Close

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 49
  1. #1

    Domyślnie "Szyna" do przesuwania aparatu

    Poszukuję coś na styl szyny na której mógłbym przesuwać aparat prawo/lewo. Potrzebne mi to do nakręcenie paru filmików makro. Załóżmy że to jest zapinane w jakiś sposób na statyw ustawiam to co chcę nakręcić i powoli przesuwam aparat wzdłuż całego przedmiotu. Najlepiej jakby urządzenie miało automatykę bo ręką nie przesunę równomiernie. A może ktoś ma jakiś pomysł jak coś takiego zbudować ?

    pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    chodzi mi o coś takiego:



    I tu musiałby być jakiś silnik który powoli przesuwa aparat. Jak ktoś umie zbudować coś takiego mógłbym też za to zapłacić

  3. #3

    Domyślnie

    Czyżbyś chciał panoramować ślimaki?
    Pozdrawiam, Kamil
    Analogowo i manualnie: 12XP i ChCE3 :: S18/3,5 :: CZ35/2,4 :: H58/2,0 :: V70-210/4,5-5-6 :: P135/2,8 :: DC25

  4. #4

    Domyślnie

    jeszcze się z czymś takim nie spotkałem, ale możesz pokombinować samemu..

  5. #5

    Domyślnie

    Bawiłem się w nagrywanie filmów makro, ale taka scena bez ruchu jest kiepska, chciałbym nadać im dynamiki w ten sposób. Mam jeszcze drugie zastosowanie, chodzi o time lapse, tak jak tutaj:



    Też tak czuję że będę musiał kombinować samemu... ale może ktoś wie gdzie mogę kupić same takie prowadnice ? Albo sam silnik który może coś bardzo wolno przesuwać ? Chciałbym mieć chociaż jedną z tych części wtedy drugą może uda mi się jakoś dorobić

  6. #6

  7. #7

    Domyślnie

    tutaj można znaleźć stoliki ze śrubą (koszt - min. ok. 400 zł), do tego jakiś napęd np z silnikiem krokowym + prostym sterownikiem... jakby co to możemy pogadać np PW
    Pozdr. Darek
    D200|F70D|Naf-s:12-24/4,50/1.4|To:20-35/3.5-4.5,28-70/2.6-2.8,100/2.8|Zenitar16/2.8|SB-900/600|SlikPro700DX

  8. #8

    Domyślnie

    a nie lepiej ustawić statyw na kołach ??
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  9. #9

  10. #10

    Domyślnie

    Znalazłem coś takiego: klik

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •