Close

Strona 9 z 9 PierwszyPierwszy ... 789
Pokaż wyniki od 81 do 86 z 86
  1. #81

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tomek20stencel5 Zobacz posta
    Robię zdjęcia głównie na zewnątrz, a wewnątrz dopalam lampą. Dodatkowo robię tylko w RAWach, więc myślę, że nie powinno być problemu. Ma być to puszka jedyna na teraz, później na pewno coś jeszcze dojdzie. A jak wypada ISO w porównaniu z D200??
    tu masz porownanie:

    link

    z listy mozesz wybrac inne puszki i porownac sobie.

    na pewno d200 sporo traci na wyzszym ISO, leca kolory i wychodzi papka. W D2h masz duzo szumu, ale tez duzo szczegolow (oczywiscie jak na tak mala matryce).
    Osobiscie na przeczekanie wzialbym chyba D200, o ile w przyszlosci zamierzasz dokupic przynajmniej D300 (ew. d90, bo to ta sama matryca). Wtedy bedziesz mial jedna puszke z niskim ISO do fot w dobrym warunkach, a druga z dobrym wysokim ISO do gorszych warunkow. Pozostanie komfort kropowania, a i komfort pracy nie ucierpi zbyt mocno

  2. #82

    Domyślnie

    nie przymierzajac mozna kupic D200 z gripem za 1800-2000 zł, z przebiegiem 20-30k.
    ja bym się w D2h/hs nie pchał, ale w sumie sie nie znam, tak mi się wydaje.
    D200 to swietna puszka... do naprawde wiekszosci zastosowań.
    ... i tak was lubie ...

  3. #83

    Domyślnie

    gdzie ta oferta d2z za 1800? bo nie wiem czy nie trafilem na tą samą. po oględzinach nie dałbym nawet 1000...

  4. #84

    Domyślnie

    Jakiś czas temu szukałem d2x lub d2h właśnie w podobnych cenach, ale głównie mi chodziło raczej o spełnienie chorych warunków NPS. Bo teraz to przynajmniej 2xd700 trzeba mieć.

    A najfajniejsze jest to, że tylko w polsce NPS określa konkretnie jaki sprzęt trzeba mieć.
    Za granicą wystarczy mieć dwie puszki i 3 obiektywy. U nas dwie konkretne puszki (z przedziału d700-d3x) i 3 fajansy (konkretne modele z listy).

    No, chyba że coś zmienili. Ostatnio się tym interesowałem jakieś 3-4 miesiące temu.
    Pozdrawiam
    Przemek

  5. #85

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Przemes Zobacz posta
    Jakiś czas temu szukałem d2x lub d2h właśnie w podobnych cenach, ale głównie mi chodziło raczej o spełnienie chorych warunków NPS. Bo teraz to przynajmniej 2xd700 trzeba mieć.

    A najfajniejsze jest to, że tylko w polsce NPS określa konkretnie jaki sprzęt trzeba mieć.
    Za granicą wystarczy mieć dwie puszki i 3 obiektywy. U nas dwie konkretne puszki (z przedziału d700-d3x) i 3 fajansy (konkretne modele z listy).

    No, chyba że coś zmienili. Ostatnio się tym interesowałem jakieś 3-4 miesiące temu.
    Zagraniczne NPS również mają swoje listy sprzętu, z D60, D5000, kitami itp. cię nie przyjmą. Mają jednak przeważnie mniej rygorystyczne podejście. Przykładowo w Polsce znikł D300 z listy a w wielu krajach figuruje na liście
    olender.me
    C5DmkII, C28/1.8, C85/1.8

  6. #86

    Domyślnie

    a czy ktokolwiek z Was marudzących na listę spróbował choć wysłać wniosek? Znam co najmniej kilka osób, które nawet w połowie nie spełniają "wymogów" sprzętowych i należą do NPS... Wiktor Sobolewski nie samym sprzętem reguluje listę członków NPS Dokonania są równie ważne, o ile nie ważniejsze
    dwie puszki, kilka słoików, świeczka i... scyzoryk

Strona 9 z 9 PierwszyPierwszy ... 789

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •