Close

Strona 3 z 51 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 502

Wątek: Radiowy CLS

  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Art Erie Zobacz posta
    ....... Do tego potrzebny jest pewnie oscyloskop i pełny zakres detektorów na różne częstotliwości. .....
    Taaa. Jasne.

    Do tego potrzebna jest pełna specyfikacja protokołu CLS, a i tak cała zabawa może się nie udać ze względu na konieczność zachowania określonych przebiegów czasowych. Dodatkowe elementy (przetworniki/kodery/dekodery/mikrokontrolery, czy co tam jeszcze zastosujesz) wymagają dodatkowego czasu na zadziałanie. Jeśli ten czas będzie zbyt długi (a jaki może być, to pewnie jest napisane w tej specyfikacji), to wszystko się "rozjedzie" i nic z tego nie wyjdzie. Mam wrażenie, że gdyby to było takie prostem jak myślisz, to już dawno jakiś Phottix, czy inna Delta handlowałaby tym na potęgę.

    Ale próbuj. Wynalazki zawsze robią ci, którzy jeszcze nie dowiedzieli się, że się nie da.
    Ostatnio edytowane przez JK ; 24-04-2010 o 20:51
    Jacek

  2. #22

    Domyślnie

    Tu też coś ciekawego:
    http://www.compendiumarcana.com/irwidget/

    A tu opisik z pomysłem na CLS via Radio: http://dptnt.com/2010/04/cls-via-radio-diy-radiopopper/
    Jak widać to działa!!!!
    Ostatnio edytowane przez lazik_s ; 24-04-2010 o 21:08

  3. #23
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 187

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lazik_s Zobacz posta
    [...]A tu opisik z pomysłem na CLS via Radio: http://dptnt.com/2010/04/cls-via-radio-diy-radiopopper/
    Jak widać to działa!!!!
    Właśnie tak to sobie wyobrażam
    A tak na marginesie nie spodziewałem się, że CLS jest taki prosty; aż dziwne, że Nikon do tej pory nie zrobił wersji radiowej ???

    Cytat Zamieszczone przez JK Zobacz posta
    Taaa. Jasne.

    Do tego potrzebna jest pełna specyfikacja protokołu CLS, a i tak cała zabawa może się nie udać ze względu na konieczność zachowania określonych przebiegów czasowych. Dodatkowe elementy (przetworniki/kodery/dekodery/mikrokontrolery, czy co tam jeszcze zastosujesz) wymagają dodatkowego czasu na zadziałanie. Jeśli ten czas będzie zbyt długi (a jaki może być, to pewnie jest napisane w tej specyfikacji), to wszystko się "rozjedzie" i nic z tego nie wyjdzie. [...]:
    Zobacz na sekwencję nagraną w Audacity, te czasy to "wieczność" a połączenie jest resetowane po ośmiu pustych bitach ( po ośmiu "zerach" ).
    Czasy wynikają zapewne z konieczności wygaszenia lampy sterującej, a to zapewne "trochę" trwa...
    Ostatnio edytowane przez Art Erie ; 24-04-2010 o 21:36

  4. #24

    Domyślnie

    Od strony technicznej się nie wypowiem bo się nie znam, ale jeśli chodzi o kwestie użytkowe wydaje mi się, że takie urządzenie powinno mieć możliwość bycia mocowanym w sanki aparatu, tak jak panel IR
    FX+ FX + 20-35/2 + 50/1.4 + 85/1.8 + 70-200/2.8 VR

  5. #25
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 187

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez coroner Zobacz posta
    Od strony technicznej się nie wypowiem bo się nie znam, ale jeśli chodzi o kwestie użytkowe wydaje mi się, że takie urządzenie powinno mieć możliwość bycia mocowanym w sanki aparatu, tak jak panel IR
    Taki był również mój pierwszy pomysł. Jednak po krótkim namyśle stwierdziłem, że lepiej będzie urządzenie umieścić pod body (lub gripem o ile ktoś ma takowy).
    1. Problemem jest już sama obudowa dedykowana. Wiąże się to z koniecznością wykonania formy do wtryskarki, a to są już koszta, które można ponieść przy produkcji idącej przynajmniej w tysiące sztuk.
    2. Mocowanie do stopki aparatu, to dodatkowy element a więc dodatkowe koszty.
    3. Jeśli wykorzystać sanki aparatu to gdzie wtedy zamontować SU-800 konieczny do body bez lampy wbudowanej (D2h,D2x,D3,D3s,D3x).

    1.Jeśli zamontujemy urządzenie pod body/gripem aparatu, to może być ono przykręcone do gwintu statywowego, można też wykorzystać jakieś rzepy, czy coś w ten deseń.
    2. Sama obudowa będzie mniej skomplikowana, pewnie uda się dobrać standardową obudowę na urządzenia elektroniczne za 1zł.

    Tak mi się to mniej więcej układa w łepetynie na dzień dzisiejszy. Jednak nie ma na razie wymiarów płytek, więc trudno jest coś konkretnie powiedzieć.

  6. #26

    Domyślnie

    Dam ci jedną dobrą radę. Najpierw zrób prototyp, bez obudowy, bez mocowania, uruchom to i sprawdź, czy to będzie działać. Resztą zajmiesz się później, jak już uda się zsynchronizować błysk lamp z migawką (ostatecznie chyba o to tu chodzi?), bo może być i tak, że szkoda czasu na te wszystkie rozważania.
    Jacek

  7. #27
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 187

    Domyślnie

    Oczywiście na początek powstanie kilka prototypów do testów, oczywiście będą to same płytki bez obudowy.

  8. #28

    Domyślnie

    No to życzę powodzenia.
    Jacek

  9. #29
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 187

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JK Zobacz posta
    No to życzę powodzenia.
    Dzięki! Z pewnościa się przyda Jak wszystkie uwagi i sugestie, za które również wszystkim dziękuję!

  10. #30
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 187

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lazik_s Zobacz posta
    Wstępnie chciałem na szybko nauczyć mojego PDA, który ma IrDA i oprogramowanie do nauki sygnałów. Niestety otrzymuję błąd podczas uczenia. A to byłoby dość ciekawe wysterować lampę poprzez PDA. Z pilotem zdalengo wyzwolenia błysku nie ma problemu, ale CLS nie trawi.
    Może ktoś zna do kompa dość tani reciver na USB, którym możnaby zrewersować sygnały wysyłane przez body?

    Spróbuję jeszcze z pilotem Onkyo i Grundiga, ale wątpię by podołały.
    Chyba znalazłem wyjaśnienie Twojego niepowodzenia dotyczącego czytania sygnałów CLS przez IRDA PDA.
    Otóż IRDA w kompach synchronizują na częstotliwości 1MHz ( chyba ze względu na szybkość transmisji dla tego portu).
    Natomiast sygnały CLS to kHz, więc zupełnie inny rząd wielkości.

Strona 3 z 51 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •