krótko, nie.
    D90|N35 1.8|N50 1.8|N18-70|N55-200|Pentacon 135 2.8|SB-600|MB-D80|dwa statywy i parasolka

  3. #3

    Domyślnie

    W takim razie podejrzewam że histogram jest programowo zablokowany, bo aparat chyba mierzy światło w trybie LV???

  4. #4

    Domyślnie

    Do zmierzenia światła aparat wcale nie musi tworzyć sobie histogramu.
    I tak, brak histogramu jest najpewniej kwestią oprogramowania. Ale nie blokady, tylko po prostu braku funkcji.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez FlameRunner Zobacz posta
    Do zmierzenia światła aparat wcale nie musi tworzyć sobie histogramu.
    To jest oczywiste, ale jeśli matrycowo mierzy światło to histogram pewnie można by wyświetlić.

    Trudno, myślałem że będę sprytniejszy od inżynierów z Nikona. Robiłem zdjęcia D80 z obiektywem bez procesora (pełny manual) i na podstawie histogramu dobierałem poprawkę. Myślałem że może da się prościej.

    A jak to wygląda w przypadku wyższych modeli z LV, wyświetlają histogram na żywo???

  6. #6

    Domyślnie

    Z pewnością można. Wystarczy chcieć napisać soft z taką możliwością.

    Jak chcesz być sprytniejszy, to znajdź furtkę pozwalającą zmodyfikować soft. I zrób pomiar światła na M42 i histogram. Wtedy użytkownicy D90 postawiliby Ci pewnie jakiś ołtarzyk.

    Nie mam pojęcia, czekaj na jakiegoś właściciela. Albo googlaj.

  7. #7

    Domyślnie

    W wyższych modelach też nie ma histogramu w LV za to jest pomiar światłą z manualną optyką.
    N. D810, D5100, N. 18-70 f3.5-4.5G, 24-70 f2.8, 50 f1.8G, 105 Micro
    SB-800, SB-900. Sy. 500mm f6.3,

  8. #8

    Domyślnie

    Dzięki, skoro wyższe modele nie wyświetlają histogramu, to pewnie potrzeba do tego jakąś dodatkową informację której nie dostarcza matryca.

    Natomiast jeśli chodzi o D60, to kolega mi mówił że naświetla na podstawie tego co aparat podaje w formie graficznej na tylnym wyświetlaczu. Nie wiem co dokładnie wyświetla, ale powiedział że jak zakłada "manuala" to wprowadza na stałe korektę naświetlania i w miarę dokładnie to wychodzi.
    To było powodem że zadałem to pytanie. Skoro pomiar jest, to może da się obejrzeć histogram i robić zdjęcia jak za czasów Zenitha, gdy za każdym razem dopasowywało się parametry ręcznie - mam jeszcze kilka obiektywów z tamtych czasów, leżą i się marnują.

  9. #9

    Domyślnie

    A że się podepnę, czy LifeView podnosi licznik wykonanych zdjęć? Bo przecież migawka się otwiera, zatem shutter count powinien się zwiększać?

  10. #10

    Domyślnie

    A skąd pomysł,że liczona jest ilość otwarć migawki,a nie ilość pełnych wciśnięć spustu?
    A new shit has come to light...

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •