Close

Strona 16 z 16 PierwszyPierwszy ... 6141516
Pokaż wyniki od 151 do 155 z 155
  1. #151

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zibi1970 Zobacz posta
    Sigma 20/1,8 jest najlepszą z rodziny 20, 24, 28 / 1,8 co nie znaczy że jest dobra. Tak jak inni pisali te Sigmy mają zawodny i wolny AF, dość mała ostrość obrazka.
    dzięki za odp. chyba sobie odpuszcze i łykne n 24 2.8d a cisnienie miałem spore na s 20-24 1.8

  2. #152

    Domyślnie

    Jeśli masz możliwość przetestowania przed zakupem to warto dać szansę sigmie. U mnie niegdyś kupiona w ciemno niestety bardzo średnio dawała sobie radę w połączeniu z d700 u znajomego pięknie śmiga

  3. #153

    Domyślnie

    dennis8,

    z Nikkora 24/2,8 będziesz zadowolony. Ja też mam ten obiektyw i złego słowa nie mogę powiedzieć. Bardzo szybki AF, zazwyczaj celny. Moja sztuka była dość ostra na 2,8. Teraz już trochę zmiękła ale i tak jest OK.
    Polecam
    Usunięto komercyjną stopkę w podpisie!

  4. #154

    Domyślnie

    Po testach w sklepie sigma vs nikkor kupiłem sigme 20 1.8 . Nastawiony byłem na nikkora ale nie dał rady gubił się strasznie a sigma dawała rade.Dzwięk jest straszny przy ustawianiu ostrosci ale skuteczny najlepiej na centralnym oczywiscie ale na bocznych jest lepszy od nikkora. Ostrośc wg mnie jest ale od 2.0 , 2.2

  5. #155

    Domyślnie

    Choć tego szkła nie używam za często to sobie je bardzo chwalę. Narzekać mogą ci którzy chcieli by żeby to szkło było dobre do wszystkiego...
    Autofocus faktycznie czasami się może mylić ale jest bardzo szybki jak na śrubokręt. Poza tym ważna jest technika robienia zdjęć. Jak ktoś ustawi aparat że bez potwierdzenia ostrości nie może wyzwolić migawki to może dostać qrwicy. A prawda jest taka że już przy foceniu kogoś z 3m na f1.8 mamy ostrość od 2,15 do 5m. Jak się obiekt względem nas dużo nie przesuwa można bombać kolejne fotki bez szukania ostrości za każdym razem.
    Jak dla mnie jest to obiektyw nieoceniony gdy brakuje światła. Nie daje efektu rybiego oka mimo 20mm. Na FX można focić bez poruszenia tła już przy 1/20s. W porównaniu z tym, zdjęcie na 25mm przy 2.8 i 1/25s będzie o tyle ciemniejsze co między ISO 6400 a 2000.
    To co może irytować to bardzo duża winieta i praca pod ostre światło. No ale nie do takich warunków się to używa... U mnie daje radę jako okazjonalny szeroki kąt i obiektyw na wyjątkowo trudne warunki. Takie problemy jak poruszeni ludzie niweluje seryjnym robieniem zdjęć i 14-bitowymi rawami by się dobrze pozbyć winiety. A abberacje na rogach we wnętrzach rzadko mi przeszkadzają bo wiem że przy 1.8 nie ma sensu za dużo obcinać.
    Ostatnio edytowane przez Borgan ; 07-02-2014 o 18:38
    Nikon D700 | Nikon D5200 | Panasonic GH4 +SB | SB-900+SB-910+YN560 | N70-200 f2.8 VR | S20f1.8 | S18-35f1.8

Strona 16 z 16 PierwszyPierwszy ... 6141516

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •