Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18
  1. #1
    Anonymous
    Gość

    Domyślnie d70 - gwarancja - 24 miesiace czy 12?

    znajduje w sklerpach internetowych rozne dane
    sa takie, gdzie gwarancja jest 24 miesiace.
    jak to jest? jakas lipa?

  2. #2

    Domyślnie

    Nikon Polska daje 12 miesiecy Reszta to sprzedawca, spoza nikon polska itp

  3. #3
    Anonymous
    Gość

    Domyślnie

    Panowie NIE ma Nikon Plska. Sa jedynie odzdialy w roznych panstwach.
    Nikon daje i gwarantuje 2 lata gwarancji. Na D70

  4. #4
    piozma
    Gość

    Domyślnie

    Ja mam napisane w karcie 1 rok, ale jak mnie pouczył sprzedawca zgodnie z przepisami unijnymi powinno być 2 lata i ponoć niektórzy już się wykłócili mimo zapisu o 1 roku. (pod warunkiem że kupili po wejściu UE)

  5. #5

    Domyślnie

    Już wyjaśniam - właśnie wróciłem ze szkolenia. Konsument kupuje aparat z roczną a nie 2 letnią gwarancją na co zgadza się podpisująć kartę gwarancyjną. Istnieje jednak tzw rękojmia z której również ma prawo skożystać a ta obowiązuje 24 miesiące na każdy sprzedawany produkt wg przepisów unijnych. Cały myk polega na tym iż o ile łatwo jest oddać aparat do serwisu z kartą gwarancyjną 12 miesięczną i załatwić sprawę o tyle rękojmia obowiązuje tylko w odniesieniu do sprzedawcy a nie serwisu i u niego można by się domagać 24 miesięcy rękojmi (a nie gwarancji). Okazuje się że problem powstał po tym jak nasi kochani politycy błędnie pozwolili na niejasne zapisy w odpowiednich ustawach. Nadal możemy się łudzić 24 miesięczną gwarancją ale pod warunkiem iż nie powołamy się u sprzedawcy na gwarancję. Startując do niego z rękojmią możemy jedynie wspomnieć o niezgodności towaru z umową i to najlepiej max 6 miesięcy od chwili zakupu ( do tego terminu to on musi udowodnić że towar był zgodny z umową). Po 6 miesiącach udowodnienie niezgodności pozostaje w naszej kwestii...
    Stąd powstałe 24 miesiące o których wszyscy piszą - jest to okres obowiązywania rękojmi czyli czas w którym mamy prawo domagać się wymiany, zwrotu kasy czy naprawy towaru pod warunkiem udowodnienia niezgodości z umową...

    To tyle mi wiadomo a gadałem o tym na RoadShow Maxdaty w Lublinie - tu wykład na ten temat miała jakaś laska adwokat specjalista w sprawach sprzedaży...
    Al "CAPONE" Bundy
    Puszka, słoik, świeczka... tylko brak talentu.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Al Bundy
    Startując do niego z rękojmią możemy jedynie wspomnieć o niezgodności towaru z umową i to najlepiej max 6 miesięcy od chwili zakupu ( do tego terminu to on musi udowodnić że towar był zgodny z umową). Po 6 miesiącach udowodnienie niezgodności pozostaje w naszej kwestii...
    Co do tych 6ciu miesięcy to nie jest całkiem tak...W tym linku jest ustawa Klient nie musi nic udowadniać.

    Sklep sprzedający jakikolwiek towar powinien miec na uwadze ile gwarancji daje producent. I to w sumie sprzedawcy powinno zależeć, żeby gwarancja była na dwa lata.
    Miałem ostatnio właśnie takie ścięcie ze sprzedawcą. Nie wiem już chyba pisałem o moim przypadku. Sprzedawca cały czas twierdził że nie należy mi się naprawa gwarancyjna więc napisałem pismo o "niezgodności sprzętu z umową". Podziałało jak zimny prysznic. Po przedstawieniu moich argumentów i wyciągnięciu ustawy pan zmiękł. (sprzęt zakupiony 1,5 roku temu z gwarancją na 1 rok). Sam zadzwonił do serwisu i dowiadywał sie o możliwość naprawy. Mało tego to przepisał mi gwrancje tak żeby mój sprzęt ją posiadał. Jeżeliby tego nie zrobił, sam musiałby zapłacic za naprawę. Dodam że w moim przypadku chodzi o wymianę na nowy bo naprawa nie wchodzi w rachubę.(poprostu tego sprzętu się nie naprawia)
    POZDRÓWKA DLA WSZYSTKICH!!!

  7. #7

    Domyślnie

    W ustawie nic nie ma na temat rękojmi. Nie wiem dlaczego Al powołując sie na specjalistę adwokata podaje pojęcie rękojmi. Z tego co pamietam to była jedna z wazniejszych zmian - jej likwidacja. Hesja siedzący bardziej w temacie napisał ostanio, że w europie obowiązuje 24 miesięczna gwarancja, ale nikon w Posce ma to gdzieś - co tam przeciez to kraj trzeciego swiata, a nikonowi wszyscy moga skoczyć.
    Pozdrawiam

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez irekka
    W ustawie nic nie ma na temat rękojmi. Nie wiem dlaczego Al powołując sie na specjalistę adwokata podaje pojęcie rękojmi. Z tego co pamietam to była jedna z wazniejszych zmian - jej likwidacja. Hesja siedzący bardziej w temacie napisał ostanio, że w europie obowiązuje 24 miesięczna gwarancja, ale nikon w Posce ma to gdzieś - co tam przeciez to kraj trzeciego swiata, a nikonowi wszyscy moga skoczyć.
    Tak jest to całkowita prawda. Jak widać na wstępie ustawy jest napisane że likwiduje ona prawo rękojmi.Jednym słowem pani na tych wykładach kity wam żeniła...
    POZDRÓWKA DLA WSZYSTKICH!!!

  9. #9

    Domyślnie

    spojrzmy na problem z drugiej strony
    tj. np. z mojej

    ja sprzedaje sprzet Klientom z Nikon Polska
    kupujac ode mnie, iedy wysylam z Nikona
    na gwarancjach jest: dystrybutor Nikon Polska
    NP daje 12 m-cy co jest nizgodne z prawem unijnym
    i wezmy dla przykladu Heniek kupi i po 1,5 roku sprzet padl mu na morde...
    i...?
    on przychodzi do mnie zebym mu go naprawil??
    przepisy sa chore wg mnie
    przeciez nie ja ten aparat produkowalem nie ja opiniowalem ze na 24 m-ce bedzie sprawny ale ja mam placic za naprawe???
    czy jak padnie cos po 23 miesiacach to sprzet jest niezgodny z umowa?
    przeciez umowa sprzedazy mowi o gwarancji podpisanej i podbitej na 12 m-cy??
    ok... jutro z rana dzwonei do Pań z Nikon Polska... ciekawi mnie ich stanowisko

    ps. jeszcze raz przpraszam KENOBIEGO
    troche go w tej materii potraktowalem zle
    to nie byla dobra chwila mistrzu!
    sorki
    Serdecznie pozdrawiam
    www.hesja.pl

  10. #10
    Oszczędny w słowach Awatar Kenobi
    Dołączył
    11 2004
    Miasto
    prawie Wawcia
    Posty
    86

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez hesja
    ps. jeszcze raz przpraszam KENOBIEGO
    troche go w tej materii potraktowalem zle
    to nie byla dobra chwila mistrzu!
    sorki
    Spoko bracie!
    Mysle ze juz sobie wszystko wyjasnilismy na priv
    Niech MOC Nikona bedzie z Toba.
    D90+kit 18-105 | Nikkor 70-210 | Nikkor 50 1.8 D | SB-600 | + różne pierdółki

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •