Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    02 2010
    Miasto
    Częstochowa
    Posty
    157

    Domyślnie Gwarancja międzynarodowa a serwis na Podstępu

    Witam, mam nikkora 50 1.8 kupionego w Chinach (miała być oszczędność ale granicy się nie udało przejść bez oclenia, co podobno jest wyjątkiem...). Mam na niego gwarancję międzynarodową, dowodu zakupu chyba nie ma... Czy w takim wypadku serwis Nikon Polska będzie robił jakieś problemy? Nawiasem mówiąc, naprawa serwisowa dotyczy kalibracji AF (szkiełko notorycznie przeostrza, przy czym jest sprawdzone że to wina szkła a nie puszki).
    "Firma Nikon ponosi odpowiedzialność za utratę życia, obrażenia cielesne lub uszkodzenia mechaniczne przedmiotów należących do Klienta (...)."

  2. #2
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    02 2010
    Miasto
    Częstochowa
    Posty
    157

    Domyślnie

    Naprawdę nikt nie zna odpowiedzi?
    "Firma Nikon ponosi odpowiedzialność za utratę życia, obrażenia cielesne lub uszkodzenia mechaniczne przedmiotów należących do Klienta (...)."

  3. #3

    Domyślnie

    Kalibracja szkła z puchą nie jest skomplikowana więc dla poprawienia swojego prestiżu możliwe, że pójdą Ci na rękę.

  4. #4

    Domyślnie

    z realizacja miedzynarodowej gwarancji - odcinek C - problemu nie ma, jesli masz dowod zakupu

    gdy go nie ma wszystko jest zalezne od dobrej woli serwisu

  5. #5
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    02 2010
    Miasto
    Częstochowa
    Posty
    157

    Domyślnie

    Mam papierek zatytułowany Nikon Worldwide Service Warranty z wdrukowanym numerem seryjnym i modelem a bez daty... oprócz tego chyba tylko instrukcję wystarczy im?...
    "Firma Nikon ponosi odpowiedzialność za utratę życia, obrażenia cielesne lub uszkodzenia mechaniczne przedmiotów należących do Klienta (...)."

  6. #6

    Domyślnie

    nie wystarczy

    musi byc karta gwarancyjna lacznie z dowodem zakupu

  7. #7
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    02 2010
    Miasto
    Częstochowa
    Posty
    157

    Domyślnie

    Owszem, ale przed chwilą sam mówiłeś o dobrej woli serwisu... więc chyba jakaś szansa jest?
    "Firma Nikon ponosi odpowiedzialność za utratę życia, obrażenia cielesne lub uszkodzenia mechaniczne przedmiotów należących do Klienta (...)."

  8. #8
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    02 2010
    Miasto
    Częstochowa
    Posty
    157

    Domyślnie

    Hm... a ewentualna kalibracja poza gwarancją ile może kosztować?
    "Firma Nikon ponosi odpowiedzialność za utratę życia, obrażenia cielesne lub uszkodzenia mechaniczne przedmiotów należących do Klienta (...)."

  9. #9
    Rozmowny Awatar andrstac
    Dołączył
    01 2009
    Miasto
    Przededworze/Chmielnik/Kielce
    Posty
    473

    Domyślnie

    A papiery z oclenia masz? Tak samo potwierdzenie zapłaty PayPal. W Twoim przypadku te dwie rzeczy wystarczą jako udokumentowanie zakupu i co chyba ważniejsze jego terminu.
    D7k, D80+MB;12-24/F4,70-200/F2.8,SB600,2xYN460II,3xRF602,A600+BH2,LP-FP200

  10. #10
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    02 2010
    Miasto
    Częstochowa
    Posty
    157

    Domyślnie

    Wszystkie dokumenty jakie były mam, więc powinno być. Ale powiem Wam, że Chińczyk u którego to kupiłem jest solidny bo nawiązałem z nim kontakt. Poprosił o numer seryjny szkiełka więc domyślam się że skoro kontakt już jest to prześle jakieś potwierdzenie (drogą elektroniczną, ale się wydrukuje i nie mają prawa się przyczepić chyba...). Ostatecznie będę próbował z potwierdzeniem z paypala czy cuś.
    "Firma Nikon ponosi odpowiedzialność za utratę życia, obrażenia cielesne lub uszkodzenia mechaniczne przedmiotów należących do Klienta (...)."

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •