Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14
  1. #1

    Question jaki tani filtr neutralny nie szary zamiast UV?

    Witam,

    Kupiłem ostatnio Tamrona 17-50 2.8, chcę kupić do niego jakis dobry filtr UV tak za 100-150zł (no ok to bedzie średni filtr :P ) ale że narazie jestem spłukany po zakupie tamrona filtr będzie musiał poczekać conajmniej miesiąc..

    Przez ten miesiąc będę dużo focił a że boje sie o swoje szkiełko chciałbym nań coś założyć od czytania złych opinii na temat najtańszych UV mi się odechciało wogóle mysleć o zakładaniu takiego taniego filtra nawet na miesiąc bojąc się że moje foty ślubne będą złej jakości..

    Zainteresowały mnie więc filtry neutralne z racji tego że podobno nie wnoszą wogóle żadnych zmian w jakość zdjęcia - nie ma mniej światła przez nie ani też zdjęcia nie są mniej ostre.. Który filtr neutralny (NIE SZARY - nie chce czegoś co mi zabierze połowe światła! ) najbardziej byscie polecili i czemu na WIELKIM allegro praktycznie nie ma filtrów neutralnych nie szarych? Są same szare gdzie takie coś kupić? I czy taki filtr neutralny do 30 zł rzeczywiście nie pogorszy mi jakości zdjęcia?

    Help
    ;]

  2. #2

    Domyślnie

    Bo filtr neutralny znaczy szary, czyli nie wpływa na barwy na zdjęciu. Jaki byłby sens robienia zwykłej szybki?
    Również w tym przypadku są te same zasady pogarszania zdjęć co w UV. Brak powłok = odblaski przy pracy pod światło.

    Robisz wielskie wesela gdzie latają sztachety, że tak się boisz?
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  3. #3

    Domyślnie

    nie ale na imprezie jak są ludzie pijani to nie patrzą gdzie rękami machają, jak mi z łokcia w obiektyw walnie to po frytkach.. a sens robienia samej szybki byłby właśnie czysto ochronny - miałem nadzieję że jest gdzieś filtr nie szary z powłokami odblaskowymi który nie zmienia jasności nie robi odblasków i nic nie daje poza ochroną.. no ale jak nie ma..
    ;]

  4. #4
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    03 2009
    Miasto
    Górny Śląsk
    Posty
    141

    Domyślnie

    Właśnie do ochrony soczewek używam dobrych filtrów UV. Moim zdaniem tylko to ma sens. Zaczekaj miesiąc i kup coś rozsądnego. Szkoda tych 100-150 zł.

  5. #5

    Domyślnie

    wiem że są do tego dobre filtry UV ale narazie nie mam na nie kasy a przez ten miesiąc-dwa będę robił kilka wesel i sie boje o szkło chciałbym więc założyc jakiś neutralny filtr przeźroczysty nie dający nic poza ochroną ale żeby mi światła nie zabierał i jakości zdjęć nie pogarszał a żeby tani był
    ;]

  6. #6

    Domyślnie

    marumi robi takie filtry, Marumi DHG Lens Protect

    zapłacisz jakieś 60-70zł, ja mam taki na 80-200 i nie widzę spadku jakości, odblasków też nie doświadczyłem

  7. #7

    Domyślnie

    Ja na swoich szkielkach mam wszedzie Hoya xx mm HMC UV-c - i nie narzekam - cena w zaleznosci od srednicy ale Euro RTV AGD masz w granicach 40-120 pln w zaleznosci od srednicy.
    Moim zdaniem wydawanie kasy w czyste szybki to wydawanie niepotrzebnie pieniedzy ale jak kto woli
    http://www.pstryk.pl/details:7096/ho...+pro+1+digital
    Ostatnio edytowane przez prezio ; 16-05-2010 o 20:52
    Nikus DeTrzysta'S i szklarnia z owocami Sigmusia i Nikusia oraz malutkiej Tokinki - do tego blyszczyk na 9setce

  8. #8

    Domyślnie

    a ja mam inne pytanie, jak sam powiedziałeś, jak "ktoś zasunie z łokcia w obiektyw" to czy nie ulegną uszkodzeniu prowadnice i przedni człon nie wpadnie do środka? Filtr ochroni przednia soczewkę przed porysowaniem, zapapraniem, gałęzie, palce, ale przed bardziej zdecydowanymi akcjami już nie. Dlatego ostrożność nigdy nie zawadzi.
    pozdrowienia
    drHardware. Moje zdjęcia zdradzają raczej dokumentalny charakter niźli artystyczny...

  9. #9

    Domyślnie

    drhardware masz rację trzeba i tak uważać, filtr to zawsze lepiej niż jego brak więc bądź co bądź założę go napewno.

    Tylko jak to się ma z jakością zdjęć? Czytam i czytam i dużo ludzi pisze że żeby naprawdę nie stracić nic na ostrości i jakości zdjęć to trzebaby kupić filtr jakiś za ponad 200-300zł a nie kilkadziesiąt czy stopare.. i że zakładanie filtra za kilkadziesiąt czy stopare zł nawet HOYA czy innych dobrych firm tylko pogarsza foty..
    ;]

  10. #10

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •