Close

Strona 34 z 185 PierwszyPierwszy ... 2432333435364484134 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 331 do 340 z 1842
  1. #331

    Domyślnie

    Szklo EX1 ma do widoczkow rewelacyjne- szeroko ostro i jasno. To w czym przerasta EP1 to wlasnie ogjektyw. Mniejsze rozmiary. O wiele lepszy wyswietlacz uzyteczny w ostrym sloncu. Ja nigdy nie bralam pod uwage zadnego aparatu z micro 4/3 i nikomu nie polecam tego systemu z prostej przyczyny: jesli ma byc maly to trzeba podpiac jakis nalesnik i masz stalke albo podpinasz standard zoom i masz ciemno jak w d...... albo kombinujesz z innymi systemami przejsciowkami itp. masz wtedy wielkosc prawie lustra i drogo i nie wiadomo jak tym wtedy kadrowac.
    Posiadam EX1 nie ze wzgledow finansowych ze braklo na bezlusterkowca itp. swiadomy wybor. Polecam. Zreszta jak poczytales na forum niektorzy pozbyli sie luster na rzecz EX1 to chyba powinno ci dac do myslenia.

  2. #332

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dolce13 Zobacz posta
    Witam.
    Mam prośbę o pomoc w podjęciu ostatecznej decyzji o zakupie jednego z dwóch aparatów : Olympus E-P1 lub Samsung EX-1. Ceny za jakie mogę kupić te aparaty są podobne. Który aparat daje większe możliwości, jest krótko mówiąc lepszy ? Nie planuję wymieniać optyki choć wiadomo, że lepiej mieć taką możliwość niż nie mieć. Zdjęcia, które mnie interesują to głównie fotografia krajobrazowa, rejestrowanie zmienności światła oraz barw. Oczywiście wykonywanie zdjęć traktuję jako hobby, amatorsko ale chciałbym kupić możliwie dobry i poręczny aparat. Chciałbym mieć go przy sobie, bez dodatkowego ekwipunku. E-PL1 jest większy ale być może jest modelem z wyższej półki dającym możliwość wykonania lepszych zdjęć ?
    Cenię również niezawodność i sprawdzone rozwiązania, jeśli w ogóle można na chwilę obecną powiedzieć coś na temat trwałości tych aparatów.
    Będę bardzo wdzięczny za wszelkie porady.
    Pozdrawiam.
    Niewiele uzyskasz tutaj pomocy, większość ludzi tutaj ma EX i o nich mogą się wypowiedzieć. O E-PL1 spróbuj poczytać na forum Olympusa. Zobacz test na Optycznych, sam dokonaj wyboru.
    O EX pytaj, w miarę mozliwości pomożemy.
    Natomiast wg mnie jeśli chcesz mieć coć podręcznego/poręcznego to EX-1 lub Canon G11, każdy z M4/3 czy NEX z podstawowym zoomem już nie jest tak płaski i poręczny. Zresztą, jeśli już, to NEX3, ta sama kasa co EPL tyle, że uzyteczne ISO 3200, dopuszczalne 6400. EPL ma gorsze szumy niż EX, gorsze szkło i plastikową obudowę zamiast metalowej.
    Ale to Twój wybór.

  3. #333

    Cool

    Cytat Zamieszczone przez Dominikaxx Zobacz posta
    Szklo EX1 ma do widoczkow rewelacyjne- szeroko ostro i jasno.
    No właśnie wróciła u mnie sprawa kupna kompaktowego i się wciąż zastanawiam pomiędzy EX1 a G11. Pozostałe odpadają z różnych względów (wielkość itp). Jedno, co mnie jeszcze dręczy (no bez przesady) to właśnie ostrość. Przeglądałem testy na dp i zdjęcia fulle (dużo trawy i liście) i z ta ostrością mam mieszane uczucia. Do 90% zastosowań jest ok, ale właśnie krajobrazy z trawą i innymi duperelami dostają jak ostrość nie jest taka jaka ma być. Aby nie być gołosłownym - http://www.dpreview.com/reviews/samsungtl500/page8.asp strona compared to... Dla mnie pewna różnica jest. Galeria zdjęcie 15 na przykład - trawa trochę wariuje. Co do pozostałych kompaktów z wymienną optyką (nowa alpha, olki i panasoniki), to już wolę łazić z lustrem. Jak wygram w totka, to pewnie sobie kupię system Leici

  4. #334

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dolce13 Zobacz posta
    Witam.
    Mam prośbę o pomoc w podjęciu ostatecznej decyzji o zakupie jednego z dwóch aparatów : Olympus E-P1 lub Samsung EX-1. Ceny za jakie mogę kupić te aparaty są podobne. Który aparat daje większe możliwości, jest krótko mówiąc lepszy ? Nie planuję wymieniać optyki choć wiadomo, że lepiej mieć taką możliwość niż nie mieć. Zdjęcia, które mnie interesują to głównie fotografia krajobrazowa, rejestrowanie zmienności światła oraz barw.CIACH
    Do krajobrazowej to pomyśl o Sigmie DP1 (lepiej wersje s lub x). Pewnie mnie zaraz zlinczują :P Jak nie chcesz wymieniać szkieł, to EP-1 sobie odpuść i bierz Samsunga - na pewno będziesz zadowolony. Jak masz kasę na Olka i szkła, to myśl dalej. Może pomyśl o lustrze, bo i tak do kieszeni Olka ze szkłami nie wsadzisz.

  5. #335

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Facet Zobacz posta
    No właśnie wróciła u mnie sprawa kupna kompaktowego i się wciąż zastanawiam pomiędzy EX1 a G11. Pozostałe odpadają z różnych względów (wielkość itp). Jedno, co mnie jeszcze dręczy (no bez przesady) to właśnie ostrość. Przeglądałem testy na dp i zdjęcia fulle (dużo trawy i liście) i z ta ostrością mam mieszane uczucia. Do 90% zastosowań jest ok, ale właśnie krajobrazy z trawą i innymi duperelami dostają jak ostrość nie jest taka jaka ma być. Aby nie być gołosłownym - http://www.dpreview.com/reviews/samsungtl500/page8.asp strona compared to... Dla mnie pewna różnica jest. Galeria zdjęcie 15 na przykład - trawa trochę wariuje. Co do pozostałych kompaktów z wymienną optyką (nowa alpha, olki i panasoniki), to już wolę łazić z lustrem. Jak wygram w totka, to pewnie sobie kupię system Leici
    Moim subiektywnym zdaniem EX1 jest ostrzejszy niz LX3 i G11- bez wzgledu co mowia "specjalisci" fotografujacy tablice testowe. Zdjecia z EX1 sa lepsze w odbiorze.
    G11 jest ten sam obiektyw co w G10 z 2008r z ta sama aberacja i srednia praca pod ostre swiatlo. Optyczni okreslili w podsumowaniu szklo: "Jeśli chodzi o rozdzielczość obrazu to w nowym Canonie niczego nie zyskaliśmy w porównaniu z G9" Wiec kupujac G10-14mpix czy G11-10 mpix masz rozdzielczosc na poziomie G9-12 mpix aparatu z 2007 r. bez wzgledu czy matryca ma 12,14 czy 10 mpix. To chyba mowi samo za siebie. Oczywiscie spece od testow moga sie mylic tak na rzecz EX1 lub G11.

    Jesli widzisz roznice na plus dla G11 nie powinienes miec pytan jesli nie ufasz swoim oczom dlaczego mialbys ufac nam na forum
    Ostatnio edytowane przez Dominikaxx ; 21-08-2010 o 08:09

  6. #336

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Facet Zobacz posta
    No właśnie wróciła u mnie sprawa kupna kompaktowego i się wciąż zastanawiam pomiędzy EX1 a G11. Pozostałe odpadają z różnych względów (wielkość itp). Jedno, co mnie jeszcze dręczy (no bez przesady) to właśnie ostrość. Przeglądałem testy na dp i zdjęcia fulle (dużo trawy i liście) i z ta ostrością mam mieszane uczucia. Do 90% zastosowań jest ok, ale właśnie krajobrazy z trawą i innymi duperelami dostają jak ostrość nie jest taka jaka ma być. Aby nie być gołosłownym - http://www.dpreview.com/reviews/samsungtl500/page8.asp strona compared to... Dla mnie pewna różnica jest. Galeria zdjęcie 15 na przykład - trawa trochę wariuje. Co do pozostałych kompaktów z wymienną optyką (nowa alpha, olki i panasoniki), to już wolę łazić z lustrem. Jak wygram w totka, to pewnie sobie kupię system Leici
    Niezupełnie, robię bardzo dużo krajobrazowej i wychodzi pierwsza klasa. Oglądałem foty zamieszczoni na dpreview i po jakości widać dwie rzeczy - ostrość na -2 i kolory ustawione na normalne na automatycznym balansie bieli (autoBB lekko niedosyca kolory i to w każdych warunkach - opróćz fot przy świetle żarowym i jarzeniowym). Wtedy kolorystyka wydaje się z lekka wyprana i nie masz zbyt dużej ostrości w szczegółach. W tym aparacie jest ogromna różnica w ustawieniu ostrości -2 a +2. Ja robię na -1 przy ustawieniu Vivid (lubię lekką miękkość fotografii) i ostrość jest taka jak w np w C50D przy ustawieniu (na szkle 15-85) na 5 lub w Olku 410 na najmniejszą, nasycenie kolorami jak w Olku, Canon przy nich to pranie wysuszone na słońcu. Jak wyciągniesz na +1 to można się skaleczyć o krawędź trawki, +2 daję żyletę. Jakby nie patrzeć, jest to kompakt, niezbyt duża matryca ale aż tak nie jest źle. Sprawdzone w praktyce.
    Nikt Cię jednak nie przekonuje na siłę. Miałem kiedyś G7 i to dwie. Fotki były z nich super ale nie były zbyt ostre. Kupując EX (pisałem już o tym) przetestowałem G11 i wybrałem Samsunga, między innymi ze wzgłedu na ostrość i szczegóły. Jka robię portret to lubię widzieć każdy włosek, jak kwiatek to każdy meszek. I Samsung jest wg mnie dużo lepszy.
    Ostatnio edytowane przez dargry ; 21-08-2010 o 08:14

  7. #337

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dargry Zobacz posta
    Jak wyciągniesz na +1 to można się skaleczyć o krawędź trawki, +2 daję żyletę.
    A możesz wrzucić kilka fotek z tą żyletą ?

  8. #338

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Lento Violento Zobacz posta
    A możesz wrzucić kilka fotek z tą żyletą ?
    Jak zrobię, na moich ustawieniach masz foty wcześniej w tym wątku.

  9. #339

    Domyślnie

    Wszystkie wcześniejsze fotki widziałem, ale aż takich żylet nie było. Jeżeli jest prawdą co piszesz to być może rozważę zamianę swojego G11 na EX-1, ale na razie nie spotkałem się z fotkami, które byłyby rzeczywiście lepsze od G11.
    A może jest na forum ktoś z Łodzi, kto posiada EX-1, moglibyśmy zrobić jakieś testy porównawcze ???

  10. #340

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Lento Violento Zobacz posta
    Wszystkie wcześniejsze fotki widziałem, ale aż takich żylet nie było. Jeżeli jest prawdą co piszesz to być może rozważę zamianę swojego G11 na EX-1, ale na razie nie spotkałem się z fotkami, które byłyby rzeczywiście lepsze od G11.
    A może jest na forum ktoś z Łodzi, kto posiada EX-1, moglibyśmy zrobić jakieś testy porównawcze ???
    Najlepiej, ja mogłem trafić na zwaloną 11, Ty możesz mieć super egzemplarz. Niestety, nadal jeden aparat drugiemu nierówny i to bez względu na firmę. NAjlepiej jest zrobić w tych samych warunkach foty oboma aparatami na różnych ustawieniach i porównać.
    A jeśli chodzi o moje foty ja mam ostrość ustawioną na -1 bo lubię takie bardziej miękkie.
    Jak zrobisz taki teścik, napisz, żeby nie snuć domysłów.

Strona 34 z 185 PierwszyPierwszy ... 2432333435364484134 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •