Close

Strona 12 z 294 PierwszyPierwszy ... 210111213142262112 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 111 do 120 z 2938
  1. #111

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez myrele Zobacz posta
    sprzedajacy z aledrogo http://allegro.pl/trioplan-100-f2-8-...999704972.html napisal :
    "....Nie chcąc wprowadzać Państwa w błąd informuję, że obiektyw nie będzie działał z aparatami pełnoklatkowymi Canona (np. 5d MKII). Jak z Nikonem to nie wiem....."
    to prawda, ze nie da sie go podpiac pod FX ? ( chodzi oczywiscie o Trioplan 100 f2.8 )

    edycja : zdjecia piekne
    Bagnet Exakta jest dosyć długi i możliwe że będzie dotykal lustra podczas wyzwalania migawki, ale jest to do przeskoczenia

  2. #112

    Domyślnie

    Z niektórymi lustrzankami może być problem, i to nie tylko z tym obiektywem. Ale FX to nie tylko Canon i nie tylko lustrzanki - są np. bezlusterkowce Sony...
    Snoblesse oblige:
    | buskonostalgicznie.pl | wpkx.pl | psioniczni.pl |

  3. #113

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dareksad Zobacz posta
    Bagnet Exakta jest dosyć długi i możliwe że będzie dotykal lustra podczas wyzwalania migawki, ale jest to do przeskoczenia

    mam rozumiec, ze dotyczy to tylko bagnetu Exakta?
    z mocowaniem m42 problemu z FX nie bedzie?

  4. #114

    Domyślnie

    Ja dla przykładu zaobserwowałem blokowanie się lustra Canona 5D Mk.II na tyle Takumara M42 ustawionego na nieskończoność.
    Snoblesse oblige:
    | buskonostalgicznie.pl | wpkx.pl | psioniczni.pl |

  5. #115

    Domyślnie

    M42 na pełnoklatkowym Canonie działa bez najmniejszego problemu. Nie bardzo chce mi się też wierzyć w problemy mocowania Exy, bo ma taki sam "register" jak Canon. (przepraszam, nie wiem, jak to się nazywa po polsku ), ale nie sprawdzałam sama, więc nie chcę w błąd wprowadzać.

  6. #116

    Domyślnie

    Ale konkretnie - na którym Canonie i które M42?
    Bo "register" sobie, a kwestia długości lustra konkretnego modelu body i długości tylnej części danego obiektywu, która wchodzi do środka komory poza mocowanie - sobie...
    Snoblesse oblige:
    | buskonostalgicznie.pl | wpkx.pl | psioniczni.pl |

  7. #117

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wpkx Zobacz posta
    Ale konkretnie - na którym Canonie i które M42?
    Bo "register" sobie, a kwestia długości lustra konkretnego modelu body i długości tylnej części danego obiektywu, która wchodzi do środka komory poza mocowanie - sobie...
    aa czyli model modelowi nie rowny.
    dzieki panowie i panie za rozjasnienie tematu.

  8. #118

    Domyślnie

    Jacek, twoje też niezłe

    Cytat Zamieszczone przez myrele Zobacz posta
    mam rozumiec, ze dotyczy to tylko bagnetu Exakta?
    z mocowaniem m42 problemu z FX nie bedzie?
    Jeżeli będzie dedykowany adapter, to na pewno nie będzie problemu że coś będzie zawadzać.

  9. #119

    Domyślnie

    Pozwolę sobie się nie zgodzić - vide to, co napisałem powyżej.
    Snoblesse oblige:
    | buskonostalgicznie.pl | wpkx.pl | psioniczni.pl |

  10. #120

    Domyślnie

    Jestem zauroczony "Tymi" szkłami, które warto kupić do 500zł ? Znajdzie się coś ciekawego co da się podłączyć przez adapter F-m42 bez soczewki i będzie ostrzyć na nieskończoność? Jeśli do 500zł nie ma nic ciekawego to jakim warto się zainteresować ?
    DeSiedemSto

    Uzależniony od dźwięku migawki

Strona 12 z 294 PierwszyPierwszy ... 210111213142262112 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •