Close

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 38
  1. #21

    Domyślnie

    Nie no jasne... to, że wycofują coś w UE jeszcze niczego nie przekreśla
    Najzieleńszy z zielonych
    Niezbyt poważny, czasem odważny, nie-co-dziennik sporadyczny.

  2. #22

    Domyślnie

    W kuchni światło świeci się non stop także żarówka energooszczędna jest niezbędna. Spróbuję tej 5500K. W lampie na dworze mam energooszczędną już ponad 15 lat. Świeci się co noc. Jest to porządna żarówka kupiona w Niemczech. Wszelkiego rodzaju "żarówki" marki tesco, ikea, biedronka za 1/4 ceny można sobie..... wiadomo co
    How do I do that? I f***ing try. - Gary Vaynerchuk
    !BLOG

  3. #23

    Domyślnie

    Akurat IKEA ma o dziwo zupełnie przyzwoite świetlówki. Zmierzyłem kiedyś jedną, która wisi u mnie w kiblu i byłem zaskoczony - miała zaskakująco przyzwoitą charakterystykę spektralną.

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Czornyj Zobacz posta
    Akurat IKEA ma o dziwo zupełnie przyzwoite świetlówki. Zmierzyłem kiedyś jedną, która wisi u mnie w kiblu i byłem zaskoczony - miała zaskakująco przyzwoitą charakterystykę spektralną.
    ja to na kiblu mapy oglądam ewentualnie czytam gazete a nie mierze charakterystyke spektralna
    posiadam kuku na muniu, poszukuje wspólnika z fiksum dyrdum

  5. #25

    Domyślnie

    Ostatnio w TV trafiłem na końcówkę jakiegoś programu dot. zasadności wycofania żarówek, a raczej jej braku. Okazuje się, że argument o oszczędności i ochronie środowiska to była zwykła ściema (podobnie jak rzekome globalne ocieplenie). Szkoda, że do takich wniosków dochodzi się "za późno".

  6. #26

    Domyślnie

    Kurcze... lecę do sklepu zrobić zapasy, tylko na ile lat?

    Cytat Zamieszczone przez Czornyj Zobacz posta
    Akurat IKEA ma o dziwo zupełnie przyzwoite świetlówki. Zmierzyłem kiedyś jedną, która wisi u mnie w kiblu i byłem zaskoczony - miała zaskakująco przyzwoitą charakterystykę spektralną.
    Toteż barwy się nie czepiałem, tylko jakiś dziwny zapach wydawała (tylko po zapaleniu). Ale widzę, że jesteś ekspertem od światła, to może doradziłbyś jakiego oświetlenia używać do przestrzeni roboczej podczas pracy przy komputerze i gdzie kupić, gdzie doradzą mądrze. W Krakowie bywam często.
    Ostatnio edytowane przez ekonet ; 18-04-2010 o 01:28 Powód: proszę nie mnożyć postów.
    d90 + S10-20 + N16-85 + N70-300 VR + Metz 48

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez e_a_poe Zobacz posta
    Kurcze... lecę do sklepu zrobić zapasy, tylko na ile lat?
    W niedalekiej przyszłości będą dostępne dobre żarówki LED - dają światło dobrej jakości i natychmiastowo, są oszczędniejsze od świetlówek i zdecydowanie bardziej żywotne. Nie robiłbym jakichś kolosalnych zapasów, zresztą zawsze będzie można kupić od Ruskich.

    Cytat Zamieszczone przez e_a_poe Zobacz posta
    Toteż barwy się nie czepiałem, tylko jakiś dziwny zapach wydawała (tylko po zapaleniu). Ale widzę, że jesteś ekspertem od światła, to może doradziłbyś jakiego oświetlenia używać do przestrzeni roboczej podczas pracy przy komputerze i gdzie kupić, gdzie doradzą mądrze. W Krakowie bywam często.
    Halogen Solux Daylight 4700K (tylko wysyłkowo - cyfrowaciemnia.pl). Jest to żarówka najdoskonalej imitująca widmo iluminantu D50 ze wszystkich znanych człowiekowi sztucznych źródeł światła - CRI pow. 99%
    Ostatnio edytowane przez Czornyj ; 16-04-2010 o 18:18

  8. #28

    Domyślnie

    Dokładnie, tylko halogenowe w chwili obecnej dają ładne normalne światło.
    Oszczędności przy świetlówkach uzyskuje się gdy świecą długo i bez przerw na wyłączanie, i gdy kupuje się porządną świetlówkę a nie badziewie które po gwarancji sie psuje.

  9. #29

    Domyślnie

    Ja też miałem wielki problem bo mam w pokoju stylowy żyrandol na "małe kulki" na dodatek z małym gwintem i zmęczyły mnie zwykłe żarówki bo się przepalały co dwa miesiące. Problem był taki że nie mogłem znaleźć dobrych energooszczędnych które będą miały mały gwint, nie będą takie szczupłe i długie bo by wystawały z klosików, no i najważniejsze barwa. No i znalazłem (po ponad roku szukania) takie:
    http://www.osram.pl/osram_pl/Dla_kon...ist/index.html
    i są bardzo dobre, ciepła barwa, bardzo jasne i dość małe więc mi nie wystają.
    D700 | F5 | F4 | F3 | F2 | F | FM2n | NIKOMAT FTn | Fuji X100
    AF16/2.8D | AF20-35/2.8D | AF70-180/4.5-5.6D ED Micro | AF80-200/2.8D ED | AF85/1.4D | AF105/2D DC | AF135/2D DC

    MF16/3.5Ai | MF20/4Ai | MF28/2Ai | MF55/1.2Ai | MF105/2.5Ai
    MF 50/1.4S | MF 50/1.4S-C | MF 10.5cm/2.5P | MF 105/2.5P



  10. #30
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 773

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Czornyj Zobacz posta
    .Ogólnie dobrych rozwiązań na chwilę obecną nie ma - żarówki mają fatalną sprawność, świetlówki potwornie wolno się zapalają i mają piki oraz dziury w widmie, a diody LED są jak na razie zbyt mało wydajne (i miejmy nadzieję, że tylko "na razie")...
    Ja sie przesiadłem na żarówki halogenowe. Sprawność chyba ze 30% lepsza niz żarówki, kolor światła OK (jarzeniówek nie cierpię, żadnych, nawet tych najlepszych). W dodatku halogeny muszą być produkowane, bo jest sporo urządzeń ze ściemniaczami, a te nie mogą mieć wkręconych jarzeniówek. Więc jako piloty lamp błyskowych halogeny będą niezbędne. Ja juz ostatnio kupowałem. Za halogen 100 W (gwint normalny, E27) zapłaciłem 8 zł, zamiast 1 zł jak dawniej za żarówkę.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •