Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Blenda

  1. #1

    Domyślnie Blenda

    Czy ktos z was uzywal blendy zakupionej w www.cokin.com.pl ? http://www.akcesoriafoto.com/blenda-...wiec-p-19.html
    albo www.afe.pl ? http://afe.pl/catalog/blenda-zlotasr...2cm-p-424.html

    Mozecie sie podzielic doswiadczeniem ?
    Nikus DeTrzysta'S i szklarnia z owocami Sigmusia i Nikusia oraz malutkiej Tokinki - do tego blyszczyk na 9setce

  2. #2

    Domyślnie

    ja mam ta druga, ale kupiona gdzie indziej

    blenda jak blenda, żadnej filozofii tam nie ma, ale spełnia swoje zadanie

  3. #3

    Domyślnie

    Bardziej mi chodzi o trwalosc.
    Nikus DeTrzysta'S i szklarnia z owocami Sigmusia i Nikusia oraz malutkiej Tokinki - do tego blyszczyk na 9setce

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez prezio Zobacz posta
    Bardziej mi chodzi o trwalosc.
    Niedawno kupiłem tę z ostatniego linka, tyle że 110cm zdaje się. Co do trwałości samej blendy się nie wypowiem, bo mam ją zbyt krótko, żeby to ocenić, ale po jednym dniu urwało mi się to trzymadełko przy pokrowcu. Jeśli sama blenda jest wykonana w tej samej jakości, to nie wróżyłbym jej długiego żywota Chociaż muszę przyznać, że nie sprawia wrażenia bardzo tandetnej.
    clusca
    Fufu X

  5. #5

    Domyślnie

    Ktoś powie: blenda? A cóż to takiego? Kilka materiałów naciągniętych na drut i tyle. Swego czasu szukałem blendy, rozważałem zakup firmowej, brytyjskiej firmy licząc, że wytrzyma kilka lat. Zdecydowałem się na markowy produkt Quantuum gdyż w grę wchodziła mimo wszystko jakość powierzchni metalicznej, tu na forum odradzano chińskie no name'y z uwagi na częste obsypywanie się warstwy rozpraszającej. Choć używam blendy 180x120 biało-srebrnej w plenerach sporadycznie, jak do tej pory nie mam zastrzeżeń. MZ nie ma blend "pancernych", każda się zniszczy tym szybciej, im częściej będzie używana. Do blendy dokupiłem uchwyt, który trzyma ją na statywie do oświetlenia, oczywiście kiedy nie ma wiatru, ale częściej i tak opieram ją o siebie/ przytrzymuję jedną reką aby lepiej kontrolować odbicie (w tym roku zatrudniam asystenta ).
    Najwygodniej mają kamerzyści
    D700, N24D, N35D, N85D, S150

  6. #6

    Domyślnie

    Ja mam blende Mitoya, całkiem nieźle zrobiona, powierzchnie dobrej jakości. Co do wytrzymałości po jednym miesiącu ciężko coś powiedzieć
    FX+ FX + 20-35/2 + 50/1.4 + 85/1.8 + 70-200/2.8 VR

  7. #7

    Domyślnie

    Kupilem Phottixa 5in1 80 cm - zobaczymy jak sie bedzie sprawowac dam znac jakby co - pierwszy tes bedzie w weekend - zobaczymy
    Nikus DeTrzysta'S i szklarnia z owocami Sigmusia i Nikusia oraz malutkiej Tokinki - do tego blyszczyk na 9setce

  8. #8

    Domyślnie

    Trochę z innej beczki: Robiąc portrety z blendą potrzebuję asystenta, bo statywy pod blendę często wzlatują w powietrze przy silniejszym podmuchu wiatru. Jak myślicie, co by było, gdybym na statywie zamontował lampę, która służy do stałego oświetlania podczas robienia Video? Próbował ktoś?

  9. #9

    Domyślnie

    FV, Quadralite czy Terronic? potrzebuje owalnej blendy około 90cm x 120cm 5w1. Quadralite widze, że ma dwa gatunki...

  10. #10

    Domyślnie

    Bierz Quadre, drugi gatunek - z czasem i tak ubrudzisz blendę, a zaoszczędzisz trochę $ przy zakupie.
    Był Pentax, Panasonic, Nikon, Olympus, Fuji. Teraz Canon.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •