Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    11 2007
    Miasto
    Górny Śląsk
    Posty
    61

    Domyślnie Jaki obiektyw zamiast Nikkor 18-105

    Witam, jestem posiadaczem tego słoika, ale już zmęczyła mnie naprawde spora dystorsja w tym szkle. Co byście poradzili w zamian?? Czy chwalony bardzo Tamron 17-50 lub Nikkor 17-55 są lepiej skorygowane??? Pewnie nie będzie nic w zakresie 18-105 w cenie nikkora lepiej skorygowanego.... Liczę na Waszą pomoc

  2. #2

    Domyślnie

    Myli się kolega. Tu można się dowiedzieć, że to najlepsze szkło na świecie. I nic mu nie dorówna.
    Moje zdanie jest troszkę inne niż w powyższym wątku. Nikkor 17-55 to inna liga. Jakościowa ale i cenowa. Tamron to świetne szkło za niewielkie pieniądze.
    nikon i nikkory oraz troszkę w:
    http://mirroo.pl/

  3. #3

    Domyślnie

    Jak Cię stać to Nikkor 17-55 - najlepsze szkło do DX - ale nie należy do najtańszych
    Jak nie to Tamron 17-50
    Nikon FX

  4. #4
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    11 2007
    Miasto
    Górny Śląsk
    Posty
    61

    Domyślnie

    A jak z dystorsją u N 17-55 i T 17-50???? Mam juz dość beczkowatych linii.. a w PS nie do końca udaje sie wszystko poprostować zeby dobrze wyglądało...

  5. #5

    Domyślnie

    Tego typu zoomiaki maja spora dystorsje na krotkim koncu i to jest norma. Nikkor 17-55 ma w prawdzie o polowe nizsza (-2.5%) niz 18-105, ale cena jest odpowiednio wyzsza. Tamron ma nieco mniejsza (-3.7%), ale wciaz spora. Nowa sigma 17-70 OS to cos okolo -3,3%. Zobacz testy u 'opacznych' i photozone. Tam jest to ladnie pokazane.
    Takie dystorsje da sie naprostowac, bo nawet fisza sie prostuje, tylko sporo sie wtedy gubi na brzegach i inaczej sie kadruje, zeby byl margines do obciecia. Niestety, ale obiekty umiejscowione w rogach kadru beda zdeformowane. Osobiscie wole robic przez to sklejki z kilku fot, ale bez dystorsji.
    Z innej beczki - do widoczkow warto tez rozwazyc szklo dedykowane z dobra korekcja. Ale ja nie wiem, jakie jest faktyczne zastosowanie i priorytety kolegi.

  6. #6
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    11 2007
    Miasto
    Górny Śląsk
    Posty
    61

    Domyślnie

    Ostatno chciałem troche architektury pofocić. Widoczki wychodzą fajnie, gorzej tam, gdzie sa linie proste. nie wiem czy nie zakupic zestawu stałek...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •