Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie ViewNX nie widzi d90

    Witam serdecznie
    Jako kilkudniowy (i dumny) posiadacz d90 zwracam się do doświadczonych użytkowników z prośbą o wsparcie. Problem mój polega na tym, iż mój aparat nie jest widziany przez ViewNX 1.5.2 w windzie XP. Widzi go system (np. eksplorator), widzi go googlowska Picassa, a View absolutnie nie. Co ciekawe - Windows 7 również go nie widzi, chociaż na stronie MS zapewniają, że jest on jak najbardziej kompatybilny z tym systemem...
    Proszę zatem o pomoc.
    Pozdrawiam
    jercu

  2. #2

    Domyślnie

    a co chcesz ViewNx-em robić? robisz rawa d90, domyślnie masz otwieranego go viewnx-em otwierasz i masz.....to nie program do obróbki, ściągania zdjęć, tylko do podglądu....

  3. #3

    Domyślnie

    Witam."Antonio" napisał :

    [a co chcesz ViewNx-em robić? robisz rawa d90, domyślnie masz otwieranego go viewnx-em otwierasz i masz.....to nie program do obróbki, ściągania zdjęć, tylko do podglądu....]

    No nie wiem, wydaje mi się że chyba mówimy o dwóch różnych programach VIEW-NX ,bo używany przezemnie na pewno nie służy tylko do podglądu RAW-ów.

    "jercu" robisz NEF(RAW) , otwierasz w VIEW-NX i jedziesz dalej... .
    Nikon D70s, Nikon D200, Nikkor AF-S 18-70, Nikkor 50 1,8/D, SB-400.

  4. #4

    Domyślnie

    Nie chcę w zasadzie wiele w tym programie działać - po prostu dziwnym wydaje mi się, że akurat ten soft aparatu nie widzi. Camera Control również się z moim d90 połączył, a ViewNX uparł się, żeby go nie wykrywać. Myślałem, że ktoś z odwiedzających to forum miał podobny problem i jakoś go rozwiązał a teraz zechce się wiedzą podzielić.
    Dziękuję za odpowiedzi

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kurp Zobacz posta

    No nie wiem, wydaje mi się że chyba mówimy o dwóch różnych programach VIEW-NX ,bo używany przezemnie na pewno nie służy tylko do podglądu RAW-ów.

    ViewNX to przeglądarka zdjęć, która współdziała ściśle z programem Nikon Transfer, ułatwiając porządkowanie i prezentowanie fotografii. Udostępnia m.in. opcje sortowania zdjęć, zmiany ich rozmiaru, tworzenia animowanych pokazów slajdów oraz sporządzania wydruków dowolnego rodzaju: od indeksów złożonych z miniatur aż po całostronicowe odbitk


    info ze strony nikona...

    http://www.europe-nikon.com/pl_PL/pr...=l1&ID=1029911

  6. #6

    Domyślnie

    Być może potrzebujesz zaaktualizować program do najnowszej wersji?

  7. #7

    Domyślnie

    A macie może jakiś pomysł na to, że SYSTEM (winda7) nie widzi d90..?
    Szukam po forach i na stronie Nikona - ale jak na razie bez rezultatu :/
    Mam w domu dwa komputery z Windows 7 i oba sprzętu nie widzą, doinstalowałem do jednego windę xp i ten system go wykrywa w przeciągu dwóch sekund i problem z obsługą aparatu byłby w zasadzie rozwiązany, ale drażni mnie to, że na stronie MS napisano wyraźnie, iż nie istnieją problemy ze zgodnością, a u mnie jest całkiem inaczej.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •