Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 26

Wątek: tanie tele

  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Karbulot Zobacz posta
    Tak, tylko że on chce uniwersalny tele a nie zoom-stałkę.
    co to jest zoom-stałka?
    Mamiya + Sony

  2. #12

    Domyślnie

    Stałka wyposażona w zoom nożny tak myśle ale co poeta miał na myśli...

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Sonic Zobacz posta
    Witam. Otoz mam kitowe 18-55 i chce dokupic jakies budzetowe tele do okolo 1000zl
    poki co opcje mam takie:[*]Tamron AF 70-300 mm f/4-5.6 Di LD Macro
    obiektywu bede uzywal czesto do rajdow, driftow, kjsow i innych sportow motorowych.
    Tamron ma niezły stosunek cena/jakość - jeżeli chodzi o początek ogniskowych. Powyżej 180mm jest już kiepski - z resztą jak każdy zoom tego typu w tej cenie. Nawet Sigma APO nie jest jest taka rewelacyjna - a dużo droższa.
    VR (czy też OS) jest tym czego brakuje w tych dwóch obiektywach. Proponuję dozbierać na N70-300VR, jak radzą przedmówcy.

    Cytat Zamieszczone przez Sonic Zobacz posta
    i jeszcze jedna sprawa. mam flitr polaryzujacy marumi na gwint 52mm - czyli z wymienionych pasowal by tylko do nikkora. nie usmiecha mi sie kupowanie nowego filtra, wiec czy mozliwe jest zastosowanie jakiegos reduktora na gwint ?
    Jeżeli zrobisz zbyt dużą redukcję możesz spodziewać się winietowania, a w przypadku Tamrona z pewnością, bo chyba ma gwint 62mm (lub nawet 67mm - nie pamiętam). Nawet nie wiem, czy taką redukcję dostaniesz...
    MKL (Fotoblog)
    – Co jest?!
    – Nic, panie kierowniku! Oczko mu się odlepiło. Temu misiu.

  4. #14

    Domyślnie

    dzięki za odpowiedzi !
    Jeżeli zrobisz zbyt dużą redukcję możesz spodziewać się winietowania, a w przypadku Tamrona z pewnością, bo chyba ma gwint 62mm (lub nawet 67mm - nie pamiętam). Nawet nie wiem, czy taką redukcję dostaniesz...
    a polar 52mm (slim) na obiektywie 58mm ? nie powinno być wielkiej tragedii ?

  5. #15

    Domyślnie

    Jeśli 1tys jest granicą $ to może ... Nikkor 70-210/4

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Sonic Zobacz posta
    dzięki za odpowiedzi !

    a polar 52mm (slim) na obiektywie 58mm ? nie powinno być wielkiej tragedii ?
    Zauważ, że redukujesz średnicę otworu, przez który "widzi" obiektyw o 6mm. To czy będzie to filtr typu slim czy standard może to nie mieć już znaczenia. Nie zagwarantuję tego - aczkolwiek redukcja dużo nie kosztuje, więc można zaryzykować. Poza tym nie dobieraj obiektywu pod filtr Zakładając dobry filtr do kiepskiego obiektywu - no co tu dużo mówić - mercedesa z malucha nie zrobisz.
    MKL (Fotoblog)
    – Co jest?!
    – Nic, panie kierowniku! Oczko mu się odlepiło. Temu misiu.

  7. #17

    Domyślnie

    Ja mam 55-200 i da się tym robić fajne zdjęcia rajdów.

    Spora część tych zdjęć była zrobiona 55-200: http://rallyonline.pl:84/g.php?1&pg_[desc]=+DESC&modex=pokaz&T[id]=4802
    D60 + D90, 18-105 mm, 55-200 mm, 50mm 1.8, Nissin Di622 MARK II
    Moje galerie z rajdów
    www.ploszaj.net.pl

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kh29228 Zobacz posta
    co to jest zoom-stałka?
    Cholera.. Pomyliło mi się .
    Chodziło że chce zoom uniwersalny a nie tele-stałkę.
    Pomieszałem wyrazy
    Pozdrawiam: Artur | www.foto-karbulot.com | www.borg.website.pl
    Nikon D90 | MB-D80 | N 16-85 | N 70-300 | N 35 | T 90 | SB-700 | 055XPROB

  9. #19

    Domyślnie

    nawet autor postu nie napisał jaki ma aparat (może nie widziałem), ale jeśli posiada śrubkę to na pewno ekonomicznym i dobrym wyborem będzie tamron 55-200 - sprawdzony i dość dokładnie przetestowany, no i niestety w paru sytuacjach i parametrach lepszy od nikora 55-200vr, oczywiście pod warunkiem, że aparat ma śrubkę o czym na razie chyba nie wiemy
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez verus Zobacz posta
    Jeśli 1tys jest granicą $ to może ... Nikkor 70-210/4
    Do sportu, rajdów itp chyba średnio się nada ze swoim AF'em a tym bardziej jeśli ma coś bez śrubokręta.

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •