Close

Strona 119 z 185 PierwszyPierwszy ... 1969109117118119120121129169 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 181 do 1 190 z 1842
  1. #1181

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koniecpolska Zobacz posta
    Masz coś na potwierdzenie, czy masz tylko odczucia?



    PS
    Przypominam, że chodzi o lustrzankę D50 z kitem.
    Poza tym D50 ma 6mega a D200 10mega.
    Ale ja nie bardzo rozumiem co mają piksele do rzeczy, za długo siedzę w fotografii by mi się wydawało.

    Choć by sama rozpiętość tonalna zdjęć nawet z najprostszej lustrzanki, struktura szumu na zdjęciach, głębia ostrości, nawet z kitem 18-55, prędkość pracy lustrzanki w porównaniu z nawet najlepszym kompaktem. Wszelkie próby porównania kompaktu do lustrzanki są bezsensu.

    A jeśli Ci się wydaje że zombi jakikolwiek, robi lepsze zdjęcia niż lustro, to korzystaj z kompaktu. Wedla zasady każdy ma to co lubi
    Na zdrowie!!! Dawaj mi tu na FEJS
    Gram w Totolotka i nie zawaham się wygrać!!!

  2. #1182

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kundzior Zobacz posta
    Ale ja nie bardzo rozumiem co mają piksele do rzeczy, za długo siedzę w fotografii by mi się wydawało.
    no właśnie, za długo. I masz jakieś skrzywienia.Lustrzanka musi mieć fafnaście Mpx, wtedy jest dobra. A Nikon D5100 najwyższe noty, w jakimś czasopiśmie, uzyskał za uchylny ekranik.

  3. #1183

    Domyślnie

    Panowie, nie róbmy wojenek, bo po co. Ja napisałem swoją opinię, dyktowaną swoimi odczyciami z testów. Próbowałem kupić coś sobie małego, aby nie nosić lustrzanki, bo duża i ciężka. Porównywałem kilka modeli m.in G11, EX1, LX5, jakies Olympusy i kilka innych. Myślałem, że postęp technologiczny jest taki, że zaawansowany kompakt mi wystarczy na górskie wędrówki. Kolega Kundzior dokładnie zacytował moje odczucia. Choć usilnie chciałem kupić kompakta, w plecaku noszę D200+S18-50/2.8.
    Pozdr.
    Jakieś ciałko, szkiełko i światełko, no i jeszcze nosidełko

  4. #1184

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stachumuszel Zobacz posta
    Panowie, nie róbmy wojenek, bo po co. Ja napisałem swoją opinię, dyktowaną swoimi odczuciami z testów.
    ale ja mam podobne odczucia.
    Wszystko zależy, co komu do czego potrzebne. Mam D300, Bronkę 6x6, a i tak kupiłem EXa. W sam raz na wyprawę na piwo. I nie rzuca się w oczy. A zdjęcia robi na tyle dobre, że się na niego zdecydowałem.

  5. #1185

    Domyślnie

    Ok, wlasnie o to mi chodzi. Warunku w jakich bede podrozowal w Azji nie naleza do najprostszych, bardzo czesto jest tak iz nagle jestesmy swiadkiem ciekawego wydarzenia. Na sobie mamy plecak, lustrzanka albo jest w nim albo gdzies przy pasie. Chociaz druga opcja odpada bo za bardzo przyciaga uwage osob. Nie jade w miejsca turystyczne.

    Wracajac do watku... nagle jest potrzeba wyjac aparat. Chodzi mi wlasnie o ten moment...

    Druga sprawa majac D50 z kiepskim szklem czy to upgradowac? A pozniej zmeniac szklo. Ostatnio znajomy polecil mi 18-200 Sigmy i powiedzial abym sobie to nosil, i do tego dokupil flash D300, ze w zupelnosci wystarczy. Mam na to 2 tysie, i majac w perspektywie wydatki kolejne nie chce isc dalej.

    Kamere raczej wezme ze soba. Mala wladuje w plecak, jak bede swiadkiem jakis ceremonii i tak bede musial uzyskac zgode na filmowanie wiec bedzie duzo czasu na przygotowanie.

    Chodzi mi po glowie jak wczesniej pisalem Samsung EX1, Canon G12. Po zmacaniu odrzucilem Panasonica, i przez pryzmat obrotowego wyswietlacza ktory przypadl mi dogustu.

    Moze chaotyczne to wywody, ale mam goraca prosbe do kazdej osoby ktory przeczyta moja "prosbe" o to aby napisala zdanie odpowiedzi Bede bardzo wdzieczny, a pozniej zaprosze was na pokaz w muzeum i male pifko

  6. #1186

    Domyślnie

    Ap ropo sigmy 18-200 moim zdaniem jest to jeszcze gorsze rozwiązanie niż kit.
    Natomiast wybór między EX1 a G11,12 nie ma większego znaczenia. EX1 ma jaśniejsze szkło więc zrobisz zdjęcie w każdej sytuacji ma też szerszy kąt widzenia to bardziej się przydaje niż zoom - pod warunkiem że jesteś blisko fotografowanej sceny. Poza tym nie ma różnic praktycznie. Ja na taką wyprawę kupiłbym porządny kompakt zamiast kolejne kiepskie szkło do starej lustrzanki.

  7. #1187

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MANA Zobacz posta
    Ok, wlasnie o to mi chodzi. Warunku w jakich bede podrozowal w Azji nie naleza do najprostszych, bardzo czesto jest tak iz nagle jestesmy swiadkiem ciekawego wydarzenia. Na sobie mamy plecak, lustrzanka albo jest w nim albo gdzies przy pasie. Chociaz druga opcja odpada bo za bardzo przyciaga uwage osob. Nie jade w miejsca turystyczne.

    Wracajac do watku... nagle jest potrzeba wyjac aparat. Chodzi mi wlasnie o ten moment...

    Druga sprawa majac D50 z kiepskim szklem czy to upgradowac? A pozniej zmeniac szklo. Ostatnio znajomy polecil mi 18-200 Sigmy i powiedzial abym sobie to nosil, i do tego dokupil flash D300, ze w zupelnosci wystarczy. Mam na to 2 tysie, i majac w perspektywie wydatki kolejne nie chce isc dalej.

    Kamere raczej wezme ze soba. Mala wladuje w plecak, jak bede swiadkiem jakis ceremonii i tak bede musial uzyskac zgode na filmowanie wiec bedzie duzo czasu na przygotowanie.

    Chodzi mi po glowie jak wczesniej pisalem Samsung EX1, Canon G12. Po zmacaniu odrzucilem Panasonica, i przez pryzmat obrotowego wyswietlacza ktory przypadl mi dogustu.

    Moze chaotyczne to wywody, ale mam goraca prosbe do kazdej osoby ktory przeczyta moja "prosbe" o to aby napisala zdanie odpowiedzi Bede bardzo wdzieczny, a pozniej zaprosze was na pokaz w muzeum i male pifko
    Ja napiszę tak:

    1. Jaki kompakt z tych lepszych wybierzesz, będzie równie dobrze - żaden z nich nie wystaje z peletonu. Już nawet przestałem się irytować, czytając różne "rulezy" i "miażdżenia", uśmiecham się tylko z pobłażaniem

    2. Zaletę, która spycha w cień wszelkie wady i niedostatki kompaktu w cień już znasz. Kompakty o których rozmawiamy, w odróżnieniu od wartego tyle samo mitycznego D50 z kitem, albo jeszcze tańszego worka ziemniaków masz przy sobie zawsze i zawsze zrobisz nimi zdjęcie w sposób niezwracający uwagi otoczenia. Wyczuj dobrze tę granicę poręczności, może być ona osobniczo różna - znam takich, dla których jest nią maksymalnie iphone.

    3. Co do kamery, musisz rozsądzić sam. Moje doświadczenia z kieszonkową kamerą HD są pozytywne, ale była to kamerka dość droga (ok. 3000 zł). Nie wiem jak wygląda sprawa z tymi, które są w granicach cenowych dobrych kompaktów. Jeżeli filmowanie będzie jednak dość okazjonalne, chyba skłaniałbym się jednak do kupienia 2 w 1 - czyli kompakta z filmowaniem. Przyczyna - punkt drugi.

    4. Lustrzankę warto mieć, jeżeli prócz wartości dokumentalnej, zależy Ci na jakości zdjęć. Nie jest to oczywiście crop czy jakieś bezlustro z czornym kitem - marketingowy dziwoląg, spełniający wyłącznie rolę haszyszu-obietnicy czegoś sensownego po upgradzie. Ten etap odpuściłbym sobie - obniżając, być może chwilowo, swoje wymagania.

    Reasumując: zabierz kompakt, który przyda Ci się jak najbardziej i wtedy, gdy nabędziesz już fajną lustrzankę.

    posiadam plecaczek a w nim kliszaczek, tudzież teczkę a w niej cyfróweczkę | moje 500px

  8. #1188

    Domyślnie

    Żeby nie było że ganię kompakty, sam posiadam Olympusa TOUGH 6000. Zawsze jest przy mnie, mi wystarcza do nagłych akcji gdy nie mam lustra przy sobie. Aparat kupiłem z premedytacją i wiedziałem co biorę. Najbardziej mi się jego pancerność podoba, przydała się kilka razy.
    Na zdrowie!!! Dawaj mi tu na FEJS
    Gram w Totolotka i nie zawaham się wygrać!!!

  9. #1189

    Domyślnie

    jest jeszcze jedna sprawa, na którą nikt nie zwrócił uwagi: zasilanie.
    Kolega zamierza wyjechać gdzieś do Azji. A jak z dostępem do prądu? EX ładuje akumulator "przez siebie" (chyba, że przeoczyłem zewnętrzną ładowarkę). Czy nie lepiej rozejrzeć się za aparatem, który będzie zasilany paluszkami? Można zaopatrzyć się w dowolną liczbę kompletów i ładować je po powrocie do bazy.

  10. #1190

    Domyślnie

    Dziekuje wam za opinie. Sa bardzo wartosciowe dla mnie. Co myslicie o pomysle znajomego by do D50 dokupic szklo Nikona 35, badz 50 1.8 i nie kupowac kompaktu? Kamere jak juz pisalem wezme ze soba i wsadze ja gleboko do plecaka. Mariusz bardzo cenne uwagi, wielkie dzieki.

Strona 119 z 185 PierwszyPierwszy ... 1969109117118119120121129169 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •