Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 32
  1. #1

    Exclamation Pomoc w wybraniu nowego body.

    Witajcie, od dawna szukałam forum, na którym mogłabym znaleźć wiele przydatnych informacji na właściwie KAŻDY temat, cieszę się, że w końcu dotarłam do miejsca, czy raczej KSIĘGI, w której mogę znaleźć wszystko.
    Z racji tego, iż zauważyłam, że tutaj każdy ma prawo głosu i nikt nie jest sponiewierany za "głupie" pytania - zaryzykuję zapytać, czy może raczej POPROSIĆ Was, doświadczonych, czy też nie, o radę.

    Otóż dotąd fotografowałam D80 + obiektywem nikkor 50 mm 1.4, chciałabym zmienić body na "lepsze", mam na to do 4000zł, gdybym sama miała wybrać, pewnie poszłabym za ciosem i wybrała d90, z racji tego, że przed d80, fotografowałam d70, jednak jestem tu po to, żeby dowiedzieć się więcej i być bardziej doinformowana również w temacie sprzętu, dlatego proszę Was o radę, opinię, cokolwiek.. co pozowli mi wybrać nowe body.

    z góry dziękuję, Aleksandra.
    "Tomorrow... I will start again." The Cure

  2. #2
    Rozmowny Awatar andrstac
    Dołączył
    01 2009
    Miasto
    Przededworze/Chmielnik/Kielce
    Posty
    473

    Domyślnie

    Ale nowe ze sklepu, czy nowe - wyższa półka niż obecnie?
    Jeśli pierwsze, to D90 - na niż lepszego nie wystarczy (jeżeli budżet jest sztywny, bo jeśli nie to dozbierać do d300s)
    Jeśli drugie - to zdecydowanie D300 lub d300s używane. Za 4 koła to kupisz jeszcze na gwarancji, a w przypadku d300 to jeszcze kaski zostanie
    Innej drogi nie ma - no chyba że przejdziesz do czerwonego obozu...
    D7k, D80+MB;12-24/F4,70-200/F2.8,SB600,2xYN460II,3xRF602,A600+BH2,LP-FP200

  3. #3

    Domyślnie

    Chcesz nowy czy używany aparat? Bo jeśli nowy to za tą kwotę zostaje Ci tylko D90 nawiasem mówiąc naprawdę rewelacyjna puszka. Do D300s musiała byś ciut dołożyć ale używanego D300 kupisz za tą kwotę, pytanie czy jest Ci potrzebne to co daje D300 w porównaniu z D90. Inna kwestia jakie masz szkła bo tego nie napisałaś może warto po inwestować w tę stronę.
    No chyba że chcesz zmienić sytem.
    N. D810, D5100, N. 18-70 f3.5-4.5G, 24-70 f2.8, 50 f1.8G, 105 Micro
    SB-800, SB-900. Sy. 500mm f6.3,

  4. #4

    Domyślnie

    To ja z innej strony zapytam: a co Cię w D80 ogranicza? Jakie masz jeszcze szkła poza 50/1.4?

    Bo może się okazać, że zamiast pakować pieniądze w body, którego kluczowe cechy nie są Ci naprawdę niezbędne możesz zaopatrzyć się w kilka bardzo dobrych szkieł.
    Mędrca szkiełko i oko.

  5. #5

    Domyślnie

    Też potwierdzam wiadomość przedmówcy, co tak naprawdę zyskasz po przejściu z D80 na D90 ? Naszym zdaniem nie tak wiele, taka zamiana nie ma sensu. Wydaj kasę na lepsze szkło to i 80 dostanie skrzydeł !
    Nikon i podróże ...


  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez moshica Zobacz posta
    ... co tak naprawdę zyskasz po przejściu z D80 na D90 ?
    Może CMOS'a zamiast CCD? Jednak zgadzam się z przedmówcami w kwestii, czy za taką zamianę warto dać ok 1500 zł? No chyba, że autorka chce mieć nowe body A może warto chwilką poczekać na następcę D90 i wtedy zadecydować: biorę D90 lub jego następcę?
    D300 + N 18-55mm VR + N 35/1.8 G + S 18-200 DC OS HSM + H MC 44m-4 58/2 + N SB-700 + N Di466

  7. #7

    Domyślnie

    Nigdy nie byłam chętna do kupowania sprzętu używanego, chyba z racji tego, że się nie znam na nim na tyle, by zaufać poprzedniemu użytkownikowi, że faktycznie wszystko jest w porządku, dlatego też przeważnie stawiałam na sklep i uwagi, czy test w sklepie.

    Co do szkieł, aktualnie fotografuję tylko i wyłącznie stałoogniskową 50tką 1.4g

    Nie chodzi tu o kwestię ograniczenia d80, a mianowicie fakt, że chęć poznania skrzydeł lepszego body wydaje się być w tym wypadku priorytetowa, bo czyż uwielbienie do POLO COCTY, ogranicza mnie spróbujemy lepszej jakości owego napoju - PEPSI ?

    Wszystkie Wasze opinie są bardzo, trafne, jednak czy po portretów i fotografii ludzi jest lepsze szkło niż nikkor 50mm 1.4G czy też nikkor 24 mm 1.4G ?

    Jestem zadowolona z tego, jak "koloruje" moja 50tka, dlatego też pomyślałam o ulepszeniu body, które może lepiej funkcjonowałoby z nią ... ?



    Ola.
    "Tomorrow... I will start again." The Cure

  8. #8

    Domyślnie

    Olu ... 4000 zł + pieniądze ze sprzedażny d80 ? co fotografujesz ? i do czego ogólnie używasz aparatu ?
    jw... zmiana dla zmiany czy coś cie w d80 ogranicza ?
    jeżeli cie coś ogranicza to można się zastanawiać a jeżeli zmiana dla zmiany ... to nie warto ...

    ja mając d80 + 4000 i zakładając, że 50 to twoje jedyne szkło poszukałbym może używanego N17-55 2.8, 50 1.4 sprzedał i dokupił 85 1.8 powinnaś się zmieścić a z 85 będziesz chyba nawet bardziej zadowolona niż z 50
    Ale to takie teoretyzowanie ... bo tak naprawdę nic więcej nie napisałaś poza tym ze chcesz zmienić body


    chyba ze tak : d90 + 85 1.8 + 35 1.8 ?? co o tym myslicie ?

    =Marcin=
    Ostatnio edytowane przez onia ; 30-04-2010 o 09:27
    NIKON + SZPARGAŁY + CHĘCI + CHĘCI + CHĘCI ...

  9. #9

    Domyślnie

    Marcinie, tak, zgadza się. Zapomniałam przecież o tym, że mogę sprzedać d80 i dorzucić sumę za niego do tych 4tys.

    Skupiam się na fotografowaniu ludzi, na portretach, aktach i modzie. Fotografuję "rekreacyjnie" na ślubach, czy innych uroczystościach, żeby "dorobić" bym mogła rozwijać się dzięki temu na kursach, czy też uzbierać na opłacenie roku w szkole fotografii. Co do ograniczeń, jak wyżej - "Nie chodzi tu o kwestię ograniczenia d80, a mianowicie fakt, że chęć poznania skrzydeł lepszego body wydaje się być w tym wypadku priorytetowa".

    Co do d80, mam wrażenie, że on nie funkcjonuje dobrze z 50tką, na przysłonie 1.8 powinien być niemal żyletą a głębia przy zrzuceniu na komputer wygląda nieciekawe. Może to wina zabrudzonej matrycy, co może być tego przyczyną ? To nie jest powód dla zmiany body, to tylko kolejne nurtujące mnie "coś".

    Stanawiam na Was i na to wszystko, czego się tutaj od Was. Bardzo zależy mi na tych informacjach i bardzo pragnę się zagłębić w temat fotografii.
    "Tomorrow... I will start again." The Cure

  10. #10

    Domyślnie

    Powiedz nam jeszcze czy posiadasz lampę błyskową?
    D750x2|N24-70/2.8|N35/1.8|N50/1.8|N85/1.8|N180/2.8D|SB900,SB910|Lowepro

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •