Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13
  1. #1

    Domyślnie Znów nieszczęsny temat labowy...Pomocy ;)

    Witam
    Niestety już wymiękam z labami, nie wiem co jest nie tak więc poszukam pomocy u Was.
    Chodzi oczywiście o kolory
    Zauwazyłam taką rzecz. Przygotowuję zdjęcie do labu(konwersja do profilu ICC, wszystko w Photoshopie jest ok, obrabiam pod dany profil, konwertuję, zapisuję z zaszytym ICC lub bez(tak kiedyś radził Czornyj w watku "przygotowanie zdjęć do labu na przykładzie Kserokop")
    Wysyłam do labu programem przez dany lab zalecanym i już tam widze że zdjęcia maja inny odcien, masakryczny zielony albo czerwony zafarb...niestety takie też potem dostaje na odbitce.
    O co chodzi? Ja już sie poddaję, ile ja kasy już wydałm na te wszystkie próby i przesyłki
    Może mam coś nie tak w ustawieniach Color Settings w PS?
    Pomocy!
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  2. #2

    Domyślnie

    A może ten progs co nim wysyłasz kompresuje foto obcinajac z wszelkich profili exifów etc żeby jak najmniej miejscazajmowały zdjecia do przesłania.

  3. #3

    Domyślnie

    Moja metoda sprawdza się w przypadku Kserkopu, który ma dość specyficzny RIP (z modułem CMM).

    Wyślij w sRGB do jednego z tych labów:
    www.labpolska.pl
    www.labhd.pl
    www.fotonowak.pl

    Do labpolska.pl można też wysłać w AdobeRGB lub ProPhoto

  4. #4

    Domyślnie

    a tego to ja juz nie wiem
    A słuchajcie...Jak nie zaszyję profilu (jak radzil Czornyj) to te zdjęcia w przeglądarce i w Ps wyglądaja tragicznie, jak zaszyję to w Ps i przeglądarce jest dobrze, w programie do wysyłania zdjęć do labu kicha.
    O co w tym wszystkim chodzi....

    Cytat Zamieszczone przez Czornyj Zobacz posta
    Moja metoda sprawdza się w przypadku Kserkopu, który ma dość specyficzny RIP (z modułem CMM).

    Wyślij w sRGB do jednego z tych labów:
    www.labpolska.pl
    www.labhd.pl
    www.fotonowak.pl

    Do labpolska.pl można też wysłać w AdobeRGB lub ProPhoto
    ale to bez profilu czy z profilem?

    ok, juz wiem, na stronie labpolska jest wszystko wyjasnione.
    mam nadzieje że tym razem się uda, a i zdjęcia tam wysyłam sie FTP a nie programem...zobaczymy
    Ostatnio edytowane przez ekonet ; 29-04-2010 o 09:29 Powód: nie mnożymy, nie mnożymy...
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  5. #5

    Domyślnie

    Otrzymałam zdjęcia http://www.labpolska.pl i jestem pod wielkim wrażeniem. Zdjęcia idealne...kolory takie jak być powinny, bez żadnych zafarbów mimo tego że nie mam profesjonalnej kalibracji monitora. Do tego bardzo szybki kontakt i wysyłka na drugi dzien. Dla mnie i tak najważniejsza jest jakość więc nawet gdybym miała czekać tydzien na te zdjęcia, juz teraz wiem że warto
    Bezapelacyjny profesjonalizm a ja bezapelacyjnie wierna temu labowi
    Oby trzymali wysoki poziom cały czas. Naprawdę polecam wszystkim wymagającym!
    Pozdrawiam, Karolina
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  6. #6

    Domyślnie

    Dobry wybór - lab należy do fotografa ślubnego, który celuje ze swą ofertą w wymagające środowisko fotografów ślubnych. Maszyna jest pieczołowicie linearyzowana i oprofilowana zgodnie z najlepszymi kanonami sztuki zarządzania barwą. Zdjęcia są ręcznie konwertowane do często aktualizowanych profilów utworzonych dla konkretnych typów papierów i wysyłane do maszyny z pominięciem jej urposzczonego, wewnętrznego CMS-u, dzięki czemu wykorzystywany jest pełen potencjał (gamut) Kodaka Endury VC.

  7. #7

    Domyślnie

    Napisałem z ciekawości maila do labpolska z zapytaniem o wycenę interesującego mnie zlecenia. Efekt - 50% taniej niż w lokalnym labie u mnie w mieście. No i teraz nie wiem czy iść do tego na miejscu, płacić więcej ale mieć ich pod ręką w razie niezadowolenia, czy wysyłać do ww. labu. ?

  8. #8

    Domyślnie

    A co ci szkodzi wysłać? Dostaniesz taniej, lepiej i jeszcze nie będziesz musiał się fatygować do labu, bo wyślesz zdjęcia ftp i kurier przyniesie gotowe odbitki w ząbkach.

  9. #9

    Domyślnie

    Po czym wnosisz, że lepiej? Jak rozumiem - znasz labpolska.pl i to ci wystarcza? Po prostu człowiek ma wrażenie, że jak ludzie są na miejscu to w łatwiej jest trzymać ręke na pulsie

  10. #10

    Domyślnie

    Doradzałem w kwestii wdrożenia systemu zarządzania barwą w tym labie, więc jestem w miarę zorientowany. Nie wdając się w zawiłe szczegóły techniczne - system ma z grubsza polegać na tym, że rękę na pulsie ma trzymać obsługa labu, wkładając w to całkiem sporo wysiłku. Warto dać im szansę

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •