Close

Strona 146 z 185 PierwszyPierwszy ... 4696136144145146147148156 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 451 do 1 460 z 1842
  1. #1451

    Domyślnie

    Niestety mój ma takie "stare" bebechy i klapa...jest zupełnie jak z poprzednim

  2. #1452

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Piotor Zobacz posta
    Literatury jest multum, w tym dużo pozycji dla osób, które nic nie wiedzą o podstawach fotografii (ekspozycja, głębia ostrości, etc.).
    Z tą głębią ostrości to tak polekku . Zwłaszcza w odniesieniu do kompaktów. Naczytałem się o tych głębiach i przysłonach a potem wziąłem do ręki mojego Canona A570 i za cholerę nie chciał mi rozmyć tła - wszystko ostre - no kurczę aparat zepsuty albo w tych książkach to jakaś ściema ! Potem w Canonie SX10 już coś się rozmyło - przy ogniskowej ok 500 mm! Dobrze, że ma taki wielki zuum, bo do modela daleeeko. Dopiero Samsung EX1 daje radę (jak na kompakt) już przy swoich 72mm, no ale on ma wtedy przysłonę 2,4.

    Cytat Zamieszczone przez motyl Zobacz posta
    Chociaż EX1 mam, dawno się nie interesowałem co się z tym sprzętem dzieje. Możesz wyjaśnić mi o co chodzi z tymi "zmienionymi bebechami" Dzięki.
    Myślę, że chodzi tu o jakieś zmiany konstrukcyjne prawdopodobnie na tyle istotne, że aż wymagają dopasowanie do nich firmware'u.
    Ostatnio edytowane przez bralineczeka ; 22-02-2012 o 00:51

  3. #1453
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    09 2010
    Miasto
    Inowrocław
    Posty
    12

    Domyślnie

    Dziś, a w zasadzie wczoraj widziałem w sklepie EX1 .... jakiś dziwny mi się wydawał, teraz patrzę w ten wątek no i faktycznie chyba nawet konstrukcyjnie inaczej wygląda ... mi rzuciły się w oczy: górny panel z pokrętłami inny + "krótsza lufa" i inne to odkrecane cuś do filtrow itp. Wydawało mi się czy faktycznie zmienił się konstrukcyjnie ? Chyba będę musiał łopatologicznie porównać oba w sklepie.

  4. #1454

    Domyślnie

    Wie ktoś co uczynić by w Windows XP były widoczne miniaturki RAWów z EX1 ?
    NIKON Coolpix S510

  5. #1455

    Domyślnie

    Witam.

    Łączę się w "bólu" z kolegami jako kolejny posiadacz tego aparaciku.
    Ceny na niego spadły już poniżej 1k i tak spontanicznie kupiłem. Coraz rzadziej chciało mi się dźwigać lustro, które z zoomem waży chyba tonę, ze stałką też nie mniej i jak chwycę 20mm to myślę o 50mm i na odwrót...

    A tak mam na każdy spacer i dziecko się cieszy bo może się pobawić...
    Po kilku fotach jestem zaskoczony niskim poziomem szumów, coś mi się zdaje że lustro będę nosił tylko do roboty... hihihi

    PS. A czy używacie do wołania RAW z EX1 tego programu z płytki od Samsunga???
    Pozdrawiam.

  6. #1456

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez slaw74 Zobacz posta
    PS. A czy używacie do wołania RAW z EX1 tego programu z płytki od Samsunga???
    Pozdrawiam.
    Ten program, czyli Silkypix, jest sam w sobie bardzo fajny. Mam go również w Panasonicowej wersji, razem z G3 i tutaj działa ok. Kolorki na dzień dobry, czyli to co się pokazuje zaraz po wczytaniu rawa, są w porządku. Potem już tylko można polepszać zdjęcie

    Jednak wersja Silkypixa dostarczana z EX1 ma obsługę tego aparatu nieco niedorobioną. Odnoszę wrażenie, jakby Samsung był tam źle oprofilowany. Na wielu zdjęciach kolory jakieś dziwne, w każdym razie odbieram je jako dużo gorsze, niż na jpg prosto z aparatu. Program ma wycięte niektóre opcje (w porównaniu do Panasowej wersji), nie robi automatycznej korekty dystorsji i AC (co robi aparat tworząc jpg). Ściągnąłem nawet kiedyś triala pełnej wersji Silkypixa, licząc na to, że może tam dopracowali co nieco, ale obsługa EX1 wyglądała tak samo.
    W każdym razie, o ile Panasowej wersji używam i coraz bardziej się do tego programu przekonuję, to w przypadku EX1 jakoś nie mogę osiągnąć zadowalających rezultatów.
    Zresztą, co Ci szkodzi zainstalować i przetestować
    Ostatnio edytowane przez ajt ; 01-03-2012 o 11:47

  7. #1457

    Domyślnie

    Dzięki, a no właśnie wiedziałem że gdzieś już ten program (screene z niego) widziałem.... to Silkypix.
    Używam na co dziń LR i chyba tak zostanie.

    A jeśli można to poproszę o podpowiedź.... wstyd przyznać, instrukcji jeszcze nie czytałem a pewnie tam bym to znalazł.... mianowicie.

    Jakoś nie mogę włączyć funkcji wykrywania twarzy i tych smart filtrów (tam jest właśnie ikona korekty obiektywu), u mnie te ikony są nieaktywne.
    Mam aparat w programie A lub M, 9Mpix i RAW, przełączałem też na JPG bo myślałem że dla RAW te funkcje nie działają ale nie pomogło.
    Na stronie producenta też coś piszą o trybie HDR prosto z puszki, też tego w menu aparatu nie znalazłem....

    I ostatnie pytanko, czy wasze egzemplarze mają lekki luz tubusu zooma, co przy włączonym aparacie i potrząsaniu nim, cicho grzechocze... (być może tak musi być bo obiektyw w końcu jakoś się musi wysuwać, ale przezornie tylko pytam)

    Wybaczcie jeszcze raz za natłok pytań, na które pewnie w instrukcji znalazłbym odpowiedź.... ale kto je dziś czyta...

  8. #1458

    Domyślnie

    W tej chwili nie mam dostępu do aparatu, bo jakiś czas temu zaopiekowała się nim córka. Ale na ile pamiętam:
    - wykrywanie twarzy działa tylko w jpg i nie działa w trybie zdjęć seryjnych, może to masz ustawione,
    - podobnie te smart filtry, ale tam to masz raczej dodatkowe efekty, w rodzaju np. rybiego oka.
    HDR też nie znalazłem, ma chyba tylko coś w rodzaju nikonowego d-lighting.
    Grzechotanie lekkie chyba było. Tych wysuwających się elementów obiektywu oraz tej najgrubszej przy body, bo była niedokręcona (można toto odkręcić, pewnie w celu nakręcenia jakiejś tulejki do filtrów).

  9. #1459

    Domyślnie

    Dzięki za szybką odpowiedź.
    Z tym luzem to mnie uspokoiłeś, pewnie tak ten typ ma.

    Co do wykrywanie twarzy i smart filtrów mam nieaktywne ikony, pomimo ustawienia na JPG. Muszę przysiąść więc do instrukcji.
    Mam nastawy: A, ISO 100, JPG 9Mpix, zdjęcia pojedyncze, AF punkt wybierany ręcznie, pomiar matrycowy.

    Poczytam i może rozwiążę zagadkę.
    Dzięki i pozdrawiam.

  10. #1460

    Domyślnie

    Funkcja INTELIGENTNY ZASIĘG w menu z ikonką aparatu to jest właśnie to HDR.
    Jeżeli używasz funkcji REGULACJA OBRAZU to nie będziesz miał dostępu do większości ikonek.
    Ostatnio edytowane przez ocean ; 01-03-2012 o 13:34

Strona 146 z 185 PierwszyPierwszy ... 4696136144145146147148156 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •