Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Filtr CPL Dziwna faktóra powłok

    Witam,
    Czy spotkał sie ktoś z "dziwną faktórą powłok" w filtrze cpl?. Patrząc pod odpowiednim kątem widać równoległą faktóre przypaminającą " papier toaletowy". Jest ona jednolita, jakby powłoki się zmarszczyły, oczywiście nie zauwarzalna podczas prostopadlego patrzenia na filtr. Nie jest też chropowata, czy też ulega ścieraniu podczas czyszczenia. Nie jestem w stanie stwierdzić czy filtr ma to od nowości, czy stało się to z czasem użytkowania filtra. Z góry dziękuje za porade.

  2. #2

    Domyślnie

    Ciężko powiedzieć co mu jest.
    W każdym razie nachodzą mnie trzy myśli:
    1. Czy zastosowanie tego filtra ma negatywny wpływ na jakość zdjęć?
    2. Jakby moja polarka tak miała, to bym się przeszedł do sklepu i powiedział, że ja chcę nowy egzemplarz. (Mam jeszcze gwarancję.)
    3. Jaki to tak właściwie jest filtr? (Producent i model.)

  3. #3

    Domyślnie

    Jest to Kenko Pro1D Wide-Band C-PL(W). Sam nigdy z czymś takim się nie spotkałem. Filtr ma ponad rok, więc reklamowanie w sklepie nie wchodzi w rachubę, poza tym filtr kupiony za wielką wodą.

  4. #4
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    Co to jest "faktóra"?
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  5. #5

    Domyślnie

    Filtr niby przyzwoity, na Optycznych w teście polarek zajął czwarte miejsce.
    Skoro reklamacja nie wchodzi w grę, to kluczowa staje się moja pierwsza myśl z poprzedniego posta. Jeśli nadal utrzymuje swe "magiczne" działanie wobec światła i nie pogarsza ogólnej jakości (zwłaszcza nie wprowadza lokalnych zniekształceń, przebarwień), to w zasadzie nie ma problemu, po prostu przestań go oglądać pod tym konkretnym kątem.
    Ostatnio edytowane przez FlameRunner ; 24-05-2010 o 18:35 Powód: Ort, i to taki, że aż wstyd

  6. #6

    Domyślnie

    Tak też robie, nie przyglądam mu sie zbytnio.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •