Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Lampna na sankach ... problem

    Mam takie pytanie ktoś może zaobserwował i wie jak z tym zawalczyć ? chodzi mi mianowicie o taka rzecz ...
    kiedyśmy kiedyśmy lampa ( sb-600 ) siedziała sztywno na d90 a teraz zauważyłem ze po zamocowaniu jej na aparacie jest jakby mały luzik ... w sensie ze trzyma się i wogole ale tak jakby nie do końca sztywno ...

    można coś na to zaradzić ? lampa była używana na aparacie i do strobingu od czasu do czasu ( z uchwytem do lampy i do parasola ) ... i takie mam wrażenie ze po ostatnim błyskanie takie coś się zrobiło ...

    działać działa ale ten minimalny luzik mnie po prostu irytuje ;/
    NIKON + SZPARGAŁY + CHĘCI + CHĘCI + CHĘCI ...

  2. #2

    Domyślnie

    A lubisz majsterkować?
    Napewno pomoże dociśnięcie w aparacie tych wystających szynek. Ja bym je doginal w dól tak aby lampa ciasniej wchodzila.
    Zdecydowanie acz z wyczuciem
    peace & love

  3. #3

    Domyślnie

    wkurza mnie to i tyle ... mogę spróbować
    NIKON + SZPARGAŁY + CHĘCI + CHĘCI + CHĘCI ...

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez onia Zobacz posta
    kiedyśmy lampa ( sb-600 ) siedziała sztywno na d90 a teraz zauważyłem ze po zamocowaniu jej na aparacie jest jakby mały luzik ... w sensie ze trzyma się i wogole ale tak jakby nie do końca sztywno ...
    sorki, ale kiedys tez musiała mieć luzy. One są po to, tak samo jak system blokowania, żeby ją szybko i w miarę bezkonfliktowo wpinać i zdejmować, a nie tracić czas na kręcenie kółkiem. Całkowicie sztywno siedzą lampy tradycyjnie zakręcane.
    D80, S17-70 f2,8-4,5; N 75-300; Panagor PMC 135 f2,8; Vivitar 300 f5,6 (Tokina)

  5. #5

    Domyślnie

    no to może te luzy nie były aż tak odczuwalne jak są teraz
    sam nie wiem
    NIKON + SZPARGAŁY + CHĘCI + CHĘCI + CHĘCI ...

  6. #6

    Domyślnie

    Wszystkie lampy SB-800, jakie mam lub miałem w kolekcji, mają (miały) "lekki luzik" po zamocowaniu na sankach. Podejrzewam, że to samo dotyczy SB-600. Nie ma się czym przejmować. Nic nie wyginaj, bo w przyszłości możesz kupić lampę np. SB-900 (ta nie ma luzu) lub innego producenta, i nie będziesz mógł jej wsunąć w sanki.

  7. #7
    Oszczędny w słowach Awatar matteo_
    Dołączył
    10 2008
    Miasto
    Sieradz/Poznań
    Posty
    104

    Domyślnie

    ja w sb-900 tez mam luzy
    D300|Z 16 f/2,8|N 24-70 f/2.8G|N 180 f/2.8 ED|SB-900

  8. #8

    Domyślnie

    Faktycznie, masz rację - sprawdziłem, że w mojej SB-900 też jest lekki luz. Jednak jest to całkiem normalne. Jeśli spojrzeć dokładniej na sanki aparatu, to można zauważyć, że stopka dociskana jest do sanek za pomocą małych sprężynujących blaszek. Te blaszki nie dociskają całkowicie stopki do prowadnicy sanek i stąd lekki luz. "Knebloszek" na stopce lampy służy jedynie do wysunięcia małego metalowego trzpienia wchodzącego w górny otworek stopki i blokującego możliwość wypadnięcia lampy z stopki pray przechyleniu aparatu. W przeciwieństwie do nowych, stopka w starych lampach była mocno dociskana do zewnętrznej powierzchni prowadnicy za pomoca pokrętła. No i luzu nie było. Wniosek: nie ma potrzeby wykrzywiania czegokolwiek, ponieważ lekki luz, wynikający z sprężynowania blaszek, jest rzeczą naturalną.

  9. #9

    Domyślnie

    Oczywiście pod względem funkcjonalnym niczemu to nie przeszkadza i sprzęt zapewne sprawuje się mimo tego luzu jak należy. Aaaale niektórzy mogą się czuć źle z tym luzem, jak na ten przykład onia.
    Żeby nie było, ja do niczego nie namawiam. Jedynie poradziłem co należy zrobić aby ten luz zniwelować
    peace & love

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •