Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 28
  1. #1

    Domyślnie "Nie życzę sobie fotografowania"-jaka rada?

    Czasami w celu zrobienia jakiegoś reportażu wychodzę na ulice i zdarza się, że celowo lub przypadkiem fotografuję przypadkowych ludzi. Ostatnio zdarzyło mi się kilka przypadków, że osoby te zdecydowanie protestują i twierdzą "jakim prawem ich fotografuję". Zwykle jakoś zawsze wybrnę z sytuacji, ale chciałbym wiedzieć jak inni radzą sobie z tym problemem. Czy moglibyście się wypowiedzieć?

  2. #2
    pebees
    Gość

    Domyślnie

    Głośne 'O, przepraszam. Już kasuję'. Pstryk pstryk gdzieś po obudowie aparatu, 'do widzenia'. W myślach '<tu wstawić co się myśli>'

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tomys Zobacz posta
    Czasami w celu zrobienia jakiegoś reportażu wychodzę na ulice i zdarza się, że celowo lub przypadkiem fotografuję przypadkowych ludzi. Ostatnio zdarzyło mi się kilka przypadków, że osoby te zdecydowanie protestują i twierdzą "jakim prawem ich fotografuję". Zwykle jakoś zawsze wybrnę z sytuacji, ale chciałbym wiedzieć jak inni radzą sobie z tym problemem. Czy moglibyście się wypowiedzieć?
    Ochraniacz na zęby sobie kupić.

  4. #4

    Domyślnie

    "nie robilem pani tylko tamten budynek". a jak jakis naprawde nieprzyjemny - olac, mozesz w koncu robic co Ci sie podoba
    old punks never die
    http://www.lightstalkers.org/krystian_maj
    leica M6, lomo, polaroid100, mamiya, field 5x7, cambo 4x5", schneider, yashica 35electro, D2H

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krystek Zobacz posta
    "nie robilem pani tylko tamten budynek". a jak jakis naprawde nieprzyjemny - olac, mozesz w koncu robic co Ci sie podoba
    No wiesz , czasami możesz nie zdążyć wytłumaczyć się jak trafisz na barczystego pana
    Będę obstawał za szyną i jakimś ubezpieczeniem na życie.
    Ostatnio edytowane przez freefly ; 29-11-2006 o 22:20

  6. #6

    Domyślnie

    Latem w Paryżu kręciłem kamerą i podeszło do mnie dwóch arabów w młody wieku i dosyć zdecydowanie nie chcieli żebym ich kręcił. Pokazuję im filmik i mówię że już kasuję i w tym momencie skończyła mi się bateria. Na szczęście oni widząc bluescreena myśleli że tak wygląda kasowanie. Nie wyprowadzałem ich z błędu i dlatego ja jestem w całości i mogę sobie na ich gęby od czasu do czasu popatrzeć Generalnie trzeba uważać. Przez dwa tygodnie pobytu pięć razy głośno i zdecydowanie (nie liczę zasłaniania twarzy bo to tam jest normą) zwrócono mi uwagę żebym nie fotografował/kręcił ludzi. To samo miałem w Belgii. Tak więc myślę że u nas się będzie robiło podobnie i nie można lekce sobie ważyć niechęci obcych osób do robienia im zdjęć.
    Ostatnio edytowane przez Korchez ; 29-11-2006 o 22:33
    Sony Alfa 65 Coolpix 4200 + Tachimetr Nikon NPL352

  7. #7

    Domyślnie

    Niestety jesli nie masz zgody modela to nie masz prawa do publikacji zdjec.
    Pozdrawiam Karol

  8. #8

    Domyślnie

    Można w niektórych warunkach. Np. w trakcie imprezy masowej.
    Sony Alfa 65 Coolpix 4200 + Tachimetr Nikon NPL352

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Korchez Zobacz posta
    Można w niektórych warunkach. Np. w trakcie imprezy masowej.
    Dokladnie to jesli na zdjeciu znajduja sie wiecej niz 3 osoby (sa jego tematem bo tlo sie nie liczy).
    Pozdrawiam Karol

  10. #10

    Domyślnie

    Niedługo zrobienie reportażu sprowadzi się do podglądactwa i robienia fotek z ukrycia, zwłaszcza jak się robi większym sprzętem np.D80, a gdzie przyjemność z fotografowania...

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •