Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Kamieniołom - Casa Milà (La Pedrera)

    Za wiki:
    Casa Milà - Zaprojektował go i wykonał Antoni Gaudí dla przedsiębiorcy Pere Milí i Jego żony. Jest to najbardziej dojrzały i ostatni projekt "świecki" tego architekta. Casa Milá, jak pragnął sam Gaudí, miała być odpowiedzią na brak interesujących budynków w mieście. Ze względu na prezencję (budynek wygląda jak potężny skalny blok) barcelończycy przezwali go La Pedrera, co znaczy Kamieniołom.


    Od siebie: rekomenduję to miejsce, jako konieczne do zobaczenia w trakcie wyprawy do Barcelony.
    Jest droga ok. 20 Eur, trzeba stać w kolejce do wejścia, ale warto- ciekawe wnętrza, muzeum i super dach.

    Więcej zdjęć na stronie. Zapraszam.

  2. #2

    Domyślnie

    Grzesiu
    Pozazdrościć fotek 2 oraz 12 i oczywiście tego wypadu do Barcelony!!!!
    pozdrawiam
    Marek Idzikowski
    NIKON Z8 / N24-70 F2.8/ N70-200/ ROLLEIFLEX 2.8F / HASSELBLAD 503CWD

  3. #3

    Domyślnie

    Mi osobiście 3 najbardziej przypadła do gustu.
    Canon 400d plus kilka szkiełek i coś do błyskania - to już przeszłość
    D7000|D7200|Sigma 17-50|N35 1,8|N18-105 VR|N70-300 VR|SB-800
    moje pstryki

  4. #4

    Domyślnie

    Super zdjęcia, efektowne miejsce i faktycznie ujecia 2 i 12 są niesamowite.
    OMG, I have finally discovered what's wrong with my brain: On the left side, there is nothing right, and on the right side, there is nothing left.

  5. #5

    Domyślnie

    Fakt, pozadzrościć. Na żywo zobaczyć Gaudiego to sama przyjemność.

  6. #6

    Domyślnie

    a dzięki dzięki - trzeba ruszyć swoje 4 literki i brać udział w wyjazdach

  7. #7

    Domyślnie

    Ja się znów przypieprzę. Jeśliby poświęcić tym zdjęciom kilka chwil, to naprawdę dużo by zyskały Jak w przypadku zdjęć Piotrka pozwolę sobie (tym razem od razu) zaprezentować dwa przykłady:

    Ostatnio edytowane przez swider ; 03-08-2010 o 12:17
    Najzieleńszy z zielonych
    Niezbyt poważny, czasem odważny, nie-co-dziennik sporadyczny.

  8. #8

    Domyślnie

    Świderku, wielkie dzięki ALE - tym razem to chyba tylko kwestia gustu - co do koloru nieba - pamiętam dobrze - tam nie było niczego granatowego - ot błękicik , co do obróbki i wyostrzania - no nie pasuje mi taka obórbka - dla mnie - oba przeostrzone, oba sa zbyt hmm jaskrawe, przez co traci się detale (na jedynce zyskuje to coś w lewym górnym rogu, ale traci komin - ludzik, oraz kominy z zielonej butelki i ściany studni. Na dwójce ryłko komina się spłaszczyło, a zacieki pod ryłkiem stały się centralną przykuwającą uwagę częścią zdjęcia, więc dla mnie nie bardzo sorki.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Grzesiek_G Zobacz posta
    tym razem to chyba tylko kwestia gustu
    Nawet nie tym razem. Obróbka to zawsze kwestia gustu

    Cytat Zamieszczone przez Grzesiek_G Zobacz posta
    co do koloru nieba - pamiętam dobrze - tam nie było niczego granatowego - ot błękicik
    No mnie niestety tam nie było więc nie wiem jaki był kolor nieba, mogłem tylko się domyślać. To czemu nie pokazałeś tego błękitu tylko... zieleń?

    Cytat Zamieszczone przez Grzesiek_G Zobacz posta
    co do obróbki i wyostrzania - no nie pasuje mi taka obórbka - dla mnie - oba przeostrzone, oba sa zbyt hmm jaskrawe, przez co traci się detale (na jedynce zyskuje to coś w lewym górnym rogu, ale traci komin - ludzik, oraz kominy z zielonej butelki i ściany studni.
    Tego fragmentu nie rozumiem. Z reguły jak coś wyostrzamy to właśnie pojawiają się detale. Nie wiem o co chodzi z tym traceniem ludzika, kominów i zyskiwaniem tego czegoś (). Podbiłem kontrast, powyciągałem trochę szczegółów z cieni, troszkę zmieniłem balans, wyostrzyłem... Jak dla mnie zdjęcia były płaskie, niedoświetlone, mdłe z lekką dominantą zieleni... ostrości też im brakuje moim zdaniem. Wg mnie nie przeostrzyłem, ale najlepiej by było jakby się wypowiedział ktoś trzeci.

    Cytat Zamieszczone przez Grzesiek_G Zobacz posta
    sorki.
    Ależ nie ma za co
    Najzieleńszy z zielonych
    Niezbyt poważny, czasem odważny, nie-co-dziennik sporadyczny.

  10. #10

    Domyślnie

    byłem tam miesiąc temu :P warto dodać, że mieszkają tam także ludzie Wstęp 19 Euro dokładnie kosztuje i warto wybrać się rano - brak kolejek, w środku więcej miejsca, nie ma tłumów Super sprawa!
    http://maczek.info
    D80 + szkiełka

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •