Close

Strona 2 z 12 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 118
  1. #11

    Domyślnie

    Ja dziś popełniłem zakup Alphy MB-D10 by MeiKe. Oczywiście w sklepie pierwszy egzemplarz jaki dostałem do ręki był trefny Grip na nic nie reagował. Przełożyliśmy więc ze sprzedawcą tylko koszyczek z eneloopami do drugiego gripa i... śmiga aż miło. MeiKe ma gumowe okładziny które nie są tak "lepkie" jak gumy na body. Są wręcz śliskie, ale wolę takie niż suchy plastik. Zapewne przez swoją strukturę nie będą się tak szybko odklejały, ale to moje przypuszczenia.
    Po podpięciu do body nie czułem potrzeby super idealnego spasowania bo to co daje ten zamiennik różni się w minimalnym stopniu. Luzów nie zauważyłem jeszcze, ale gripa mam dopiero kilka godzin. Spust chodzi dokładnie tak jak w D90, czyli do połowy a potem "klik". W D300/s mamy miękkie przejście dalej. Osobiście różnicy mi to nie robi żadnej. Kółka nastaw także chodzą z charakterystycznym klikiem, w body natomiast czuć łagodne i ciche przejście. Opór jest taki sam. Dżojstik chodzi wzorcowo czyli tak jak cała reszta. W komplecie dwa koszyczki na EL3 i na paluszki AA. Jedyny minus to koszyczek na paluszki - wchodzą one bardzo ciasno.
    To tyle co mogę powiedzieć z własnego "doświadczenia". Jak coś się zepsuje to oczywiście dam znać

    A z tym szybkim rozładowywaniem baterii to jak to było? Sprawa dotyczyła tylko EL4 czy EL3 i AA także? Postaram się sprawdzić.

    Ps. Spotkał się już ktoś z takim wynalazkiem?
    http://www.amazon.com/gp/product/B00...SIN=B001JD352W
    Ostatnio edytowane przez MikeS ; 17-04-2010 o 18:30
    Nikon L20 + MB-D10 + SB-900 + C17-40
    Nigdy nie oceniaj człowieka po kilku postach z forum bo będziesz nikim

  2. #12

    Domyślnie

    I ja też dziś popełniłem zakup Alphy MB-D10 by MeiKe. Pierwsze wrazenia na plus. Wkurza tylko luźne kółko do przkręcania gripa. Póki co żadnych problemów nie zauwazylem. Grip smiga na en-el3 jak i na 8AA eneloopa postaram sie wydoic dzisiaj baterie z gripa i zobaczymy czy się automatycznie przełączy

    Pozdr
    Z6, Z6II, 35 ART, 50Z 1.8, 85 1.4G

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez genghiskhan Zobacz posta
    Wkurza tylko luźne kółko do przkręcania gripa.
    Tak ma być, ono jest tak skonstruowane.

  4. #14

    Domyślnie

    założyłem do gripa specjalnie starą baterie org en-el3 - która szybciej pada, przed jutrzejszym ślubem chce się przekonać czy przełączanie na baterie w body zadziała jak trzeba
    póki co widzę, ze bateria siedząc w gripie powoli się rozładowuje.... dziwne trochę bo tak szybko to ona nie padała
    tak czy siak mi pasuje, chodziło mi głównie o lepsze trzymanie aparatu - a baterie itp do dodatek jak dla mnie, ale bardzo wygodny...
    Z6, Z6II, 35 ART, 50Z 1.8, 85 1.4G

  5. #15

    Domyślnie

    edytować posta nie dalo rady wiec pisze następny
    nie udało mi się niestety rozładować aku w gripie do końca ale, po jego wyjęciu bez żadnych problemów od razu włączyło się zasilanie z body
    Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony alphą a jak coś się popsuje to jest 2 latka gwarancji
    Do pełni szczęścia przydało by się idealne spasowanie, ale nie ma co narzekać.... w końcu to nie d3
    Gumowe okładziny są troszkę bardziej "śliskie" niż te na body, ale bardzo dobrze się spisują
    Z6, Z6II, 35 ART, 50Z 1.8, 85 1.4G

  6. #16
    Oszczędny w słowach Awatar galka
    Dołączył
    07 2010
    Miasto
    Świętokrzyskie
    Posty
    213

    Domyślnie

    Witam

    a co sądzicie o tym

    http://fotozakupy.pl/oferta/produkt,8989s

    i ma interwały

  7. #17

    Domyślnie

    A potrafi mi ktoś odpowiedzieć dlaczego w mojej alfie, gdzie mam ustawioną kolejność baterii grip, później body, po wysunięciu koszyczka z baterią z gripa aparat nie przełącza na zasilanie z body ? Muszę odkręcić grip na tyle, by utracił połączenie z body i przykręcić z powrotem.

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pmsphotography Zobacz posta
    A potrafi mi ktoś odpowiedzieć dlaczego w mojej alfie, gdzie mam ustawioną kolejność baterii grip, później body, po wysunięciu koszyczka z baterią z gripa aparat nie przełącza na zasilanie z body ? Muszę odkręcić grip na tyle, by utracił połączenie z body i przykręcić z powrotem.
    Pewnie trafiona sztuka. Jak Ci to przeszkadza to odeślij w ramach gwarancji - powinni wymienić na nową.

    EDIT:

    Najczęstsze usterki zamienników MB-D10:
    http://forum.nikoniarze.pl/showpost....4&postcount=13
    http://forum.nikoniarze.pl/showpost....2&postcount=18

    Co nie oznacza że nie trafiają się wadliwe oryginały.
    Ostatnio edytowane przez quietstorm ; 23-08-2010 o 18:44
    FX | D700

  9. #19

    Domyślnie

    U mnie przełączanie działa prawidłowo Po wyjęciu koszyka od razu przełącza się na body
    Z6, Z6II, 35 ART, 50Z 1.8, 85 1.4G

  10. #20

    Domyślnie A może to?

    http://allegro.pl/battery-pack-grip-...400400986.html
    Całkiem przyjemnie wykonane, więcej gumy niż na Alfie.

Strona 2 z 12 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •