Close

Strona 130 z 185 PierwszyPierwszy ... 3080120128129130131132140180 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 291 do 1 300 z 1842
  1. #1291

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Troit Zobacz posta
    Waham się raczej pomiędzy EX1 a canonem s90 (oba można nabyć za 1000)
    Troit, dopiero teraz cofnąłem się i przeczytałem kilka stron wstecz. Rozumiem twój problem i chyba wiem o co ci chodzi (tutaj niestety nie wiele osób rozumiem jak można przedkładać np. dobre jpg ponad jasny obiektyw!).

    Jeśli większość zdjęć miałaby być robiona we wnętrzach lub późnym wieczorem, to ze względu na jaśniejszy obiektyw wybrałbym EX-a, ale jeśli ma to być aparat bardziej uniwersalny, to moim zdaniem twoim oczekiwaniom o wiele lepiej sprostałby Canon s90/95 lub nawet G11 (ponoć to b. podobne aparaty).
    Miałem G11, EX i NX10. I najładniejsze jpg można było uzyskać używając G11, lecz trochę gorszej jakości (coś za coś).
    pozdro

  2. #1292

    Domyślnie

    Rozbawiły mnie 2 powyższe komentarze Dyskusja nad wyższością kolorów w JPG a jasnością szkła dobre.

    W EX 1 masz przynajmniej 20 możliwości zmiany kolorystyki JPG w samym aparacie jak ci się podoba niestety żadne ustawienia nie rozjaśnia ci obiektywu

    jannik "(tutaj niestety nie wiele osób rozumiem jak można przedkładać np. dobre jpg ponad jasny obiektyw!)."

    i cale szczęście bo gdyby rozumieli nie szukałbym tutaj pomocy

  3. #1293

    Domyślnie

    Miło, że sprawiłem ci przyjemność, rozbawiając cię, FX-ie.
    Nie mam zamiaru podważać wyższości jasnego szkła nad dobrym odwzorowaniem kolorów, ale wyobraź sobie, że komuś się nie chce mieszać w 20 ustawieniach kolorów, nie chce się wywoływać rawów, i generalnie "tracić" czas na ślęczenie przy kompie i udoskonalaniu zdjęć. Potrafisz sobie to wyobrazić, profesjonalisto?

    Człowiek poprosił o konkretną radę, więc pozwoliłem sobie wypowiedzieć swoje zdanie (oparte na własnym doświadczeniu), nie podważając zdania innych, ani ich nie ośmieszając.

    EX robi takie sobie jpg-i (choć ostre i dość szczegółowe) i kiepsko sprawuje się w dużym słońcu i generalnie przy mocnym oświetleniu, a w takich właśnie warunkach najczęściej pstryka się fotki wykacyjno-amatorskie.
    Poza tym EX ma dość kiepską funkcję "auto" (zresztą podobnie jak lustrzanki).

    Chciałem tylko podkreślić, że jest to aparat bardziej dla profesjonalistów niż dla amatorów .. i tyle.
    Po co człowiek ma wydawać pieniądze i potem się wkurzać, że aparat "nie robi" dobrych fotek?

    pzodro
    Ostatnio edytowane przez jannik ; 19-06-2011 o 11:22

  4. #1294

    Domyślnie

    Popieram przedmówcę. Niektórych słabości samsunga nie da się wyregulować Niestety w przypadku cyfry oprócz jasnego szkła liczy się jeszcze software, tak, żeby np. w powiększeniu mieć w jpg delikatny szum a nie pikselozę jak w NX i tu niestety C i N ciągle mają więcej doświadczenia niż S.

  5. #1295

    Domyślnie

    A ja się nie zgodzę.
    We wspomnianych 20 ustawieniach nie trzeba się grzebać- ustawiasz je raz i masz ustawione
    Samsung daje mniej cukierkowe kolory w porównaniu z canonem- moim zdaniem na plus bardziej zbliża go to do analoga.
    Jak rozumiem Troit ma już jeden aparat bezusterkowy- wiec raczej na auto nie będzie robił zdjęć- a w takim wypadku EX1 będzie lepszy niż S90,95- jeśli kwestia dotyczy tylko kolorów w JPG to nie ma tu nad czym rozdrabniać.
    Zdjęcia w słońcu nie są problemem - po pierwsze f1/8 jest do słabych warunków oświetleniowych a nie do uzyskania małego GO to nie lustrzanka. Po drugie nawet w ostrym słońcu czas 1/1500s wystarcza przy przymkniętej przysłonie do 4,8. Po trzecie kto chce mieć nastrojowe artystyczne fotki z wakacji nie fotografuje w pełnym słońcu w południe a jeśli trzaska fotki na lewo i prawo bez względu na światło to przysłona się przymyka i taka osoba i tak nie zauważy różnicy na fotkach.
    Zakładam że Troit zna się trochę już na fotografii skoro kupuje drugi aparat i na tyle poznał swój pierwszy aparat że standardowe ustawienia dla JPG i ich zmiana nie będą stanowić problemu.

  6. #1296

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez FX1900 Zobacz posta
    Rozbawiły mnie 2 powyższe komentarze
    Z całym szacunkiem, a co w nich było zabawnego? Wyraziłem tylko moja prywatną opinię na temat dość jednak subiektywnej cechy jaką jest kolorystyka zdjęć. Nigdzie natomiast nie znalazłem w tych wypowiedziach odniesienia do obiektywu. Nawet jednym słowem.
    Ja osobiście lubię jasne, ciepłe nasycone kolory. A wg. mnie z EX-a takie jpg-i nie wychodzą i tyle. EX-a kupiłem właśnie ze względu na obiektyw, bo jak zauważyłeś kolory można skorygować a szkła nie. A RAW-y miałem nawet w moim Canoniku.

  7. #1297

    Domyślnie

    Miałem na mysli kontekst całej rozmowy na temat S95 czy EX1 i JPG- jak już pisałem ustawienia JPG można zmienić a obiektywu się nie zmieni. Bez urazy.

  8. #1298

    Domyślnie

    Dominikaxx: obawiam się że chodzi mi o coś zupełnie innego innego, o ingerencję w jpeg na poziomie na którym nie podlega on możliwości regulacji. C i N mają tu na tyle doświadczenia, by rozprowadzać tę pikselozę w naturalną kaszkę, samsung - przynajmniej w NX - leży.
    Piszę to jako użytkownik NX zadowolony z wielu zalet tego aparatu. Po prostu nie chcę jednak wdepnąć w podobną sytuację przy małpce do noszenia w kieszeni, przy której jpg ma być podstawowym formatem.

  9. #1299

    Domyślnie

    Dawno tu nie zaglądałem , widzę że sporo mnie ominęło
    Dla rozluźnienia zapodam kilka zdjęć z EX i NX ( dla kolegi co jpegów nie lubi :P )


    yellow layers by Daniel*1977, on Flickr


    little feet by Daniel*1977, on Flickr


    strong and black by Daniel*1977, on Flickr


    at the bottom by Daniel*1977, on Flickr


    here by Daniel*1977, on Flickr


    The nut by Daniel*1977, on Flickr


    drops by Daniel*1977, on Flickr

    I kilka z NXa


    rough surface by Daniel*1977, on Flickr


    to the sun by Daniel*1977, on Flickr


    birds of steel by Daniel*1977, on Flickr


    always ready by Daniel*1977, on Flickr


    details by Daniel*1977, on Flickr


    part one by Daniel*1977, on Flickr


    ready for us by Daniel*1977, on Flickr


    pool view by Daniel*1977, on Flickr

  10. #1300

    Domyślnie

    Daniel, nie to, że nie lubię tylko, że wywoływane bezpośrednio przez nx są do d...py, trzeba to robić samemu.
    EX1, jeżeli ma tę wadę, może ona być mniej widoczna, bo to malutka matryca, i zdjęcia w tej klasie i tak są gorszej jakości (trochę to widać na powiększeniach twoich sampli aczkolwiek porównujesz 2 różnej wielkości matryce, więc jest to trochę nieuczciwe wobec ex. Przekonuje mnie to , że na dprewiev jpegi ex mają wysoką ocenę w przeciwieństwie do nxa.

    Twoje zdjęcia to nie dowód, gdyż wymiótłbyś większość uczestników tego forum za pomocą aparatu komórkowego :P

Strona 130 z 185 PierwszyPierwszy ... 3080120128129130131132140180 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •