Close

Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Err w D3s czyżby migawka ??? Prośba do posiadaczy D3s !!!.

    Witam,

    dziś się załamałem . W moim D3s zaczeły pojawiać się błędy Err. Sprawa jest o tyle dziwna, że Err pojawia się tylko w następujących warunkach:

    1. Na sankach aparatu musi być lampa ustawiona jako master. Sprawdzałem z SB900, SB800 i SU800.

    2. Master musi być ustawiony w następujący sposób:

    - M--- ( czyli lampa master bez błysku, w SU800 to oczywiście odpada ),
    - Grupa A - M ( manual ) i 1/16 mocy,
    - Grupa B - M ( manual ) i 1/64 mocy.

    3. Pucha ustawiona w manualu : ISO dowolne, u mnie 800, 1/250 s. Ustawiamy przysłone np. 2.8 , robimy kilka klatek, zmieniamy losowo przysłonę np na 8 albo 11, robimy kilka klatek i znów zmieniamy przysłonę np na mniejsza np. 5.6, robimy kilka klatek.

    W trakcie tego testu z punktu 3 u mnie na którejś z klatek zawsze pojawia się Err, a jak już się pojawi, to często jest tak, że przy próbie wykonania kolejnych fotek dalej jest Err. Oczywiście fotki, na których pojawia się Err są niedoświetlone. Wszystko na to wskazuje, że mam do wymiany migawkę, ale:

    1. Wystarczy, że w lampie na gwrpie A zrobie TTL i mogę zmieniać czas i przysłonę i pstrykać do końca świata i Err się nie pojawia.
    2. Z lampą na sankach w manualu j.w.
    3. Bez lampy też to się nie zdarza.

    Mam gorącą prośbę do posiadaczy D3s o przeprowadzenie takiego testu u siebie. Objawy są dziwaczne, może to jakiś błąd w sofcie ( aha, ja mam A 1.01 i B 1.01 ). Szlag mnie trafia, pucha ma 3k przebiegu, ze 2 tygodnie urlop, a tu takie jaja.

    Pozdrawiam, QuadMan
    Jakieś puszki i słoiki, a fotki takie sobie....

  2. #2

    Domyślnie

    Witam,

    problem rozwiązany . Nie mam pojęcia, jak to się stało, ale okazało się, że nie zaktualizowałem softu w mojej puszce. Pamiętam, że pojawiła się aktualizacja, miałem ściągnąć i wgrać i byłem pewny, że to zrobiłem.

    Problem opisany w poprzednim poście występuje jedynie w wersji oprogramowania A 1.00 i B 1.00. W wersji A 1.01 i B 1.01 wszystko działa OK, tak więc to na 100% to nie migawka. Oczywiście w opisie zmian softu nic nie ma o tym błędzie, choć z drugiej strony nie dziwie się Nikonowi, bo nie ma się czym chwalić. Tak więc, gdyby ktoś miał problemy z migawką przy pracy z lampami zdalnymi na manualu, to niech najpierw sprawdzi, jaką ma wersję softu.

    Pozdrawiam, QuadMan
    Jakieś puszki i słoiki, a fotki takie sobie....

  3. #3

    Domyślnie

    A łobuzy z Nikona na stronie piszą, że aktualizacja tylko poprawia coś w filmikach Pewnie nawet nie wiedzą, że SP1 naprawia też bugi w CLS'ie
    Dzięki, że nie olałeś rozwiązanego kłopotu i wstawiłeś info jak go rozwiązałeś.
    D40 | 18-55 | SD-2GB | UV-52mm | Trumny z tektury falistej | Patenty | Nikon? | Ostre Koło | RENTANAL

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •