Close

Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 74
  1. #1

    Domyślnie Male pytanko o 70-300 G

    Hej!
    Pytanko do uzywtkownikow tegoz szkla. Wiem, ze jest przyzwoite za swoja cene i dobrze dziala na D70. Czy moglby ktos mi jednak powiedziec czy i jak duze sa z nim aberracje chromatyczne? Tzn. domyslam sie, ze sa, tylko czy na tyle nieduze, ze da sie z nimi zyc? Dzieki!
    Pozdrowienia
    Sylwek

    Sprzet? Nikogo przeciez to nie obchodzi

  2. #2

    Domyślnie

    A abberacje chromatyczne nie sa bardziej zalezne od aparatu niz obiektywu?
    pozdrawiam Sebastian

  3. #3

    Domyślnie

    Wszystko ma swoje znaczenie. Jednak zakladajac, ze pytanie bylo do uzytkownikow D70, to zakladam, ze wszystkie egzemplarze tego aparatu maja taki sam wplyw na to?
    A tak serio, to gdyby szkla nie mialy na to wplywu, to producenci nie pchaliby soczewek ED o niskiej dyspersji do obiektywow wyzszej klasy... I stad moje pytanie, bo w G 70-300 nie ma takich soczewek, ale jesli konstrukcja optyczna jest dobrze przemyslana, to aberracje chromatyczne powinny byc teoretycznie znosne.
    Pozdrowienia
    Sylwek

    Sprzet? Nikogo przeciez to nie obchodzi

  4. #4
    Kaleid
    Gość

    Domyślnie

    Ma mniej wiecej takie jak 28-80G jesli cos Ci to mowi

  5. #5

    Domyślnie

    Hehe, nic mi to nie mowi, bo nigdy nie uzywalem G 28-80 z D70 Jakie wiec one sa
    Pozdrowienia
    Sylwek

    Sprzet? Nikogo przeciez to nie obchodzi

  6. #6
    Kaleid
    Gość

    Domyślnie

    Dosc znosne. Moze to nienajlepsze zdjecie ale cos mozna powiedziec

    http://www.zie.pg.gda.pl/~mpisarew/DSC_0003.jpg

  7. #7

    Domyślnie

    Dzieki Kaleid! Wyglada na to, ze calkiem przyzwoicie jak na szklo bez soczewek ED... A na pewno 12348927347236483726% lepiej niz SMC-F 100-300 na *istD, ktory byl tragiczny... Szukam czegos dluzszego i tanszego, bo musi wystarczyc na wakacje a zonie zachcialo sie jakis cieplych krajow jakby nie mogla pojechac ze mna do pieknego Wolomina To teraz przyjdzie rozejrzec sie jeszcze za jakims macro
    Pozdrowienia
    Sylwek

    Sprzet? Nikogo przeciez to nie obchodzi

  8. #8

    Domyślnie

    Z tego co wiem 70-300G szkło to ma kolega Picia na zbyciu - nówka, nie używane
    pozdrawiam Sebastian

  9. #9

    Domyślnie

    Dzieki Tron, w razie czego go zapytamcze mysle, czy nie odpuscic sobie na razie macro i nie rzucic sie na dwupierscieniowego AF-D 80-200/2.8??? Taaaa, najgorzej, jak nie ma kasy na wszystko co sie chce
    Pozdrowienia
    Sylwek

    Sprzet? Nikogo przeciez to nie obchodzi

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tr0n
    Z tego co wiem 70-300G szkło to ma kolega Picia na zbyciu - nówka, nie używane
    Mam i to nawet dwa. Jeden używam a drugi zapakowany, wogóle nie używany.

    Pozdrawiam
    Nikon KIT

Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •