Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 14 z 14
  1. #11

    Domyślnie

    a wyobraź sobie co by było gdyby każdy z widzów sobie przyniósł aparat....
    zazwyczaj na odwrocie biletu masz regulamin, na którym zawsze jest punkt dotyczący zakazu wnoszenia sprzętu foto. normalna sprawa - nic nowego.
    A jeżeli chciałbyś dostać akredytację na Metallicę, albo inny tego pokroju zespół, to, o ile nie pracujesz dla jakiegoś pisma, portalu etc. to raczej możesz zapomnieć...
    Usunięto komercyjny wpis w podpisie!

  2. #12

    Domyślnie

    Na festiwalach typu cokelive, opener jest dokładnie sprecyzowane, tylko tam jest podany rozdzielczość matrycy (Mpix) (ale niestety nie pamiętam co z analogowymi lustrami, ale też na pewno coś pisze na ten temat). Tylko takie regulaminy są w necie, albo widzą przed wejściem na plac koncertowy, nie ma nic o tym na biletach. Spotkałem się też z tym, że na koncercie (to było bodajże East West Rockers) zespół pozwolił na pstrykanie przed 3 pierwsze utwory. Potem wszyscy z wejściówkami prasowymi musieli sobie odejść, co więcej, ochrona chodziła po placu koncertowym i jak widzieli, że ktoś robi zdjęcia lub nagrywa koncert (obojętnie czym, nawet komórką) to kazali przestać itp, a jak się ktoś stawiał to zabierali go nie wiadomo dokąd :> I tu się zastanawiam tylko czy zespół bał się, że na filmach/zdjęciach będzie widać, że są spoceni (:>), czy boją się konsekwencji okrzyków typu: "Sadzić, palić, zalegalizować"

  3. #13
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2008
    Miasto
    trójmiasto
    Posty
    7

    Domyślnie

    Na bilecie jest napisane: "Organizator może odmówić wniesienia na teren imprezy aparatu fotograficznego (...)" bez sprecyzowania o jaki aparat chodzi.
    Regulamin Opener 2010 w necie: "Na teren festiwalu można wnieść amatorskie aparaty cyfrowe o matrycy do 5 MPix oraz tradycyjne amatorskie aparaty kompaktowe. Niedozwolone jest wnoszenie sprzętu foto mogącego mieć profesjonalne zastosowanie, np. lustrzanek małoobrazkowych, lustrzanek cyfrowych, aparatów średnio- i wielkoformatowych itd."
    Kiedyś był limit 3 MP. Widocznie co kilka lat limit rośnie
    Na tegorocznym openerze spotkałem kolesia z opaską VIP który chodził sobie beztrosko i focił lustrzanką. Powiedział mi, że lustrzanki można wnosić w ramach biltu VIP. Koszt takiego biletu ok 800zł, zapewne im bliżej festiwalu tym drożej. Nie wiem jakie są inne, poza odpowiednią opłatą, warunki uzyskania statusu VIP i jakie on daje inne możliwości. Nigdzie w necie nie mogłem znaleźć zasad sprzedaży takich biletów. W sumie fanie by było pofocić przez 4 dni porządną lustrzanką, nawet gdyby cena biletu była wyższa o te 500zł.
    Może jakiś szczęśliwiec, który miał taki bilet powie jak go zdobyć?

  4. #14

    Domyślnie

    W radiowej trójce był taki do wygrania dla dwóch osób niedawno .
    Kazimierz Król
    Oznaczenia obiektywów

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •