Close

Strona 22 z 185 PierwszyPierwszy ... 1220212223243272122 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 211 do 220 z 1842
  1. #211

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Frank60 Zobacz posta
    Witam.
    Przy sterowaniu ręcznym lub priorytecie przysłony nie mogę tejże ustawić powyżej 6,9.
    Czasami wchdzi 8 ale to raczej bardzo rzadko i nie wiem do końca czym to jest spowodowane.
    Mnie wchodzi maksimum 6,7. Trudno, tak musi być.
    Ale ma to jakiś sens, lepiej 1,8-6,7 niż 3,3-13 jak w innych kompaktach.
    A to dlatego, że jest pojęcie dyfrakcji optycznej. Przeczytaj artykuł który wrzuciłem niżej. O tym wszystkim producencji nie mówią mamiąc nas ogromnymi rozdzielczościami, a jak to wygląda w rzeczywistości...
    Niżej zamieszczam zeskanowane z DFV strony z artkułem o dyfrakcji. Matryca 1 1/7" jest minimalnie większa od opisanej 1 1/8, jak przeliczyłem limit dyfrakcyjny dla 10 Mpix jest przy przysłonie ok. 3,5-3,7, przy przysłonie 6,3 rzeczywista rozdzielczość zdjęć wyniesie poniżej 3 Mpix. Biorąc pod uwagę coś takiego SZACUNEK dla Samsunga, że nie świruje z przyslonami 13 bo by się okazało, że zdjęcie wygląda gorzej niż z komórki.

    By dargry at 2010-08-06

    By dargry at 2010-08-06

    By dargry at 2010-08-06

    By dargry at 2010-08-06

    By dargry at 2010-08-06

    By dargry at 2010-08-06

    Tak więc jak przeczytałeś to wszystko to chyba przestaje dziwić fakt, że Samsung nie daje większej przysłony.
    Zdjęcia mają mieć jakość i ten aparat to daje.

  2. #212

    Domyślnie

    Dzięki stary.
    Zachciało mi się aktualizować oprogramowanie. Zrobilem jak koledzy na forum pisali, komunikat w aparacie, że trwa aktualizacja oprogramowania, miga zielona dioda z tyłu i pomarańczowa z przodu, nagle aparat się wyłącza, usiłuje
    go włączyc i nie da się. Przed aktualizacją ładowalem, teraz podłączylem znowu do ładowarki i dioda we wtyczce
    świeci na czerwono. Jestem ciekawy czy po naładowaniu aparat ruszy, czy przedobrzyłem?

  3. #213

    Domyślnie

    Spokojnie bez nerwów jak wyciągniesz baterie i włożysz z powrotem wszystko powinno być dobrze jeśli nie to znaczy że coś źle robiłeś podczas aktualizacji.

  4. #214

    Domyślnie

    Niestety chyba nie. Z kartą świeci mi ładowarka na czerwono. Bez karty z samą baterią na zielono. Obawiam się czy aby jakiegoś wirusa nie mialem na kompie. Obiektyw się wysuwa się częściowo, po wyłączeniu chowa się trochę, po ponownym wyłączeniu i włączniu chowa się całkowicie. Baterię wyjmowałem i wkładalem, teraz zostawilem wyjętą na dłużej, zobaczymy.
    Cieszyłem się aparacikiem, będzie wymiana lub serwis.

  5. #215

    Domyślnie

    A miałeś naładowaną na full baterię przed aktualizacją?
    Zastawiłeś podpięty kabel w aparacie jak aktualizowałeś?

    Niestety musiałeś coś zrobić nie tak, przed aktualizacją należało przeczytać dokładnie opis jak należy ją przeprowadzić. Niestety ale to elektronika na którą nie mamy wpływu, wiele rzeczy mogło się w tym czasie wydarzyć.

  6. #216

    Domyślnie

    Bateria była naładowana do końca, aktualizowałem bez podpiętego zasiłacza, szlo dobrze, był komunikat na ekranie o aktualizacji i na przedostatniej kropeczce wskazującej stan aktualizacji aparat się wyłączył.
    Dodaję,że oprogramowanie na karte wgrywalem przez czytnik w komputerze oczywiście po rozpakowaniu plików. Pliki po rozpakowaniu miały coś ponad 70 mega. Po umiesczeniu karty w aparacie wyświetlił się komunikat o aktualizacji. Migała zielona dioda z tyłu ale i pomarańczowa lampka z przodu aparatu, ta wspomagająca AF
    Ostatnio edytowane przez Frank60 ; 06-08-2010 o 15:46

  7. #217

    Domyślnie

    No to lipa niestety ale tylko serwis ci pozostaje, czasami i tak bywa, co zrobić, wyślij do serwisu lub zadzwoń i zapytaj się o koszty, być może nie będzie aż tak źle, powodzenia

  8. #218

    Domyślnie

    tomdoe i inni dzięki za zaangażowanie i pomoc. Za kilka dni dam znać jak to się przedstawia i byc może, co było przyczyną tej awarii, w sumie fajny sprzęcik, nawet nie popstrykałem bardzo fotek.

  9. #219

    Domyślnie

    napisz z jakiej strony ściągałeś firmware, podaj linka

  10. #220

    Domyślnie

    W tym wątku to było, wszedlem na stronę podaną może przez Ciebie nawet końcówka wersji to 291, wlaśnie tę wersję oprogramowania wgrywalem.

Strona 22 z 185 PierwszyPierwszy ... 1220212223243272122 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •