Close

Strona 12 z 12 PierwszyPierwszy ... 2101112
Pokaż wyniki od 111 do 118 z 118
  1. #111

    Domyślnie

    Ale nie każdy ma gotówkę na droższy oryginał, a potrzebuje jeszcze inny sprzęt, więc mając już te 1000zł woli kupić szkło niż gripa
    5D II | C 17-40/4L | C 70-200/4L
    BLOG & Facebook

  2. #112
    Oszczędny w słowach Awatar Larson
    Dołączył
    06 2007
    Miasto
    Poronin - ale to nie miasto
    Posty
    204

    Domyślnie

    Zawsze można kupić oryginał używany. Mamy taniej a dobrze. Miałem zamiennik, mam oryginał. Różnica jest - zarówno w wykonaniu jak i w użytkowaniu - jak dla mnie ogromna. Samopoczucie też lepsze, gdy wiem że nic się nie s....
    Mojego zamiennika z 24-70 nigdy nie miałem odwagi posadzić na statywie....
    D777

  3. #113

    Domyślnie

    Wczoraj zamówiłem zamiennik Newell i zobaczymy jak się sprawdzi, mam nadzieję, że dobrze Jak przyjdzie to wyrażę swoją opinię ;D Kiedyś jak dojdę do pieniędzy i nie będę miał takich priorytetów typu szkło, lampa, to kupię oryginalny.
    5D II | C 17-40/4L | C 70-200/4L
    BLOG & Facebook

  4. #114

    Domyślnie

    Dostałem go we wtorek, ale nie mogłem wejść na forum bo coś z nim było więc dzisiaj piszę. Mianowicie jak dla mnie to jest dobry, wygląd zewnętrzny ok, nic nie lata oprócz tego pokrętła do mocowania. Spust chodzi super, pokrętła ustawień również, reszta to samo. Działa bez zarzutów, przynajmniej na razie i mam nadzieję, że jak najdłużej. Jedynym minusem jest tylko jakość, czyli brak konstrukcji ze stopu magnezu, ale jak za tą cenę to super od razu lepiej trzyma się body polecam
    5D II | C 17-40/4L | C 70-200/4L
    BLOG & Facebook

  5. #115

    Domyślnie

    No ja właśnie napisze o phottixie i newell. Newell zjarał mi zasilanie lcd, phottix nie działał. Tylko oryginał mb-d10. Niestety przestrzegam, lepiej dozbierać
    NZ 6II, NZ 20mm 1.8, NZ 35mm 1.8, NZ 50mm 1.8, NZ 14-24 2.8

  6. #116

    Domyślnie

    Kupiłłem z drugiej ręki to jak nazywacie badziewie (Meike nr 1029*** do D300S) za śmieszną cenę z dwoma jedynkami z przodu. wszystko działa zgodnie z instrukcją oryginału. Chciałem się doczepić (poszukać wad: praca z zamiennikami aku, samo rozładowanie itp.) ale widocznie jestem mniej kumaty i nic nie znalazłem. Górna i dolna ścianka uzbrojona metalowymi płytkami a nawet gumy jak na moim D300. I tu przypomina mi się reklama skoro ******

  7. #117

    Domyślnie

    do d300 nawet nie wiem co mam (firma się nie chwali) coś w opisie tylko "model ND300", jedyna wada (PB na jeden aku), że aby go wyjąć trzeba mieć prze sobie kluczyki od auta (zaczep aku)
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  8. #118

    Domyślnie

    Ja dołączam do grona zamienników. Grip Newella za nieco ponad 200 zł. Potrzebuję go tylko do pionowych kadrów i do lepszej przeciwwagi z lampą, druga bateria nie jest mi specjalnie potrzebna, 8fps tak samo nie. Zaryzykowałem i kupiłem zamiennik. Po 3 tyg mogę stwierdzić, że póki co jest wszystko ok Sam grip jest wykonany dobrze, chociaż jest to plastik. Ogumowany przyzwoicie. Z tym, że jedna guma na "dzień dobry" się odklejała lekko, ale już jest w porządku. Z body spasował się idealnie, żadnych luzów, oprócz kółeczka do przykręcania. Nie mam obaw, że aparat odpadnie jak to niektórzy piszą.
    zestaw: D700 + Newell mb-d10 + jeden aku w body.
    FX / DX / N18-70 / S24-70 / N35 / N50 / S70-200 / YN-460II
    blog

Strona 12 z 12 PierwszyPierwszy ... 2101112

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •