Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Kalibracja skanera

    Firma robila porzadki i w zwiazku z tym odziedziczylem calkiem fajny skaner - Mustek P3600 A3 PRO no problem jest ze nie dziala.

    Znaczy nie wiem czy dziala tak naprawde Nie wiem czy jest uszkodzony i dlatego nie dziala (firma go wyrzucila) czy tylko wystarczy go skalibrowac Gdyz teoretycznie wszystko dziala, ale wlasnie program chcialby go skalibrowac i nawet prosi sie o kartke IT8.

    Nie robilem nigdy takich magii. Dlatego mam pytanie (moze ktos sie zna) czy nieskalibrowany skaner - moze dzialac tak jakby byl zepsuty (taki daje obraz) czy bardziej sadzicie ze jest fizycznie uszkodzony ?

    A drugie pytanie czy gdzies jest jakas szansa na zdobycie owej kartki IT8 - i czy to jest standard czy tylko jakas kartka Musteka ?

    Znalazlem w sieci jedynie to http://www.imaging-resource.com/PRIN.../mp980.it8.jpg no ale to chyba za slabe jakosciowo do wykalibrowania skanera.

  2. #2
    Pursue happiness with diligence

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Boryszuk Zobacz posta
    No tak ale zeby wydrukowac IT8 trzeba miec idealnie skalibrowana drukarke
    odezwij sie do Marcina (Czornyj) pewnie bedzie umial pomoc

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marszull Zobacz posta
    No tak ale zeby wydrukowac IT8 trzeba miec idealnie skalibrowana drukarke
    Niech monitor położy na skanerze (pod warunkiem, że ma skalibrowany)
    Pursue happiness with diligence

  5. #5

    Domyślnie

    Dzieki za rady a macie jakies pojecie moze w jakim to formacie ma byc ? Na cala szybe czy w A4 a moze jeszcze mniej ?

  6. #6

    Domyślnie

    wielkosc chyba nie jest az tak wazna. Ja mam wielkosci polowy a4 (tak +/-)

  7. #7

    Domyślnie

    Nie mam IT8, bo używam specjalnego wzorca X-Rite, który jest bardziej precyzyjny (zoptymalizowany do tego, by można go było samemu obmierzyć spektrofotometrem). W razie czego mogę spróbować ogarnąć ten skaner.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •