Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Czy warto wymienić??

    N28 2.8 na S30 1.4 może ktoś miał i może porównać i podzielić się spostrzeżeniami i dobrą radą.
    puszka, poduszka i kawałek łóżka

  2. #2

    Domyślnie

    N28 to szkło raczej słabawe ale S30/1.4 dla mnie jest po za konkurencją - wielu chwali ładny obrazek i klnie na loteryjny AF - ja tak samo przerobiłem AF tego szkła i powiem tak... nigdy więcej AF w tym szkle to najbardziej przypadkowy AF jaki w życiu widziałem - a co robi z AF Assist z lampek to już w ogóle poezja...

    Nie wiem jaką masz puszkę ale taniej i trochę prościej to może pod DX to N AF-S 35/1.8DX? tylko jak już to przetestuj koniecznie pod kątem BF/FF (a domyślam się że DX bo mając FX raczej nie pytał byś o S30/1.4 która jest DC czyli kryje tylko DX )
    Dawniej system N - obecnie L(M) + F

  3. #3

    Domyślnie

    Racja mam D300 i kupiłem... po dluuuuuuuuuuugich przemyśleniach N35 f2D, mam nadzieję że nie będę żałował.
    puszka, poduszka i kawałek łóżka

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mariusz888 Zobacz posta
    N28 to szkło raczej słabawe
    A skąd wiesz że mowa o obiektywie AF? Wersja AF faktycznie nalezy do jednych z najgorszych Nikkorów i w tym wypadku masz całkową rację iż ten obiektyw niema porównania z sigmą 35/1.4, ale jeśli kolega kochamgory ma manuala... to już nie byłbym taki pewny czy sigma jest lepsza

  5. #5

    Domyślnie

    Niestety AF
    puszka, poduszka i kawałek łóżka

  6. #6

    Domyślnie

    Swoją drogą, ciekawe że tak fantastyczny obiektyw jak 28/2.8 AIS nigdy nie doczekał się wersji AF

  7. #7

    Domyślnie

    To będzie offtop ale wiesz ile doskonałych albo przynajmniej bardzo fajnych szkieł AF się nie doczekało wersji AF? Powiem więcej - wiesz ile baaaardzo fajnych szkieł AF się nie doczekało chociażby małego liftu do wersji AF-S? Pewnie nikt nie wie dlaczego ale tak jest
    Dawniej system N - obecnie L(M) + F

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •