Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20
  1. #1
    Oszczędny w słowach Awatar maroo_s
    Dołączył
    03 2009
    Miasto
    Kraków, Żukowice
    Posty
    248

    Domyślnie Kanonicza - drzwi i bramy

    Witam,

    Korzystając z dobrej pogody postanowiłem przetestować nową głowicę do statywu. Udałem się na ulicę Kanoniczą - chyba jedna z najbardziej malowniczych uliczek w starej części Krakowa.
    Temat: drzwi i bramy.

    Założeniem była prosta forma, wręcz dokumentacyjna. Wszystkie zdjęcia w obrębie jednej uliczki.

    Zapraszam do obejrzenia i komentarza.

    Nikon+Nikkory
    Pozdrawiam, Marek

  2. #2

    Domyślnie

    wszystkie zdjęcia są krzywe, bez zachowania symetrii. Dodatkowo kadry nie trzymają jednej kompozycji, przez co zestawienie w serię nie ma sensu. Chyba nie muszę pisać co trzeba poprawić?

  3. #3

    Domyślnie

    Kadry może i są do poprawki jeżeli chodzi o krzywizny i niekiedy niepotrzebne elementy, ale za to BW na wszystkich jak dla mnie jest rewalacyjne, nie wspomnę już o tym, że wszystkie motywy są bardzo ciekawe. Dlatego warto je pokazywać oddzielnie, aby móc im się przypatrzeć szczegółowo
    Ostatnio edytowane przez barbi ; 27-04-2010 o 20:04

  4. #4

    Domyślnie

    Lubię BW, te kadry są bardzo urokliwe, ładna seria.
    Pozdrawiam, Grzegorz.

  5. #5
    Oszczędny w słowach Awatar maroo_s
    Dołączył
    03 2009
    Miasto
    Kraków, Żukowice
    Posty
    248

    Domyślnie

    Dziękuję za komentarze.

    Jeśli chodzi o "niepotrzebne" elementy typu domofony, lampki etc to celowo je zostawiłem i nie wymazywałem. Mój kolega, który zobaczył pierwszą wersję obróbki powiedział: "Intrygujące z tymi współczesnymi detalami, jak stara baśń wyrwana żywcem z zindustrializowanej przestrzeni..."...
    Tak mi się spodobało to stwierdzenie, że postanowiłem nie dotykać stempla...

    Co do pionów to faktycznie, teraz widzę, że niektóre kadry są niedbale zrobione.
    Z krzywizn natomiast chciałbym się nieco wybronić - taka architektura. To nie są nowoczesne budynki gdzie linie równoległe są naprawde równoległe.
    Zwróćcie uwagę np. na 5kę - ściana po lewej jest pionowo ale krawędź jest lekko "wybulona" co daje wrażenie, że drzwi lecą w prawo - a nie lecą.
    Albo 2ka - gzymsik nad drzwiami leci w prawo a podłoga - w lewo. Bo tak to faktycznie wygląda. Czy jest sens na siłę to prostować..?

    Cytat Zamieszczone przez teh_14m3 Zobacz posta
    Dodatkowo kadry nie trzymają jednej kompozycji, przez co zestawienie w serię nie ma sensu.
    Czy mógłbyś rozwinąć?
    Perspektywa jest taka sama, symetria (poza 3ką w miarę zachowana), podział kadru mniej więcej też (drzwi są różnej wysokości i szerokości a chciałem zachować stały rozmiar zdjęć).
    Nikon+Nikkory
    Pozdrawiam, Marek

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez maroo_s Zobacz posta
    Czy mógłbyś rozwinąć?
    jak sobie przypomnę to bardzo chętnie ci odpowiem. Starość nie radość i pamięć już nie ta

  7. #7

    Domyślnie

    pomysł może fajny , ale dla mnie za duży chaos - po czwartym zdjęciu już nie mogłem się skupić nad pozostałymi
    i jak na potrzeby mojego monitora - to zdjęcia za pionowe ( nie widzę całego zdjęcia ) - ale to może tylko u mnie

  8. #8

    Domyślnie

    Rewelacyjna konwersja do BW. Lightroom?

  9. #9
    Oszczędny w słowach Awatar maroo_s
    Dołączył
    03 2009
    Miasto
    Kraków, Żukowice
    Posty
    248

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zaqer Zobacz posta
    Rewelacyjna konwersja do BW. Lightroom?
    Dzięki.
    Tak to Lightroom, ale oprócz niego jest jeszcze jeden drobny szczegół, dzięki któremu konwersja wygląda nieco lepiej... Ciekawe czy ktoś zauważył...
    Nikon+Nikkory
    Pozdrawiam, Marek

  10. #10

    Domyślnie

    No nie mów że HDR albo podwójne wywoływanie z Rawa? :P

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •