Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19
  1. #11

    Domyślnie

    Miałem tak w pentaksie i z może 1-2 w nikosiu . Przetarcie styków miękkim materiałem zawsze pomagało
    Fx, D300/ mb-d10/ N 14-24/ N24-70/ N70-200/ S150-500/ sb-x/ S8mm/f3.5 Pozdrawiam

  2. #12

    Domyślnie

    Miałem podobny problem rok temu z D90 i Tamron 18-270. czyszczenie styków nie pomagało. raczej szybkie zwolnienie i dokręcenie obiektywu. zestaw sprzedałem i po problemie.

    Greg

  3. #13

    Domyślnie

    ciekawe tylko czy kupujący wiedział o problemie..


    a co do tematu, masz juz aparat? co powiedzieli?

  4. #14

    Domyślnie

    Z tego co wiem to czasem tak się zdarza z obiektywami i czyszczenie styków nic nie daje. Jest to czasem kwestia obiektywu i jego skręcenia. Znajomy pracował na canonie 5d i też mu obiektyw nie chciał współpracować z body. Jak założył obiektyw do drugiego canona 5d obiektyw działał bez problemu w serwisie powiedzieli mu że to kwestia obiektywu.
    Na szczęście nie często się to zdarza.
    Sprzęt nic Ci nie da jeśli nie masz oka ...

  5. #15
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 187

    Domyślnie

    Właśnie dziś byłem zmuszony do oczyszczenia styków w moim S5...
    Sporadycznie tracił komunikacje z N70-200/2,8VR ( z innymi obiektywami było OK ) już myślałem, że to problem "luzów" http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=86163

    Nie pomagało czyszczenie szpatułką zwilżoną w benzynie, ale po przetarciu styków mikrofibrą już jest OK.

  6. #16

    Domyślnie

    bober. kupujący wiedział o tym i o tym że gniazdo GPS się rozleciało w D90 też wiedział. Używa go już pół roku, spotykamy się czasami i nie marudzi. GPS-u nie używa. Generalnie kolega jest zadowolony. Czasami musi styki przeczyścić.
    Greg
    ----------------------------------------------
    D700/D3s/14-24/24-70/70-200/Sigma 300-800

  7. #17

    Domyślnie

    zle to odebrałeś, nie chciałem na ciebie naskoczyc ani nie oczekiwałem wyjaśnień
    a co powiedzieli w serwisie?

  8. #18

    Domyślnie

    sprzęt nie był nigdy w serwisie, bo działa. Co do gniazda GPS w D90, okazało się to wadą fabryczną (nikon bardzo niechętnie się przyznał) i w każdej chwili może zostać naprawione (bezpłatnie). Gniazdo zepsuło się po TYGODNIU. W sieci jest dużo na ten temat. Ale skoro mój kolega nie używa GPS, to się tym nie przejmuje. Ja używałem GPS w czasie zdjęć na Antarktydzie, gdzie D90 był moją zapasową puszką. Gniazda w D700/D3 są bezproblemowe.
    Greg
    ----------------------------------------------
    D700/D3s/14-24/24-70/70-200/Sigma 300-800

  9. #19

    Domyślnie

    ajć, znów wpadłem, o tym serwisie o pytanie do autora wątku, ale chyba już go z nami nie ma..

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •