Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 30
  1. #11

    Domyślnie

    To trochę jak "czosnek na wampiry". Zabobony i nic więcej. Niestety kret jest dość upierdliwym stworzeniem i nowy, ładny i do tego dość drogi trawnik potrafi przekopać jak mu się podoba. Jedynym pewnym rozwiązaniem jest siatka pod warstwą trawy. Można kreta potraktować niehumanitarnie a on i tak wróci. Jedynie siatka może zapobiec kopcom kreta.

  2. #12
    Oszczędny w słowach Awatar Ymanuel
    Dołączył
    11 2008
    Miasto
    Górny Śląsk
    Posty
    98

    Domyślnie

    niekoniecznie - sprawdza się również takie rozwiązanie:

    Wiem że działa bo widziałem że ... nie widziałem żadnych kretów od zamontowania

  3. #13

    Domyślnie

    Podoba mi sie ten pomysł, muszę coś takiego skonstruować
    opis w fazie przygotowań ...

  4. #14

    Domyślnie

    Ja będę się upierał do ustrojstwa na baterię słoneczną,koszt niewielki a działa już trzeci rok - skutecznie.

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Marian K Zobacz posta
    Ja będę się upierał do ustrojstwa na baterię słoneczną,koszt niewielki a działa już trzeci rok - skutecznie.
    Mam zamiar wypróbować. Jutro przybieram kierunek castoramy
    opis w fazie przygotowań ...

  6. #16

    Domyślnie

    jest jeden skuteczny sposób - garść cierpliwości, dobry refleks i ostra motyczka.... reszta to półśrodki i tzw. pie....e kotka za pomocą młotka.

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sokrates Zobacz posta
    jest jeden skuteczny sposób - garść cierpliwości, dobry refleks i ostra motyczka.... reszta to półśrodki i tzw. pie....e kotka za pomocą młotka.
    Wydaje się że wybetonowanie i ułożenie sztucznej trawy jest dużo pewniejsze.
    Piwkoo,ja opisałem to z własnego doświadczenia,dodam tylko że ustrojstwo działa na części trawnikowej 11.5m na 23m.

    Ymanuel, to "Twoje" rozwiązanie , jest dodatkowo bardzo dekoracyjne i nie wadzi "mojemu"
    Ostatnio edytowane przez Marian K ; 18-04-2010 o 21:55 Powód: dopisek

  8. #18

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez piwkoo Zobacz posta
    To jest coś takiego ?
    czy takiego?
    To z okrągłą górą jest jak moje.

  10. #20
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    04 2009
    Miasto
    Koło / Poznań
    Posty
    196

    Domyślnie

    U mnie był taki brzęczyk tylko że na baterię zwykłą. Brzęczał z pół roku, może więcej... a kret ?? rył przez ten cały czas obok ;p w końcu się wkurzył i wykopał brzęczyk z ziemi... normalnie zrobił kopiec w miejscu gdzie był wbity brzęczyk i wypchnął go na wierzch... także u mnie brzęczyk nie zadziałał niestety...

    Inne sposoby:

    jeśli szkodnik jeszcze nie grasuje na naszej działce to można wkopać w granicy dość gęstą siatkę w ziemię na głębokość ok 1 m. powinno zatrzymać kreta.

    jeśli już grasuje nam po działce to chyba jakieś widły albo szpadel i czekać aż wystawi nosa ;p

    podobno stare środki owadobójcze działają odstraszająco również na krety. Tylko jest jeden minus... śmierdzi to to jak diabli ;/

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •