Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1
    Oszczędny w słowach Awatar Marienn
    Dołączył
    04 2009
    Miasto
    من خلال الموقع
    Posty
    90

    Domyślnie Nikkor 70-210 - 'luźna pompka'

    Witam, znajomy ma okazje przywieźć sporo taniej niż na Alledrogo Nikkora 70-210/4.5-5.6D, sęk w tym że tubus od zmiany ogniskowej opada , nie opada na dno w ciągu sekundy , ale po 3 sekundach już jest na dnie.
    Teraz moje pytanie , czy istnieje możliwość naprawienia tego, poprzez przesmarowanie w serwisie itp ? Czy wogóle ta wada jest do wyeliminowania czy już raczej nic nie można z tym zrobić?

    Pozdrawiam
    Lubię ciężkie metalowe obiektywy Tokiny i Nikkora
    لجزائرمصادرمحاببريط

  2. #2

    Domyślnie

    pytanie jak bardzo Ci to przeszkadza miałem ten obiektyw i też miał luzy, w sumie nie dziwne z racji wieku, opisywana wada nie przeszkadzała mi absolutnie

    możesz pewnie kupić ten obiektyw za ~300zł, a serwis kosztowałby pewnie ze 100zł, opłaca się ?

  3. #3
    Oszczędny w słowach Awatar Marienn
    Dołączył
    04 2009
    Miasto
    من خلال الموقع
    Posty
    90

    Domyślnie

    jest do przywiezienia za 200zł i luzy są, ale generalnie mi chodzi o to czy to jest do naprawienia/przesmarowania itp czy też może w zasadzie serwis nie jest w stanie tego naprawić gdyż jest to normalne zmęczenie materiału.

    Druga sprawa czy serwisy wogóle się tego podejmują bo być może działa normalnie przez miesiąc i potem jest po staremu. Oddawał ktoś wogóle 70-210 z uwagi na luzy?
    Ostatnio edytowane przez Marienn ; 16-05-2010 o 19:05
    Lubię ciężkie metalowe obiektywy Tokiny i Nikkora
    لجزائرمصادرمحاببريط

  4. #4

    Domyślnie

    oczywiście, że jest to do zrobienia. W każdym starym dobrym Nikkorze zawsze można wymienić / uzupełnić smary
    Nikoniarz-majsterkowicz

  5. #5
    Oszczędny w słowach Awatar Marienn
    Dołączył
    04 2009
    Miasto
    من خلال الموقع
    Posty
    90

    Domyślnie

    a ceny takiej usługi w jakich granicach oscylują? Orientujesz się może Marcinie?
    Lubię ciężkie metalowe obiektywy Tokiny i Nikkora
    لجزائرمصادرمحاببريط

  6. #6

    Domyślnie

    Smary można samemu wymienić - sam tak robiłem ze swoim ale nadal ma tendencje do opadania lub wysuwania w zależności od pozycji szkła - co prawda dzieje się to w mniejszym zakresie ogniskowych i wysuwanie/opadanie trwa teraz nieco dłużej.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Marienn Zobacz posta
    a ceny takiej usługi w jakich granicach oscylują? Orientujesz się może Marcinie?
    W zasadzie jest to czynność do samodzielnego wykonania. Trzeba drewnianą wykałaczką podważyć gumę na pierścieniu zooma, zsunąć ją całkowicie i uzyskujemy dostęp do mechaniki zooma. To i owo trzeba wykręcić i dosmarować
    Nikoniarz-majsterkowicz

  8. #8

    Domyślnie

    Za 200 zł to nawet wysuwający się opłaca Miałem to szkło, i tam wysuwało się tylko pow. 140-150mm - nie przeszkadzało mi to.
    D7200+D90+N10-24+N18-105VR+N70-300VR+S17-50+S50-150+N35+N85+N105+J135+T200, SB800 i parę drobiazgów

  9. #9

    Domyślnie

    Za wymianę smaru - bo stary należy usunąć plus czyszczenie optyki zapłaciłem 120 zł - działa i wygląda (optyka) "jak nowy"
    D2H,D700, SB800, Jupiter 37A 135, PCS ARSAT H 35 F2,8, Nikkor AiS 28 F2,8, Nikkor 80-200 F2,8, Nikkor 24-70 F2,8, Nikkor 55 F1,2, Nikkor 105 2 DC, Sigma 50 F1,4.

  10. #10

    Domyślnie

    MYSZ w jakim serwisie go czyściłeś bo ja muszę dać do przeczyszczenia i nasmarowania mój 300/4 AF? Dostał się do środka piasek który słychać podczas używania AF.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •