Close

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 59
  1. #1

    Domyślnie Zeiss 28/2 i 35/2

    Historii ciąg dalszy (ogłoszenie "kupię" dalej wisi na giełdzie... ) - jest w komisie do sprzedania Z35/2 za 2800zł a dziś na allegro pojawił się 28/2 jednak nie w tym rzecz - a raczej w tym czy ktoś porównywał te obiektywy pod kątem optyki? W testach 28/2.0 wypada trochę lepiej pod kątem np ostrości i w centrum i na brzegach (np na Photozone gdy porówna się oba szkła na 5D bo na FX Nikona nie zrobili ) ale za to 28/2 ma coś "niefajnego" co się nazywa "Field Curvature" - czyli po prostu że płaszczyzna ostrości nie jest płaska tylko zakrzywiona i co ważniejsze w przypadku tego szkła, że na f2.0 to to zakrzywienie wydaje się wręcz kosmiczne...

    czy miał ktoś z tym do czynienia w tym lub innych szkłach i mógłby napisać jak bardzo to przeszkadza? wiem że np mój N24-70 na 24 też zakrzywia ale znowu nie tak, a przynajmniej nie daje się to w tym szkle mocno we znaki 35mm jest za 2800 a 28mm za 3800 więc różnica spora w sumie a tym bardziej że płaszczyznę GO krzywi model droższy który ma też dodatkowo większe winietowanie (trochę) ale znowu lepsze brzegi...

    ale jest u nas trochę właścicieli Zeissów to może ktoś prowadził jakieś poważniejsze rozeznania? (i może właściciel tego 28mm jest też zarejestrowany na forum? )
    Dawniej system N - obecnie L(M) + F

  2. #2

    Domyślnie

    Halo halo....?
    Dawniej system N - obecnie L(M) + F

  3. #3

  4. #4

    Domyślnie

    Takie?
    http://www.slrlensreview.com/web/car...ns-review.html
    Bo jeśli tak to nie jest łatwo go kupić a dwa że pewnie konieczna będzie przeróbka tak jak w przypadku 50'tki o której kiedyś pisaliśmy a tam po przeróbce jest nie wydaje się ten bagnet za szczelny:
    ja wiem że niby to i tak siedzi w aparacie a nie na zewnątrz ale matryca też jest w środku a "się syfi"
    Dawniej system N - obecnie L(M) + F

  5. #5

    Domyślnie

    To szkło ma niepowtarzalny, plastyczny obraz którego nie idzie niczym innym podrobic. Zastanow sie czy warto Przejrzyj na flickrze czy innych portalach co on produkuje W dodatku tanie to szklo nie jest.

  6. #6

    Domyślnie

    Za wiele to fotek z niego nie znalazłem a jeśli w dodatku jak piszesz "nie jest tanie" to jak mam go pół roku czy rok szukać i jeszcze za sporą kasę i jeszcze później przerabiać to raczej bardziej interesują mnie 2 tytułowe
    Dawniej system N - obecnie L(M) + F

  7. #7

    Domyślnie

    E tam spokojnie mozna go dostac. Srednio chodzi za ok 3 tys ale widzialem w ciagu miesiace 2 ofery po ok 2 tys. Szkoda ze nie mam kaski odlozonej bo to jedno ze szkiel ktore musze miec. Co do 2 tytolowych to jak wiesz to 2 rozne szkla. Oba bardzo dobre optycznie - wyboro moim zdaniem kwestia ogniskowej i zastosowania. To nowe 28/2 to zdaje sie niezmieniony Distagon "Hollywood" bardzo cenione szklo, jedno z legend do contaxa choc tych jest naprawde duzo
    Ostatnio edytowane przez karabud ; 30-04-2010 o 20:43

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez karabud Zobacz posta
    Bierz 35 1.4 pod C/Y. To jest szklo...
    jak to podpiąć pod bagnet Nikona ?

  9. #9

    Domyślnie

    Co do 2 tytolowych to jak wiesz to 2 rozne szkla. Oba bardzo dobre optycznie - wyboro moim zdaniem kwestia ogniskowej i zastosowania.
    Zastosowanie to właściwie mają dla mnie takie same - ogniskowa na tyle podobna że to nie stwarza mi jakiegoś wielkiego problemu używać takiej czy takiej
    To nowe 28/2 to zdaje sie niezmieniony Distagon "Hollywood" bardzo cenione szklo, jedno z legend do contaxa choc tych jest naprawde duzo
    Mhm.... dostałem sample z tego 28/2 z allegro to ostrość na 2.0 na prawdę super - zresztą po doświdczeniach z 35/2 też wiem że jest ekstra

    Sęk w tym że 35/2 jest tańszy - i w komisie i w sklepie - nawet w PL nowego Z35/2 można mieć z 3 letnią gwarancją, przebranego za tyle co na aukcji używany 3 letni 28/2 bez gwarancji... ale jest szerszy a światło to samo więc musi być droższy - jedynie "spać nie daje" mi to zakrzywienie płaszczyzny GO bo zamiast płaskiego to jest praktycznie wręcz stożek
    Dawniej system N - obecnie L(M) + F

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mariusz888 Zobacz posta
    ...
    Sęk w tym że 35/2 jest tańszy - i w komisie i w sklepie - nawet w PL nowego Z35/2 można mieć z 3 letnią gwarancją, przebranego za tyle co na aukcji używany 3 letni 28/2 bez gwarancji... ale jest szerszy a światło to samo więc musi być droższy - jedynie "spać nie daje" mi to zakrzywienie płaszczyzny GO bo zamiast płaskiego to jest praktycznie wręcz stożek
    No to wejdź w ten Z35/2. A "od święta" kup któryś N28 AIS - drogie nie są, a zdjęcia robią .
    Pozdrawiam
    Paweł

    Moja radosna twórczość

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •