Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie pytanie odnośnie tamrona 70-300

    Witam, niedawno zakupiłem tamrona 70-300, i zwróciłem uwagę na dziwną przypadłość, nie wiem czy to normalne,czy jest to wada, po sprawdzeniu tego na tamronie 17-50 2.8, nic takiego nie występuje. Mianowicie aparat na statywie z 70-300, wysunięty na max.300, i wtedy czy to przez wizjer czy live view, ustawiam sobie załóżmy plamkę na ścianie w środkowym polu ostrości, a kiedy zjadę z ogniskową to ta plamka już nie jest w środkowym polu,wraz ze zmniejszaniem się ogniskowej przesuwa się. To samo dzieje się jeśli ustawie tą plamkę w środkowy polu gdy obiektyw jest na najkrótszej ogniskowej, wraz z jej zwiększaniem plamka przesuwa się. Może ktoś mógłby to sprawdzić u siebie.

  2. #2

    Domyślnie

    Witam, czy chodzi Ci o ten obiektyw: http://www.optyczne.pl/40-Tamron_AF_...obiektywu.html ? Jeżeli tak to będę mógł to sprawdzić w najbliższy weekend, ponieważ akurat pożyczyłem koledze i ma mi najpóźniej do niedzieli oddać. Pozdrawiam

  3. #3

    Domyślnie

    Tak właśnie ten, z góry dziękuję.

  4. #4

    Domyślnie

    Może znajdzie się ktoś jeszcze z podobnym zoom'em, niekoniecznie takim samym kto mógłby powiedzieć czy u niego występuje coś takiego. Być może wszystkie tele tak mają.

  5. #5

    Domyślnie

    Dobrze zrozumiałem? Plamka to obiekt który sie nie rusza, a kiedy zmieniasz ogniskową na statywie plamka wędruje po kadrze jakbyś poruszał aparatem? Jeżeli tak to ja nie zauważyłem czegoś takiego lub nie zwróciłem uwagi. Mój egzemplarz jest jednym z tych "lepiej wykonanych", AF się nie gubi i nie zacina, na 2000 fotek stanął 2x na macro (macro około 300 fotek)
    N D90 | N 18-55mm VR | N 55-200mm VRII | T 70-300mm Macro | Falcon 500mm | Sunpak PZ42X |

  6. #6

    Domyślnie

    mi się wydaje,że to wina głowicy statywu

  7. #7

    Domyślnie

    Chodzi o to co napisał Mag dokładnie, i nie jest to raczej wina statywu,bo był skręcony na sztywno. Może ktoś jeszcze, w poniedziałek podejde do sklepu to posprawdzam inne.

  8. #8

    Domyślnie

    Obstawiam statyw, ale dla pewności trzeba sprawdzić z innym długim obiektywem.
    501-712-525

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •