Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Dziwny problem.

  1. #1

    Domyślnie Dziwny problem.

    Witam, mam nikona d70s, od 3lat działał bez zarzutu, a teraz gdy wsadzi się naładowany akumulator wyswietla pełna baterię, do momentu klikniecia spustu, wtedy ikonka miga, ze bateria jest rozładowana i koniec zabawy. Pierwszy raz uzyłem koszyczka w celu sprawdzenia na 6xAA w gripie jest dokładnie to samo. O co chodzi? Ma to jakis zwiazek z baterią podtrzymujaca zegar?? I gdzie taka bateria sie znajduje.

    Dzieki za jakiekolwiek info.
    Ostatnio edytowane przez bluenote70 ; 26-05-2010 o 15:31

  2. #2

    Domyślnie

    Domniemam, że masz podpiętego gripa i że te objawy dotyczą pracy z gripem. Jeśli tak, to miałem podobnie. Rozłączyłem grip od body, wyczyściłem styki baterii w gripie i aparacie. Na wszelki wypadek "kontaktem" (płynem do styków) nasmarowałem styki i problem zniknął na zawsze.
    Pozdr.
    Jakieś ciałko, szkiełko i światełko, no i jeszcze nosidełko

  3. #3

    Domyślnie

    To może ja podepnę się pod ten temat, żeby nie tworzyć nic nowego.

    Mam też d70s i założenie jest 3 klatki na 1 s. Robiąc zdjęcia tylko jpg chodzi strasznie wolno - 1k na 1s, robiąc już w raw (lub nawet raw+jpg) chodzi normalnie 3k/1s. W czym problem?
    Pytam z ciekawości, bo aż tak mi to nie przeszkadza - wszystko robię w raw'ach.

  4. #4

    Domyślnie

    jak by to moja koleżanka powiedziała (swoje lata ma i swoje wie) to PANIE jest S.K.S. - niestety na wszystko przychodzi czas odpoczynku, czyli łąki wiecznie dobrych kadrów i czym szybciej to nastąpi tym producent bardziej zadowolony jest... bo niestety towar zbyt dobrze zrobiony to śmierć producenta, stare czasy już nie wrócą, gdy powiesz moja puszeczka ma 15 lat, teraz w tym okresie masz mieć 5 puch......
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  5. #5

    Domyślnie

    Nie wiem czy dobrze zrozumiałem Twoje słowa. Nie uważam że moja pucha jest stara mając~16000 zdjęć. Ja rozumiem, że taka usterka może zdarzyć się koledze, który tą samą puchą ma 60000 pstryknięć... No, alę dzięki za odpowiedź Szczerze mówią czytalem ją kilka razy, pewnie dlatego że dopiero mam 1 kawę wypitą.

    ps. nie lubię SKSu

  6. #6

    Domyślnie

    minolta jako pierwsza wprowadziła "starzejącą" się elektronikę, nie ważne od przebiegu, a tak w ogóle to była ironia do "nowoczesnego" sprzętu - biznes musi być, musi się psuć, musisz naprawiać i kupować nowe, jeszcze parę "perę lat tumu" było ze 30 firm fotograficznych robiących aparaty i co...... i robili za "porządne" .....,
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  7. #7

    Smile

    Styki,styki na bank! Do swojego nikona mam podłączonego gripa i od pewnego czasu miałem ten sam problem. Bateria,która w gripie p po okazywała rozładowanie po odłączeniu gripa wskazała pełne naładowanie.
    Wczoraj rozebrałem gripa,oczyściłem styki i mam nadzieję,że problem się nie powtórzy.

  8. #8

    Domyślnie

    Cholera, to nie styki.

  9. #9

    Domyślnie

    bulenote70 - skąd wiesz że to nie styki? czyściłeś już?

    Lesiak - może to wina zbyt wolnej karty pamięci

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Lesiak Zobacz posta
    Mam też d70s i założenie jest 3 klatki na 1 s. Robiąc zdjęcia tylko jpg chodzi strasznie wolno - 1k na 1s, robiąc już w raw (lub nawet raw+jpg) chodzi normalnie 3k/1s. W czym problem?
    Odszumianie masz wyłączone? Bo to strasznie zmniejsza szybkostrzelność.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •