Dobra,

Że tak powiem "pierwsze wrażenia".

Słowem wstępu. Może to zabrzmi dziwnie, ale nie mam doświadczenia z kompaktami żadnymi więc nie do końca wiedziałem (może i dalej nie wiem) czego się spodziewać. Wśród wszystkich sampli jakie przejrzałem z różnych aparacików zawsze szukałem jakości takiej jak mam z moich nikonów. Ale tak nie ma, fotki z kompaktów są zawsze gorsze. Musiało to do mnie dotrzeć, i od razu miałem mniejszy problem z wyborem.

Co do samego EX1, to ma w sobie coś fajnego. Miło się go trzyma w ręce, fajnie wygląda ma genialny wyświetlacz i intuicyjna obsługę.

Co do zdjęć, to chyba jest całkiem spoko. Moje wymagania co do kompaktu spełnia. Daje rade robić na iso400 a nawet w porywach na iso800. AF jest moim zdaniem bardzo szybki i fajnie rozwiązany funkcyjnie (automat, centralne, wybór pola, śledzenie).
Co do ostrości optyki to tez nie mam się czego czepiać, na bliskich planach na 1.8 jest fajnie dalsze plany to już nie ta ostrość, ale to chyba przywara małych matryc.

Ok, poniżej kilka sampli (wybaczcie ich "poziom artystyczny")
Sample prosto z puszki w jpg, zmniejszone bez ostrzenia plus crop 1:1 exify w plikach.



i takie jedno troszke poszopowane


Mnie się ogólnie podoba. Żonce też.
Jak pobawię się więcej to wrócę do tematu.
Pozdrawiam,
Tomek