Close

Strona 2 z 294 PierwszyPierwszy 12341252102 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 2937
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez conik Zobacz posta
    czy Helios 58/2 = Biotar 58/2? budowa pierwszego delikatnie mowiac napawa mnie pewna odraza choc efekty ciekawe nie powiem
    Jeśli chodzi o budowę Heliosów 44. 44-2 faktycznie, jest kiepściutko zbudowany. Natomiast 44-m4 to już solidny kawał szkła i metalu, dość dobrze spasowany. Szczególnie w kontekście ceny - ok 30zł.
    Pozdrawiam, Damian Nowakowski
    1x1
    Bękarty Kolarstwa

  2. #12

    Domyślnie

    A jeszcze lepszy od 44m-4 jest 77m-4 50 1.8
    “When you photograph people in color, you photograph their clothes. But when you photograph people in black and white, you photograph their souls” Ted Grant

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez conik Zobacz posta
    wpkx...jak rozumiem to jakis summicron czy inny leicowy noct?

    Biotar 75/1.5 - ceny tego szkla na ebayu sa delikatnie mowiac przegiete tak samo Heliosa 40-2 85/1.5

    czy Helios 58/2 = Biotar 58/2? budowa pierwszego delikatnie mowiac napawa mnie pewna odraza choc efekty ciekawe nie powiem
    Summicrony są dosyć normalne... jak na leicowe szkła oczywiście
    Moje fotki namalował Summarit 1.5/50 z 1953 roku, czyli schneiderowski Xenon powleczony przez Leitza.

    Biotar 1.5/75 owszem, owszem, umie zrobić wrażenie. Mnie się udało w 2006 na Allegro kupić zestaw Exakty dla saperów - walizka z VXIIa, kupą filtrów, lampą, innymi pierdołami, Tessarem 2.8/50, Telemegorem 5.5/400 no i tym Biotarem za niecałe 800 złotych polskich - oczywiście licytowałem dla tegoż ostatniego

    Wrzuciłbym sampla ale czegoś mi FTP nie robi i admina ścigam... może później.

    Helios 2/58 to oczywiście Biotar, "przeniesiony" z produkcją na bliski wschód. Bardzo plastyczne szkło, jak wszyscy wiedzą, tylko trzeba trafić na egzemplarz nie zrobiony w czynie społecznym
    Snoblesse oblige:
    | buskonostalgicznie.pl | wpkx.pl | psioniczni.pl |

  4. #14

    Domyślnie

    ja z uporem maniaka lansuję Heliosa 58/2
    Te robione jeszcze 44m4, ale już jest u mnie 44m3 kupiony po sugestiach karabud`a


    PS: z chęcią uzbierałbym całą kolekcję podobnei szalonych szkieł
    "Nie chcieć to znaczy chcieć nie chcieć." Mundek

  5. #15
    conik
    Gość

    Domyślnie

    czy wszystkie 48 mm heliosy to optycznie ta sama formula i roznia sie jedynie obudowa i okresem produkcji?
    bo widze ze sa np 44m-2 44m-3 44m-4 itd az do 44m-7...jak to jest?

  6. #16

    Domyślnie

    z tego co czytałem to im nowsza wersja tym lepsze powłoki mc.
    Ja poleciłbym jeszcze Jupitera 85/2- na pełnym otwarciu dość miękki, ale za to furia kułeczek w tle Przykłady w wątku o manualach, chyba, że chcesz to coś wrzucę.
    "Nie chcieć to znaczy chcieć nie chcieć." Mundek

  7. #17
    conik
    Gość

    Domyślnie

    wrzucaj wrzucaj

    czy powloki jakos wplywaja "negatywnie" (w sensie czy nie poprawiaja za bardzo obiektywu) na to co sie dzieje z bokeh w zaleznosci od tego czy nowsza czy starsza wersja?

  8. #18

    Domyślnie

    też się o to dopytywałem ponoć nie- ja w sprawach manuali liczę się z opinią karabuda. Doradził mi zakup H44m3 bo ponoć najlepiej justuje się go na oo, szkło już mam ale jeszcze nie pstrykałem.
    Jeden przykład z J85/2@2- spójrz na okrągłe liście
    "Nie chcieć to znaczy chcieć nie chcieć." Mundek

  9. #19

    Domyślnie

    Miałem Heliosa 44-4 a obecnie posiadam 44-2. Różnice są dwie: preselekcyjna przesłona oraz głęboko osadzona przednia soczewka ( mowa o 44-2 )

    Tutaj jest ciekawy test naszego forumowego kolegi:

    http://forum.stock-photo.pl/viewtopic.php?t=5259
    Ostatnio edytowane przez 2Cresky ; 10-05-2010 o 23:47
    Pozdrawiam Tomasz

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez emet_b Zobacz posta
    Jeden przykład z J85/2@2- spójrz na okrągłe liście
    Mi się podoba

    Gdzieś kiedyś widziałem przykład Biometara 80. Ten daje jeszcze ciekawsze "obwarzanki" w podobnej sytuacji.
    fulfrejm

Strona 2 z 294 PierwszyPierwszy 12341252102 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •