Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Nikon 105mm f/1.8 AI-s

    Dzisiaj przypadkowo natknalem sie na wyzej wymieniony obiektyw. Stan bardzo dobry. Jakies tylko niewielkie oznaki tego, ze byl czasem uzywany.
    Dotychczasowy wlasciciel zazyczyl sobie 350€. Troche jeszcze opusci, ale pozostaje kwestia tego, czy warto. Zrobilem pare pstrykow w sklepie i niby OK. Nie widac CA, kolorki OK, pierscienie chodza plynnie, tylko ostrzenie z d90 latwe nie jest. Ciezko trafic na f1.8.
    Niestety nie dane mi bylo wyprobowac go na zewnatrz. Jak on sie spisuje? Jest problem z flarami?
    Uwazacie, ze 300€ to akceptowalna cena?
    Ktos ma sample z tego szkla?

  2. #2

    Domyślnie

    Ja nie używałem ale może coś o cenie powiem bo bywały na Allegro po 1000-1700zł więc 300 Euro mieści się całkiem zdrowo w tej granicy - też ciężko mi coś powiedzieć o cenach w Irlandii - mówię tylko jakie widywałem w PL i z D90 nie masz pomiaru światła
    Dawniej system N - obecnie L(M) + F

  3. #3

    Domyślnie

    te szkla chodza w stanie idealnym za okolo 250-280 euro, czyli jakies 1000-1100zl.
    Nikon E600, E800, D810 i dużo obiektywów

  4. #4

    Domyślnie

    Czyli trzeba duzo ztargowac...
    Pomiar swiatla to nie jest wielki problem.
    Wdzieczny bylbym za sampelki i opinie z zycia, zebym wiedzial, ze warto sie wybrac do sklepu i targowac.

  5. #5

    Domyślnie

    Podobno to szkło nie jest super rewelacyjne(mozna sie z takimi opiniami spotkac ze ca jest kontrast taki sobie) i dopiero po przymknieciu dobre. Na twoim miejscu wolal bym zainwestowac w koreanca - to swietne szklo i w zasadzie teraz wchodzi wersja z pomiarem.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pioter m Zobacz posta
    Dzisiaj przypadkowo natknalem sie na wyzej wymieniony obiektyw. Stan bardzo dobry. Jakies tylko niewielkie oznaki tego, ze byl czasem uzywany.
    Dotychczasowy wlasciciel zazyczyl sobie 350€. Troche jeszcze opusci, ale pozostaje kwestia tego, czy warto. Zrobilem pare pstrykow w sklepie i niby OK. Nie widac CA, kolorki OK, pierscienie chodza plynnie, tylko ostrzenie z d90 latwe nie jest. Ciezko trafic na f1.8.
    Niestety nie dane mi bylo wyprobowac go na zewnatrz. Jak on sie spisuje? Jest problem z flarami?
    Uwazacie, ze 300€ to akceptowalna cena?
    Ktos ma sample z tego szkla?
    Czy cena atrakcyjna - nie potrafię określić.
    Dla mnie ten obiektyw jest klasy 85/1.4 AIS
    Miałem go bardzo dawno , używałem z D70

    http://st.home.pl/gallery/view_photo...16&id=DSC_3674
    Wini
    Zakupy świąteczne dla 25 członków rodziny robię 24 Grudnia,na stacji benzynowej

  7. #7

    Domyślnie

    Dzieki. Niestety nieaktualne. Sztuka byla dobra (chyba lepsza nawet, ale trudno porownywac, bo ty miales inne body), ale niestety sprzedawca zrobil mnie w konia. Sprzedalem moja sigme 105/2.8, zeby sfinansowac to szkielko, a gnojek zmienil zdanie i podniosl cene. Podejrzewam, ze zajrzal na ebay, a tam ostatnio szalenstwo :O Ceny za te zabytki, ze ja wysiadam. Moze po wakacjach, bo teraz wszyscy kupuja i z komisow nawet najstarszy junk wyparowuje.
    Sigmy nie zaluje, bo i tak miala pojsc do kogos innego.
    Pozdrawiam,
    PM

  8. #8

    Domyślnie

    Licytowalem kilka dni temu na eBay-u manualnego nikkora 105mm f2.5 i przegapiłem sprawę bo "sprzedał się" za £60 + £6 za przesyłkę, szkoda, poluje na taki już jakiś czas. I tez (jak Ty) sprzedałem sigmę 105mm f2.8 macro, na naszej forumowej giełdzie Ale oczywiście taniej jest kupić zima.

    Co do używalności obiektywów manualnych z D90 to nie jest tak złe jak się powszechnie uważa. Problem pomiaru światła to duperel i szybko można do tego przywyknąć, wizjer mógłby być większy . . . to fakt.

  9. #9

    Domyślnie

    Wini, to Twoje zdjęcie jest za ostre
    Naucz się czytać

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cosnek Zobacz posta
    Licytowalem kilka dni temu na eBay-u manualnego nikkora 105mm f2.5 i przegapiłem sprawę bo "sprzedał się" za £60 + £6 za przesyłkę, szkoda, poluje na taki już jakiś czas. I tez (jak Ty) sprzedałem sigmę 105mm f2.8 macro, na naszej forumowej giełdzie Ale oczywiście taniej jest kupić zima.

    Co do używalności obiektywów manualnych z D90 to nie jest tak złe jak się powszechnie uważa. Problem pomiaru światła to duperel i szybko można do tego przywyknąć, wizjer mógłby być większy . . . to fakt.
    105/2.5 tylko ktora wersje? Ja pre-AI nawet nie ogladam, bo niby nie da sie ich uzywac z d90. Ale te wlasnie chodza w tych granicach cenowych (sa dwie wersje ze srebrna i czarna mordka).

    Z 105/1.8 ostrzylo mi sie nadspodziewanie dobrze. Duuuuzo wygodniej niz z sigma. Wizjer nie jest zly. D90 ma pryzmatyczny i lepszy jest dopiero w d700, ale mnie nie stac. Z ustawianiem swiatla jest troche zabawy (o dziwo calkiem sprawnie mi poszlo), ale to ma byc do portretu, wiec mam czas.
    Zaczekam do jesieni z zakupami. Ludkowie beda sie pozbywac, a ja cos moze wtedy upoluje.
    Narazie jednak niech nikt z pentaxiarzy mi nie pisze, ze mozna u nich uzywac bezproblemowo tanich manuali, bo bede gryzl Te manuale wcale takie tanie nie sa Przynakmniej nie te lepsze i/lub godne uwagi.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •