Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 27
  1. #1

    Domyślnie bagaż - podróż lotnicza

    Mam pytanie do doświadczonych podróżników
    Zastanawiam się jak spakować swój bagaż uwzględniając wymogi lotniczego przewoźnika.

    1.Czy warto pakować plecak (dołączone kije trekkingowe) do worka transportowego ?
    Słyszałem o urwanych szelkach,paskach etc....

    2.Sprzęt foto będę miał przy sobie w dużej kaburze mieszczącej aparat+2 obiektywy.
    Czy oprócz tego mogę wnieść na pokład samolotu statyw czy niewielki plecak ??

  2. #2

    Domyślnie

    bagaż podręczny - zwykle 1 sztuka o o wymiarach małej podręcznej walizki. Z małą torbą na aparat raczej nie będziesz miał problemu - traktować to można jak damską torebkę.

    o wniesieniu statywu na pokład zapomnij. Plecak obowiązkowo do wora.

  3. #3

    Domyślnie

    jedna sztuka bagazu podrecznego tzn JEDNA i nic poza tym...oczywiscie mozna to przeskoczyc, ale jak jest to lot wewnetrzny (np z Warszawy do Krakowa) w rejsowych lotach to nie przejdzie. kobietom torebki zaliczaja do bagazu podrecznego

  4. #4

    Domyślnie

    przeciez i tak zadne samoloty nie lataja

  5. #5

    Domyślnie

    I sprawdź sobie jaki masz limit wagi bagażu bo bardzo tego pilnują a na lotnisku za nadbagaż każą sobie słono płacić.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jackrabbit Zobacz posta
    przeciez i tak zadne samoloty nie lataja
    juz zaczynaja klik
    POZDROWIENIA

    '' Fotografie są jak cebula --- mają warstwy '' Shrek

  7. #7

    Domyślnie

    Jak leciałem LOT z Krakowa do NY to bagaż sprawdzali (ilosciowo) a jak wracałem, to ludzie mieli prawie takie torby podręczne jak ja duży bagaż. Jest więc z tym różnie. Było to 2 lata temu jak jeszcze z Krakowa latali do NY.

  8. #8

    Domyślnie

    tak naprawdę wszystko zależy od linii lotniczych oraz od celnika na bramce. Zawsze warto sprawdzić na stronie przewoźnika jaki ma regulamin dot. bagażu - wymiarów, wagi, ewentualnych dopłat.

  9. #9

    Domyślnie

    trzy razy leciałem na wakacje (dwa razy tanimi czeskimi a raz Centralwingsem, jak jeszcze latał) z wielkim plecakiem foto w bagażu podręcznym. Oprócz 2 aparatów miałem trzy szkła, całą elektronikę (3 telefony, databank, 3 iPody, ładowarki do wszystkiego, 2 maszynki do golenia, rolki ze slajdami). Ledwo mnie było zza niego widać. Ani razu nikt się nie przyczepił do jego wielkości ani wagi. Raz tylko musiałem pokazać, że databank nie jest bombą.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez erde Zobacz posta
    tak naprawdę wszystko zależy od linii lotniczych oraz od celnika na bramce. Zawsze warto sprawdzić na stronie przewoźnika jaki ma regulamin dot. bagażu - wymiarów, wagi, ewentualnych dopłat.
    Dobrze prawi. Większość linii dopuszcza jeden bagaż podręczny, ale spotkałam się z możliwością zabrania dwóch 'torebek' (nikonowska i z lapkiem) w Turkish Airlines.

    Sprawdź na stronie przewoźnika i po kłopocie.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •