Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    03 2010
    Miasto
    Nowy Sącz/Kraków
    Posty
    9

    Domyślnie Lampa nowa, czy używana?

    Witam, przymierzam się do zakupu SB 600, lecz nie mam na tyle pieniędzy, by pozwolić sobie na nową. Czy kupno używanej lampy na allegro, wiąże się z jakimś większym ryzykiem? Chodzi mi tu dokładnie o to, czy lampy błyskowe mają jakieś "okresy żywotności". Nie chcę bowiem kupić lampy, która po kilkudziesięciu błyskach padnie.
    d40+kit

  2. #2
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    11 2008
    Miasto
    zDolny Śląsk - Wrocław
    Posty
    137

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez anakin Zobacz posta
    Witam, przymierzam się do zakupu SB 600, lecz nie mam na tyle pieniędzy, by pozwolić sobie na nową. Czy kupno używanej lampy na allegro, wiąże się z jakimś większym ryzykiem? Chodzi mi tu dokładnie o to, czy lampy błyskowe mają jakieś "okresy żywotności". Nie chcę bowiem kupić lampy, która po kilkudziesięciu błyskach padnie.
    Poszukaj lampy z gwarancją ... z używanymi rzeczami bywa różnie, ja ostatnio kupiłem używanego Nissina ale ma jeszcze 1,5 roku gwarancji. Jeden błyska w miesiącu kilka razy (tak jak ja) a inny w jeden dzień wybłyska tyle co ja w rok ... loteria.
    SZKIEŁKO I OKO

  3. #3

    Domyślnie

    to ja może też zadam pytanie w tym temacie:

    Co się najszybciej/najczęściej psuje w lampie?
    Mechanizm Zooma, palnik?

    Jakie są mniej więcej koszta wymiany w/w na postępu/w serwisach?
    D200 MB-D200 D60 | 35 85 | SB-800


  4. #4
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 187

    Domyślnie

    Nie ma reguły, moja SB 800 ma przebieg pewnie duzo powyżej 100k błysków i nigdy nie miałem z nią żadnych problemów.
    Co do awaryjności, to jednemu padnie palnik, innemu elektronika. Co do cen naprawy, to myślę że 30-40% wartości lampy w przeciwnym razie serwis nie byłby opłacalny.

  5. #5

    Domyślnie

    To może nowa na raty ?? Wpłacasz pierwszą wpłate wysokosci wartości używanej lampy (ok 650) a resztę rozkładasz na 10 rat po 20 zł. I masz nówke z gwarancją.
    FX+ FX + 20-35/2 + 50/1.4 + 85/1.8 + 70-200/2.8 VR

  6. #6

    Domyślnie

    ja zakupiłem używaną sb-28dx i powiem szczerze że znakomicie się sprawuje i narazie 0 problemów
    FX D4s || D700 || 16mm f2.8 || AF 50mm f1.8 || AF-S 70-200 f2.8 VR || AF-I 300mm f2.8 || SB-800

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez iBłażej Zobacz posta
    to ja może też zadam pytanie w tym temacie:
    Co się najszybciej/najczęściej psuje w lampie?
    Mechanizm Zooma, palnik?
    Jakie są mniej więcej koszta wymiany w/w na postępu/w serwisach?
    Psuje się jak typowa elektronika i mechanika. Możesz trafić na felerny egzemplarz i wszystko pójdzie na drugi dzień.
    A możesz trafić /czego życzę/ na lampiszona nie do zajechania. Przy założeniu, że traktujesz po ludzku, a nie walisz seriami do zagotowania stopki
    Tutaj jest... podpis

  8. #8

    Domyślnie

    psuje się cokolwiek

    zużywa się palnik

  9. #9

    Domyślnie

    Witam.
    Ja zakupiłem nówkę sztukę SB-800, ale to było za taniego $... Ostatnio nabyłem na Alledrogo używkę SB-600. Komplet fabryczny, lampa nieco sterana na zewnątrz... Dałem 560 pln, więc cena całkiem całkiem. Wszystko działa jak należy, nie wiem jaki ma przebieg. Najlepsze jest to że 600 jest Made in Japan, a podobno takich nie ma Awarią np. palnika bym się nie przejmował, bo nowy kosztuje 70 pln. Instrukcje serwisowe są ogólnie dostępne w sieci, więc ewentualna wymiana nie sprawi problemu. Rozbiórka lampy tez nie jest skomplikowana, więc nie ma strachu. Teraz myślę nad jeszcze jedną używana 600. Moim zdaniem używana lampa jest mniej ryzykowna niż używane body. Ale to kwestia osobistego podejścia do tematu. Jeśli trafi się w jakimś sklepie na raty 0% to też jest oferta do rozważenia.
    Pozdr...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •