Close

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 41

Wątek: Nikon 401s

  1. #11

    Domyślnie

    Arek napisz trochę (nie tak lakonicznie ) o waqdach i zaletach tego aparatu twoje odczucia wiem że teraz bawisz się o niebo lepszym sprzętem ale bardzo mi zależy . Tylko co piszą na stonach że solidny i wytrzymały (wytrzymały jest też Zenit do "jak to piszecie do wbijania śledzi przy biwaku). A jeszcze pytanko te gumy to chodzi o uchwyt czy o przycisk zwijania filmu.

    Napisz.
    R.A.M.

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez R.A.M.
    Arek napisz trochę (nie tak lakonicznie ) o waqdach i zaletach tego aparatu twoje odczucia wiem że teraz bawisz się o niebo lepszym sprzętem ale bardzo mi zależy . Tylko co piszą na stonach że solidny i wytrzymały (wytrzymały jest też Zenit do "jak to piszecie do wbijania śledzi przy biwaku). A jeszcze pytanko te gumy to chodzi o uchwyt czy o przycisk zwijania filmu.

    Napisz.
    Wiesz, co do wad i zalet to jest to sprawa otwarta. Napisałem Ci juz wcześniej kilka wskazówek. Pęka po jakimś czasie gumka od przewijania filmu, ale taka już jej natura, z wyczerpania. Uważam, że jest takiej sobie jakości. Ogólnie sterowanie jest proste, tylko trzeba pamietać o przestawianiu przełączników w pozycje zamknięcia to jest bodajże ustawienie w pozycji literki "L", aby oszczędzać baterie.
    F-401 (były odmiany z "s" i "x" o ile mnie pamięć nie myli), ma po za tym bardzo poważny problem związany z wyłamywaniem się zatrzasku od zamykania tylniej ścianki. Następuje to jeśli zamykamy tylną ściankę poprzez domknięcie "na siłę", tzn. dociskając aż przeskoczy zatrzask. Wyjściem ocalającym jest przy każdym zamknięciu tylnej ścianki jest zwolnienie jedną ręką zabezpieczenia, które zanajduje się z boku body (suwak do otwarcia) a drugą zamknięcie tylnej ścianki i lekkie dociśnięcie przy jednoczesnym uwolnieniu blokady. Jest to zatrzask plastikowy, który niestety nie jest z odpowiedniego materiału i stąd przy standardowym zamykaniu tylnej ścianki potrafi złamać zatrzask. Możliwe, że źle dobrany jest kąt natarcia i zbyt duże opory tarcia. Po złamaniu "zatrzasku" pozostaje tylko własnoręczne dorabianie przy pomocy np. poxiliny.
    Naświetlanie nie wykazuje problemów, to dotyczy filmów, gdyż slajdów nie naświetlałem tym modelem. Jeśli więc wystarczy Ci czas do 1/2000s i synchronizacja bodajże z 1/125s i kilka bajerów, które czasami się przydają (nie wiem na ile jesteś zaawansowany) to spokojnie za tą cenę możesz się cieszyć z tego sprzętu. Obiektyw polecam jak w poście wyżej. Oczywiście można sobie kupić coś lepszego.
    Na tym forum znajdziesz trochę info o sprzęcie i to na pewno Ci się przyda. Miłego focenia życzę.
    Oczywiście wbudowana lampa nie skłania do szaleństw, ale zawsze może się przydać. Warto jednak mieć coś lepszego.
    Zabawa "o niebo lepszym sprzętem.." zapewniam Cię, że to nie ma znaczenia. Pomaga, owszem, ale i z zenita wychodzą piękne fotki. To w sumie nie moje słowa, ale napisze bez cytowania, to nie aparat robi zdjecia tylko fotograf a sprzęt mu tylko pomaga. Jakość tego sprzętu ma oczywiście znaczenie, ale bez przesady. Już kiedyś poruszano problem rozróżnienia fotek zrobionych dwoma róznymi obiektywami o róznej klasie. Mogą być problemy.
    Możlwe, że jeszcze ktoś się dopisze z własnymi spostrzeżeniami.
    Pozdrawiam Arek
    7D|G12|Nikkormat FT3|N70-210/4|N50/2|N28/3,5|C100/2,8|Metz 58AF2|C17-40/4L||C70-200/4L|+reszta

  3. #13

    Domyślnie

    Arek Dzięki za te wiadomości (spotkałem się z modelami do sprzedaży właśnie z uszkodzonym zamknięciem klapki. Powiem ci tylko że ten model jest chyba mało popularny to znaczy" był", ale uważam , może moje to osobiste spostrzeżenie że aparaty może (nie stej epoki ) mają swój nie powtarzalny urok i ta nie " plastikowoś"
    Dzięki
    R.A.M.

  4. #14

    Domyślnie

    To jeden z pierwszych z AF amatorskich. Ma trochę fajne sterowanie, ale F-70 (pozdrawiam ALFa i inych posiadaczy) też ma fajne.
    To jest tylko narzędzie do focenia, ot co.
    Z ostaniej chwili ... miał jeszcze czasami grymasy przy przewijaniu do następnej klatki, ale na ile to było związane z danym modelem tego nie wiem.
    Pozdrawiam Arek
    7D|G12|Nikkormat FT3|N70-210/4|N50/2|N28/3,5|C100/2,8|Metz 58AF2|C17-40/4L||C70-200/4L|+reszta

  5. #15

    Domyślnie

    Arek możesz mi wytłumaczy to sformułowanie Tylko to foczenia , A pozatym zastroszczę ci sprzetu może kiedyś sta mie będzie na 801s ale teraz nowe obowiąski (miłoś mojego życia córa Majka) no wiesz . Pozdrawiam!

    [ Dodano: Sro 20 Kwi, 2005 ]
    Jeszcze raz ja narazie musi mi wystarczyc migawka szybsza mi na tym etapie wystarczy bardziej mie interesują czasy dłusze , przeszkadza mi a nawed wkurza Brak możliwości podłączenia wężyka i to uwżam za największą wadę , samo wyzwalacz to nie to . Arek dzięki jeszcze raz za informacje myślałem że naten temat nikt nie odpowie (sprzęd stary i mało popularny). Miłego foczenia!!!

    [ Dodano: Sro 20 Kwi, 2005 ]
    ALF też dzięki za informacje o obiektywie Mam prozbę możesz poszerzy moją mizerną wiedzę na temat tego szkiełka Zgóry dzięki!!!
    R.A.M.

  6. #16

    Domyślnie

    niewiele mogę ci powiedzieć bo miałem inną wersję sigmy kitowej...największe problemy miała pod światło z abaracją i blikami, ale w normalnych warunkach radziła sobie całkiem nieźle...niezłe też wychodziły zdjęcia nocne...warto było przymykac przysłanę do 5,6 w środkowych ogniskowych oraz 8 w skrajnych...
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez R.A.M.
    Arek możesz mi wytłumaczy to sformułowanie Tylko to foczenia ...
    W sumie to do focenia
    To taki skrót, neologizm. Słowo powstało i jest używane zamiast słowa fotografować.
    Z tymi podziękowaniami to daj spokój, w końcu to forum jest po to, aby sobie pomagać.
    W wolnej chwili wymień szkło na nikkorka 28-80 G a sigmę sprzedaj. Jak dobrze trafisz to poniżej 200,-zł będziesz miał nówkę.
    A co do body, jeśli Ci tak bardzo zależy, to za około 300,-zł masz F-601. Czasy te same, ale sporo dodatkowych funkcji i wężyk spustowy tradycyjny. Nie ma problemu z zamkiem, jest metalowy. Jednym słowem różnica w cenie niewielka, a przeskok w zadowoleniu z fotografowania spory.
    Pozdrawiam Arek
    7D|G12|Nikkormat FT3|N70-210/4|N50/2|N28/3,5|C100/2,8|Metz 58AF2|C17-40/4L||C70-200/4L|+reszta

  8. #18

    Domyślnie

    a za 450zł trafisz F70 :P
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  9. #19
    Anonymous
    Gość

    Domyślnie

    Arek możesz mi powiedzie o co chodziło jak napisłeś (ma kilka bajerów) mowa cały czas o 401.

  10. #20
    Anonymous
    Gość

    Domyślnie

    A jeszcze jedna sprawa nie mam instrukcji i prosiłbym o opsanie co jak i do czego . Narazie zrobiłem 2 filmy i narazie fotki całkiem-(tani film do testowania i opanowania 401 .

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •